איש הקשר של תאי אל קעידה במצרים עם אוסמה בן לאדן, נכנס לרצועת עזה.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה: קצין הישראלי בכיר אומר, 'כי אם רוצים להגדיר במדויק את המצב היום ברצועת עזה היא שחלה בימים האחרונים עלייה מטאורית בכמויות הנשק, וחומרי הנפץ העוברים לתוך הרצועה, וכי חלק גדול מרשתות אל קעידה נמצאות בתהליך של מעבר ממצרים לרצועה'. תיקדבקה: בכך הפכה ישראל לארץ היחידה בעולם, אשר אמצעי המודיעין שלה מזהים תנועה ברורה של רשתות אל קעידה לעבר גבולותיה הדרומיים, ואשר איננה עושה שום פעולה לעוצרן. המקורות שלנו מדווחים כי לפחות 30 מאנשי רשתות אל קעידה הפעולות במצרים עברו ב-3 השבועות האחרונים מחצי האי סיני לתוך רצועת עזה. בכיר העוברים, הוא מוחמד פאייד איברהים, מנבי סוואייל, ליד קהיר, הנחשב על ידי המודיעין המצרי כאיש הקשר של ארגון אל קעידה במצרים עם אוסמה בין לאדן. עוד מוסרים המקורות שלנו כי בואם של אנשי אל קעידה בכירים כאלה לתוך רצועת עזה, הביא גם להקמת ארגון טרור חדש ברצועה, הנושא את השם 'גדודי הצדק הברור', המציג את עצמו בכרוז שאת צילומו אנו מביאים כאן.
הכרוז טוען כי אנשי הארגון החדש השתתפו, בצורה חשאית, כל השנים בקרבות עם הישראלים מאז 1991, ורק עתה עם כיבוש הרצועה על ידי החמס הם מוכנים לחשוף את עצמם.
מקורות מודיעיניים ישראליים אומרים, כי ברור כי נעשה בכרוז מאמץ לחבר את אנשי אל קעידה המצריים, עם המאבק הלאומי הפלסטיני.
למרות שכלפי חוץ החמס אומר שאין לו כל קשר עם אל קעידה, וכי הוא מתנגד לארגון טרור זה ולשיטותיו, מינתה הזרוע הצבאית של החמס, גדודי עיז-א-דין אל קסאם, קצין קשר ותיאום עם התשתית ההולכת ומתרחבת של אל קעידה ברצועה. המקורות המודיעיניים שלנו מוסרים כי איש הקשר הוא דובר החמס ברצועה, (להבדיל מדובר ממשלת החמס בעזה) סמי אבו זויירי.
המקורות שלנו מציינים כי מינוי איש בכיר כזה בצמרת הצבאית של החמס לתפקיד הקשור עם אל קעידה לא יכול היה להיעשות על דעת הפיקוד הצבאי של החמס ברצועה, מבלי שיתקבל לכך אישור ממפקדי גדודי אל קודס של משמרות המהפכה האיראנים בטהרן, אתם עומדת הנהגת החמס בקשר, ומבלי שראשי החמס בדמשק יתנו את אישורם לכך.
לאישור ולמינוי כזה יש משמעות מבצעית בשטח, מאחר והדבר מבטיח לאל קעידה תנאים לפיתוח תשתית לוגיסטית ברצועה, אשר בשלב זה תוכל להיעזר במודיעין ובמתקנים של החמס.
קצין ישראלי בכיר אומר למקורות שלנו, כי יש קשר ברור בין הכניסה הגוברת של אנשי אל קעידה לרצועה, והתגברות זרימת כמויות הנשק, חומרי הנפץ, והציוד הצבאי, ממצרים לתוך רצועת עזה.הקצין אומר כי אם עד עתה היה החמס צריך להישען בהברחות הנשק לתוך הרצועה רק על רשתות איראניות או פלסטיניות, עתה הוא יכול להיעזר גם ברשתות ההברחה שעומדות בקשר במצרים ובחצי האי סיני עם אל קעידה.

Print Friendly, PDF & Email