איש צי אמריקני לשעבר רצח 12 איש במפקדת הצי האמריקני בוושינגטון. המניע איננו ידוע. הכוננות הביטחונית נמשכת

איש בארה''ב, איננו יודע ומבין, כי קרה שעובד חברת מחשבים שעבד במפקדת הצי האמריקני בוושינגטון, אהרון אלכסיס Aaron Alexis, בן 34, שהתגורר בשנה האחרונה בוושינגטון, ביצע ביום ב' 16.9 מסע רצח בתוך אחד המתקנים הצבאיים השמורים היטב בבירה האמריקנית. לאלכסיס היה אישור כניסה לבסיס, והוא עצמו היה איש צי לשעבר ששוחרר משירות מילואים של הצי ב-2011 בגלל הסתבכויות עם גורמי החוק. עכשיו לאחר שרצח 12 אנשים, וכאשר הוא עצמו נהרג בקרב יריות עם המשטרה, מתחילה חקירה מה עשה בדיוק בשנה האחרונה בוושינגטון, עם מי התרועע, ומה היה יכול להיות המוטיב שלו למסע ההרג. ה-FBI, ומשטרת וושינגטון עדיין ממשיכות לחפש אחר חשוד נוסף. אמצעי הביטחון בוושינגטון הוגברו.
וושינגטון מצויה, ביום ב' 16.9 בלילה בהלם, כאשר חלק מהבירה האמריקנית, המצוי לאורך גדות נהר הפוטומק, מצוי תחת עוצר, כאשר התושבים מצווים להישאר בבתיהם, ובאזור מתנהל מצוד אחר שני תוקפים של מפקדת הצי האמריקני. תוקף אחד נהרג, ואחר התוקף השני מתנהל מצוד. מפקדת משטרת וושינגטון, תיארה את שני התוקפים החשודים, כאיש לבן הלבוש במדי חאקי צבאיים וכומתה, הנושא רובה. השני הוא איש שחור, כבן 40 עד 50 הלבוש במדים צבאיים בצבע חאקי, והנושא אתו 'רובה ארוך' long gun. לקראת חצות, הודיעה המשטרה כי הוסר החשד מאחד משני החשודים, אולם לא מסרה פרטים במי המדובר. 
התוקפים רצחו 12 איש במפקדת הצי, ופצעו מספר בלתי ידוע של אנשים.
מקור במפקדת הצי האמריקני, אמר בלילה, 'זה עדיין לא נגמר' It is not over yet. דובר משטרת וושינגטון אמר, כי המניע להתקפה איננו ברור, והנושא עדיין נמצא בחקירה.
קודם לכן, מיד עם התרחש האירוע דיווחו המקורות של תיקדבקה בוושינגטון:
חילופי אש, ביום שני 16.9 בבוקר במפקדת הצי האמריקני בוושינגטון, במרחק של לא יותר מ-5 ק''מ מגבעת הקפיטול. אדם חמוש לבוש במדים צבאיים, ולפי כמה מקורות לפחות שלושה חמושים, חדרו למחנה Navy Yard, ופתחו באש. כוחות ביטחון אמריקנים השיבו אש. ישנם לפחות12 הרוגים, וכמה פצועים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: בתוך מפקדת הצי הזו, ישנו ישנו האגף הממונה על מנגנון האספקה והבנייה של אוניות הצי. מהבניין בו מתחולל האירוע נשמעו קריאות עזרה, 'קצין נפגע' officer down. מעל המבנה, בו עובדים כ-3,000 אנשי צבא, חגים מסוקי קרב ומשטרה.
רק לפני יומיים ביום שישי 13.9, פרסם מנהיג אל קעידה איימן זוואהיירי קלטת ווידיאו, בה קרא לבצע פיגועים בודדים lone wolf attack, בארה''ב במקום פיגועים נרחבים. ממשל אובמה סירב להתייחס לאזהרה זו, ומקורות אמריקנים ללוחמת טרור אמרו, כי קריאתו של מנהיג אל קעידה מראה על חולשת האגרון ועל חוסר יכולתו לבצע פיגועים גדולים בארה''ב
שלטונות הביטחון האמריקנים הורו, ביום ב' 16.9, להפסיק את כל הטיסות היוצאות והנכנסות, מנמל התעופה העיקרי של וושינגטון 'רייגן'.
מהבית הלבן נמסר, כי הנשיא אובמה עודכן כמה פעמים במתרחש, וכי הנשיא עומד בקשר עם מפקדת הצי האמריקני, ועם מפקדת ה-FBI.

משטרת וושינגטון הודיעה, ביום ב' 16.9, כי מספר החמושים שלקחו חלק בהתקפה על מפקדת הצי האמריקני בוושינגטון הוא שלושה. תוקף אחד הרוג, שניים עדיין חופשיים, ונערכים מאמצים לאתרם ולתפסם. כל השלושה היו לבושים במדים צבאיים: תיקדבקה: דיווח המשטרה מצביע על כך, כי ההתקפה הייתה מתוכננת ומאורגנת היטב, והפתיעה את גורמי הביטחון בוושינגטון.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות