אל ברדעיי: אם יוחרפו הסנקציות נגד איראן, תשיג טהרן פצצה גרעינית תוך 6 חודשים.

תיקדבקה: ד"ר מוחמד אל ברדעיי ELBaradei: מצרים, וירדן, עשו טעות כאשר חתמו על הסכם שלום עם ישראל, מבלי לדרוש את פירוז המזרח התיכון מנשק גרעיני. לאיראן יכולה להיות פצצה גרעינית תוך 6 חודשים.
בשיחה עם העיתונאי המצרי מוסטפה עמרה, מתח יו"ר הוועדה לאנרגיה גרעינית בווינה ה-IAEA, ביקורת חריפה על נשיא מצרים לשעבר אנוואר סאדת, ועל מלך ירדן לשעבר חוסיין, כי הסכימו לחתום על חוזי שלום עם ישראל, כאשר הם מסכימים להתעלם ממאגר הנשק הגרעיני הישראלי.
לפי הגיון זה של אלברדעיי, על שום גורם ערבי אסור יותר להגיע לשלום עם ישראל, אלא אם ההסכם יכלול פירוק נשקה הגרעיני.
להלן עוד 3 'פנינים' מדבריו של אלברדעיי, המראה על יחסו העוין לישראל, ועל תמיכה בתוכנית הגרעינית האיראנית.
1. אלברדעיי מספר, כי בעת ביקורו האחרון בישראל בשנה שעברה, הוא העלה את נושא הנשק הגרעיני הישראלי לפני ראשי המדינה אתם נפגש. כל המנהיגים הישראלים אמרו לו, כי ישראל איננה מוכנה לוותר על המאגר הגרעיני שלה, עד שבמזרח התיכון לא יושג שלום בר קיימא. זו פעם ראשונה, שאישיות בינלאומית בדרגה כזו מדווחת כי המנהיגים הישראלים אמרו לו אישית, בצורה ברורה, כי יש לישראל נשק גרעיני.
2. אלברדעיי 'מתקשה' להבין את הצורך בהחרפת הסנקציות על איראן. לדבריו, אם כתוצאה מכך איראן תורה לפקחי הוועדה לאנרגיה גרעינית לצאת מנטאנז,שם מצויים מתקני העשרת האורניום, איראן תוכל להגביר את קצה העשרה, ואז לפי הערכתו תהייה בידי איראן, תוך 6 חודשים עד 1 שנה פצצה גרעינית.
3. בהמשך דבריו מתח אלברדעי ביקורת על ישראל וצה"ל שהתקיפו והרסו את הכור הסורי, בספטמבר 2007, והדגיש שוב, כי לא הייתה שום הצדקה לתקיפה, מאחר ועד היום אין הוכחה לכך כי בצפון סוריה הוקם כור, וכי סוריה עסקה בנושאים גרעיניים.

Print Friendly, PDF & Email