אל קעידה: אנחנו ביצענו את הפיגוע ורצח השוטרים ליד משואה. הפיגוע בוצע לפי הוראה של אוסמה בין לאדן, שניתנה בקלטת שמע שפורסמה בשבת.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: בכרוז שפורסם בגדה המערבית ובירדן, ביום ב' 16.3, ואשר את תמונתו הבלעדית אנו מביאים כאן, לוקח על עצמו ארגון הנקרא 'גדודי העימות של ירושלים' את האחריות על הפיגוע ביום א' 15.3 ליד משואה שבבקעת הירדן, בו נהרגו רב סמל בכיר דוד רבינוביץ', בן 50, מראש העין, ורב נגד יחזקאל רמזרקר, בן 42, ממעלה אפרים, זיכרונם לברכה. הארגון מכריז על עצמו בכרוז כזרוע המבצעית של אל קעידה אשר זו היא פעולתה הראשונה בגדה המערבית.
בכרוז נאמר, כי פעולות טרור נוספות נמצאות בדרך.
המקורות שלנו מוסרים, כי הכרוז מפרט כיצד הושם ופעל המארב שתקף את ניידת המשטרה, ומעלה פרטים שרק אלה שתכננו את הפיגוע או שהשתתפו בו יכולים לדעת. כמו כן נוקב הכרוז בזמנים בהם המארב וההתקפה בוצעו. בדיקה מדוקדקת של הזמנים המופיעים בכרוז מראה כי מחברי הכרוז נוקבים בזמנים מדויקים.
הכרוז קובע, כי 'חולייה שלנו ארבה, בכביש מס' 90 לרכב ביטחוני ישראלי והרגה את נוסעיו'.
עוד נאמר בכרוז כי חוליית המחבלים יצאה מיד למשימתה עם פרסום קלטת השמע של אוסמה בין לאדן בשבת, כדי למלא אחר פקודותיו.
הכרוז איננו אומר מהיכן חוליית המחבלים יצאה למשימתה מירדן או מהגדה המערבית?
בקלטת אומר בין לאדן, כי עם התחלת הנסיגה האמריקנית מעיראק, צריך להעתיק את המאמץ המלחמתי לשטחים הפלסטינים.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: המשפט העיקרי בקלטת של בין לאדן המרמז על הפיגוע או הפיגועים הקרבים בגדה המערבית הוא זה: 'ירדן היא החזית הטובה והרחבה ביותר'. 'את ההתקפה השנייה (לאחר ההתקפה על ירדן), ננחית על הגדה המערבית…' ציטוט המקור:
“Jordan … is the best and widest front, and from Jordan the second launching will be toward the West Bank…”

Print Friendly, PDF & Email