אל קעידה בלבנט ISIS נערך לבצע פיגועים המוניים בטהרן

שתי הפצצות שהוטמנו, ביום א' 1.2, באוטובוס של עולי רגל שיעיים לבנוניים שנע בדמשק, כאשר אחת מהם מתפוצצת והורגת 9 מנוסעיו ופוצעת למעלה מ-20 איש, היא ההתחלה של מערכת טרור מתוכננת היטב על ידי אלקעידה בעיראק ובלבנט ISIS מול מטרות איראניות-שיעיות. התוכנית היא להעביר את הפיגועיים מסוריה ועיראק אל עריה המרכזיות של איראן, במיוחד טהרן.  לפי כמה מקורות התפוצץ באוטובוס גם מחבל מתאבד סעודי בשם עבדול אל-אנסארי  Abu al-Ezz al-Ansari.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי  למרות שארגון ג'בהת אל נוסרה-אל קעידה סוריה, לקח אחריות על הפיגוע, לא אנשיו ביצעו אותו. אין לוחמים סעודיים באל נוסרה ובודאי שלא סעודים מתאבדים. אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS, הוא שהשתמש  בשמו של אל נוסרה, במטרה לטשטש את מעורבותו בפיגוע.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי המטרה העיקרית של הפיגוע, לא היו עולי הרגל הלבנוניים השיעיים אשר באו לבקר את המקומות הקדושים השיעיים, אלא אישיות בכירה במנגונים הצבאיים של חיזבאללה אשר הייתה בין עולי הרגל. חיזבאללה בביירות, הטיל איפול מוחלט על התרחשות זו ועל זהותו של הבכיר שנהרג.
 ביום ב' 2.2 פירסם חיזבאללה הודעה האומרת, כי את הפיגוע ביצעו 'קבוצות כופרים' takfiri groups, המשתפים פעולה עם ישראל. 
עצם העובדה שבכירים של חיזבאללה משתמשים בכלי רכב של עולי רגל כדי להגיע לדמשק או לצאת ממנה במטרה לחזור לביירות, מצביעה על עומק והיקף רשת הביטחון שאיראן וחיזבאללה פרשו על תנועות מפקדיהם בתוך סוריה, לאחר ההתקפה האווירית ב-18.1, בה חיל האוויר הישראלי תקף שיירת מפקדים איראניים ושל חיזבאללה וחיסל 9 מפקדים, בהם את מפקד כוחות איראן בסוריה הגנרל עלי אללה דאדי Gen. Ali Allah Dadi.
הפיגוע גם מצביע על החדירה המודיעינית העמוקה שיש לאל קעידה ISIS, בתוך הכוחות האיראניים ושל חיזבאללה בסוריה.
ביום ה' 29.1, ביקר בביירות, ביקור ללא שגרתי מפקד גדודי אל קודס האיראניים הגנרל קסאם סוליימני, ונפגש עם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, ולאחר מכן עם חברי המועצה הצבאית של חיזבאללה. אחד מהנושאים העיקריים בדיוניים היה הגל המתקרב של פיגועי אל קעידה ISIS, במטרות איראניות בלבנון, סוריה, עיראק, ואיראן עצמה.  

Print Friendly, PDF & Email