אל קעידה חודר אל שורות כוחות הביטחון המצריים בסיני ותוקף מטרות בישראל. קצין צה"ל בגזרה: `אלו היו מחבלים במדי צבא זר`.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: ביום ו` 2.6 לפנות בוקר, התקלות ראשונה מסוגה, בין כוחות צה"ל לחוליית אל קעידה שחדרה מסיני מתוך מצרים. ההיתקלות התרחשה ליד הר שגיא לא הרחק מכביש מס` 10 המוביל מאילת לניצנה והנמשך לאורך גבול ישראל-מצרים. חוליית אל קעידה, שהייתה מורכבת מאנשי ביטחון מצריים, פתחה באש על כוח צה"ל כאשר אנשי אל קעידה מסתערים על הסיור וזורקים עליו רימונים. חייל צה"ל פצוע קל. בחולייה היו כפי הנראה 3 אנשי אל קעידה לבושים במדים צבאיים מצריים ומצוידים ברובי קלצ`ניקוב, חומרי נפץ, ומכשיר קשר. 2 אנשי אל קעידה נהרגו, אחד נפצע אבל הצליח להימלט בחסות החשיכה חזרה למצרים. המקורות של תיקדבקה ללוחמת טרור מדווחים כי ביום רביעי 31.5 בלילה, התחולל קרב דומה בין כוחות מיוחדים מצריים עם חולייה זהה של אל קעידה, שהייתה לבושה באותם המדים ונשאה אותם כלי נשק כמו החוליה שחדרה לישראל ליד מחנה הכוח הבינלאומי ה-MFO באל ג`ורה שליד אל עריש. החוליה הייתה בדרכה לבצע פיגוע ירי, פיצוץ מטענים, ורימונים בחיילי הכוח, רובם אמריקנים וקנדים. בהיתקלות הצליחו המצרים לתפוס כמה מחברי החוליה.
בין השאר נתפסו מוחמד אבו קבאל, פלסטיני בן 27, סטודנט בשלוחת אוניברסיטת קהיר באל עריש, ופלסטיני בשם יוסוף מוחסיין. כתוצאה מההיתקלות ליד אל ג`ורה תפסו כוחות הביטחון המצריים עוד 35 אנשי רשתות אל קעידה באזור אל עריש, רובם פלסטינים שהצטרפו לארגון הטרור של מוסאב זרקאווי.
לבישת מדים של שירותי הביטחון היא שיטת פעולה אצל אנשי מוסאב זרקאווי בעיראק, ועתה הוא מופיע בפעם הראשונה במצרים ובישראל. אם אכן תאושר טענת המצרים כי המדובר `בשוטרים מצריים` הרי מדובר בתופעה חמורה ביותר שפירושה הוא כי אנשי מוסאב זרקאווי הצליחו לחדור אל שורות כוחות הביטחון המצריים. את השאלה לגבי מידת האמינות של הטענה המצרית פתר רב סרן אסף שצקין סמג"ד גדוד שריון, אשר כוח צה"ל שהותקף היה מורכב מחייליו. הוא אמר: אלו היו מחבלים שלבשו מדים של צבא זר.
המקורות של תיקדבקה מוסרים כי בחקירה ראשונה של הפלסטינים על ידי שירותי המודיעין המצריים התברר כי המדובר בתחילתה של אופנסיבה חדשה של אל קעידה בסיני, אשר מטרתה העיקרית היא להרוג או לקחת בני ערובה ישראליים וזרים מערביים אחרים הנמצאים בסיני. בין השאר התכוונו אנשי אל קעידה לתקוף בימים הקרובים מחנות של משלחות ארכיאולוגיות הפועלות מטעם מחלקת העתיקות הממשלתית המצרית, ולנסות לפגוע בארכיאולוגים מערביים העומדים בראש המשלחות האלה.
המקורות שלנו מוסרים כי עוד בסוף חודש אפריל הודיעו המצרים כי הם `חיסלו את כל רשתות אל קעידה בסיני`. גם שלושת פיגועי ההתאבדות בדהב ב-24.4, גם ההיתקלות השבוע ליד אל ג`ורה, והמארב לכוחות צה"ל הלילה, מצביעים לא רק על חוסר היכולת המצרית להשתלט על רשתות אל קעידה, אלא שהתשתית שלהם התרחבה מאוד ועתה הם מנסים לא רק לבצע פיגועים בסיני אלא גם בתוך ישראל. בישראל, בה ממשיכים להתעלם מהעבודה כי באחרונה החלו רשתות אל קעידה בסיני וברצועה לכנות את עצמן בשם `אל קעידה פלסטין` וכי בהודעות ובפרסומים שלהם מדובר בפירוש על
עריכת פיגועים `בבני ציון`, עוקבים שירותי הביטחון בדאגה גדלה וגוברת אחר העובדה כי הולך וגדל מספרם של הפלסטינים המצטרפים לרשתות אל קעידה.

Print Friendly, PDF & Email