אל קעידה: נשחרר שני בני ערובה אמריקנים תמורת שחרור עצירים מוסלמיים בארה"ב

מבלי להודיע כמה בני ערובה אמריקנים עדיין לוחמי אל קעידה מחזיקים בשדה הגז האלג'ירי, הציג ארגון הטרור, ביום ו' 18.1 תנאים לוושינגטון תמורתם הוא יהיה מוכן לשחרר שני בני ערובה אמריקנים המוחזקים על ידו.
אל קעידה דורש את שחרורם של: השייח'  המצרי העיוור  עומר עבדול אל רחמן Omar Abdel-Rahman, שהוא ממייסדי הג'יהאד המצרי, מתכנן רצח הרב מאיר כהנא ז''ל, ומתכנן הפיגוע הראשון במגדלי התיאומים בני יורק ב-1993.
מנהיג החוטפים מוחטאר בלמוקטאר
Moktar Belmoktar, דורש גם את שחרורה של מדענית פקיסטנית בשם עפיפה סידיקווי  Aafia Siddiqui, העצורה בארה''ב כחשודה בניסיון לרצוח חיילים אמריקנים ב-2009 בפקיסטן. בימים האחרונים התנהלו דיונים משפטיים בכמה בתי משפט אמריקנים בעניינה.
זו הפעם הראשונה שאל קעידה מציגה תנאים ישירים לארה''ב, לגבי בני הערובה האמריקנים שהיא מחזיקה.
ממשל אובמה מסרב עד עתה למסור פרטים על בני ערובה אלה, אולם מקורות אמריקנים אחרים אומרים, כי מדובר ב-7 בני ערובה. ביום שישי החלו מטוסים אמריקנים לפנות את אזרחי ארה''ב ומדינות זרות מאלג'יר. 
תיקדבקה:
הדרישה של אל קעידה לשחרר את  השייח'  המצרי העיוור  עומר עבדול אל רחמן, נועדה בראש ובראשונה לסבך את נשיא מצרים מוחמד מורסי, אשר לפני כמה ימים הודיע, כי בביקורו הקרוב בארה''ב, הוא יבקש מהנשיא אובמה לשחרר את השייח' העיוור כמחווה לו ואומה המצרית. במילים אחרות, גם למורסי וגם לאל קעידה יש בקשות זהות מהנשיא אובמה.
אין ספק, כי אל קעידה המעודד מכך כי  הפעולה בשדה הגז האלג'ירי ממשיכה להתנהל זה שלושה ימים, כאשר סופה איננו נראה באופק, והצבא האלג'ירי עדיין לא הצליח לשחרר את כל בני הערובה הזרים, החל עתה מעביר את מרכז הפעולה מצפון אפריקה, לארצות הברית.
צריך  לציין, כי בשלב זה מדובר בתנאים של שחרור שני בני ערובה אמריקנים בלבד. אפשר וצריך להניח, כי בימים הקרובים נשמע על דרישות נוספות של אל קעידה מממשל אובמה תמורת שחרורם של בני הערובה האמריקנים הנוספים. במילים אחרות, אנחנו נמצאים רק בתחילתה של פרשת חטיפת בני הערובה באלג'יריה.     
 

Print Friendly, PDF & Email