אל קעידה פותח בג'יהאד אלקטרוני.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: אל קעידה קבע את יום ראשון ה-11.11, כ'יום הג'יהאד האלקטרוני', בו הוא יתחיל לתקוף אתרים, יהודיים, ישראליים, מערביים, ערבים, אותם הארגון מכנה 'כופרים מוסלמיים', ואתרים של שיעיים. מטרת התקיפה היא להפיל את האתרים האלה ולמנוע מהם להמשיך ולהופיע. ארגון הטרור מודיע, כי ביום הראשון של התקפת הג'יהאד האלקטרוני יערך ניסוי ראשון של היכולת הטכנולוגית של מומחי האינטרנט שלו, ויופלו 15 אתרים. בכל יום נוסף הפעולה תתרחב, כאשר המטרה הסופית היא לאמן ולהפעיל מאות אלפים של האקרים מוסלמיים שישתקו את כל האתרים הפועלים נגד האיסלם.
המקורות שלנו מוסרים כי קריאת הקרב האלקטרונית הזו, התפרסמה לראשונה באתרי אל קעידה ביום שני 29.10, אולם זמן קצר לאחר שהופיעה, הופלו אתרי אל קעידה מהרשת, על ידי מומחי מחשבים של רשויות המודיעין האמריקניות שתפקידן לעקוב אחר אתרי אל קעידה.
ביום ג' 30.10, חזרו האתרים והופיעו, כאשר הפעם הם מפרסמים, כי יש להם יכולות הגנה fire walls, שאינם ניתנים לחדירה ולכן אי אפשר להפיל אותם יותר. עד פרסום שורות אלה מוסיפים האתרים להופיע ללא הפרעה.
האתרים, המופיעים בשפה הערבית, טוענים, כי הם מפעילים גם רשת דואר אלקטרוני, שאיננה ניתנת לחדירה, ואין כל אפשרות לגורם חיצוני לחדור אליה ולזהות את הפונים אליה. רשת זו נועדה לאפשר לכל מי שרוצה להצטרף לג'יהאד האלקטרוני, להתקשר, ולקבל הוראות פעולה מבלי שיחשוש שייתפס על ידי שלטונות הביטחון בארץ בה הוא פועל.
המקורות שלנו מוסרים כי האתרים בנויים במקצועיות רבה, והם מחולקים למדורים המסבירים בשפה פשוטה, ובדיוק רב כיצד אפשר וצריך לנהל ג'יהאד אלקטרוני. באתרים נאמר כי הג'יהאד האלקטרוני, נועד להפעיל מאמינים מוסלמיים, שמסיבות שונות, ביניהן פיזיות, אינם יכולים להצטרף לשורות לוחמי הג'יהאד הנלחמים בשטח. אולם, הכותבים מדגישים, כי מילוי מצוות הג'יהאד האלקטרוני, היא בדיוק כמו מילוי מצוות הג'יהאד המקורי. האתרים אומרים, כי תחושת ההתעלות שהתקפה אלקטרונית יכולה להביא, איננה פחותה מההתעלות וההתרגשות של לוחם הג'יהאד בשדה הקרב.
המומחים של תיקדבקה לאל קעידה, מציינים, כי למעשה אל קעידה מאיים למצוא תשובה לסוכנויות המודיעין המערביות, בייחוד האמריקניות, המקיימות מעקב ומאמץ מתמיד לגלות אתרים חדשים של אל קעידה, ולהפילם מהרשת זמן קצר לאחר הופעתם. עד עתה הייתה התשובה של אל קעידה למלחמה אלקטרונית זו, הופעתם הפתאומית, הבו-זמנית, של כמה עשרות אתרים חדשים, ברשת האינטרנט העולמית. ההערכה של אל קעידה הייתה כי אמצעי המעקב אחר מספר גדול של אתרים לא תאפשר לסוכנויות המודיעין לאתר ולהפיל את כולם. השיקול המרכזי היה, כי ככל שירבו מספר האתרים של אל קעידה המופיעים ברשת העולמית, כך ייקח יותר זמן עד שהם יופלו, כאשר את מקום האתרים המופלים, תופסים אתרים חדשים.
אולם ככל שאל קעידה השתכלל בשיטה זו של פרסום אתרים, כך השתכללו גם סוכנויות הביון המערביות שהפילו אותם. נראה, כי עתה החליט אל קעידה, לנסות ולהשיב באותה מטבע. באם הג'יהאד האלקטרוני החדש יצליח ויצבור תאוצה הדבר יכול לגרום לקשיים רבים בעולם האינטרנט.

Print Friendly, PDF & Email