אל קעידה תקף ברפיח, ואיימן אל זוהאירי חותר תחת החמס בעזה.

מיוחד ובלעדי למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה. טכס פתיחת בית ספר ברפיח מטעם סוכנות האו"ם לפליטים אונר"א, הפך ביום א' 6.5 למרחץ דמים, כאשר עשרות חמושים של אנשי אל קעידה הצליחו להסתנן לטכס, לפתוח באש, להרוג את איש הביטחון הראשי של מנהל אונר"א ברפיח, שהוא איש או"ם, ולפצוע 6 משתתפים אחרים בטכס. זו הפעם הראשונה שגורמי אל קעידה ברצועה הפעילו קבוצה גדולה כזו של חמושים, אשר הופיעו תחת הכיסוי של קבוצה סלפית. המקורות שלנו מוסרים כי יום קודם לכן בשבת הזהירו ראשי הקבוצה את הרשות הפלסטינית שלא לפתוח את בית הספר 'המפיץ תרבות של כופרים', ואיימו למנוע את עריכת הטכס. הרשות שלחה כוחות ביטחון מעזה למנוע מאנשי אל קעידה לפעול, אולם הללו הצליחו להסתנן בין הקהל, ומיד עם פתיחת הטכס פתחו באש. זו הייתה גם הפעם הראשונה שקבוצת חמושים של אל קעידה, הוכיחה כי היא מסוגלת לממש את האיום שלה תוך זמן קצר ביותר.
המקורות שלנו מדווחים כי הופעתן של 'קבוצות סלפיות' ברחבי הרצועה הפכה להיות תופעה יומיות, ויותר ויותר פלסטינים מצטרפים אליהן. בעוד הרשות הפלסטינית ואנשי מנגנוני הביטחון הנאמנים לאבו מאזן, אבדו מזמן כל השפעה ברצועה, ניצב עתה החמס בפני אותה בעיה. קלטת הווידיאו האחרונה של איימן אל זוהאירי שפורסמה ביום שבת 5.5, התרכזה מלבד בנושא העיראקי, בהתקפה על החמס, כאשר המטרה המרכזית שלה הייתה להביא את גדודי עיז-א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמס, ואת בני הנוער הפלסטינים ברצועה, לנטוש את הנהגת החמס ולעבור לארגון אל קעידה. רק מעטים שמו לב למשפט הבא של זוהאירי שאמר, כי ברצועת עזה שולט עכשיו חוק הג'ונגל, ובמצב כזה 'גם לאל קעידה, יש ציפורנים ושיניים שייחשפו יותר ויתר בשטח'. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מתריעים כבר שנה ומחצה, כי ישראל היא המדינה היחידה בעולם אשר משלימה לא רק עם ירי הטילים על יישוביה, אלא עם התופעה שאל קעידה מקים בסיס טריטוראלי על גבולותיה הדרומיים. עד שראשי הצמרת המדינית והצבאית הישראלית יחליטו איך להתמודד עם איום החמס, הם יעמדו בפני איום גדול יותר של תשתית אל קעידה ברצועה.
בדיוק באותה דרך וצורה בה אל קעידה פועל ברצועת עזה, כך הארגון הקים את התשתיות המבצעיות שלו בעיראק, ובאפגניסטן.
מאחר והצמרת הישראלית הנוכחית אומרת כי היא זו שתתקן את הליקויים שנחשפו במלחמת לבנון, אפשר להעריך את רצינות דבריהם וכוונותיהם האמיתיות לאור התנהגותם לגבי המתרחש ברצועת עזה. אפשר וצריך להניח כי ב-2008 או 2009, תוקם וועדת חקירה אשר תחקור כיצד קרה שאיש בישראל לא התייחס ברצינות למידע על הפיכת רצועת עזה לטריטוריה של אל קעידה.

Print Friendly, PDF & Email