אל קעידה ISIS בעזה חדר אל קווי ייצור הטילים של החמאס. נתניהו הקים אזור סטרילי מפני טילים

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי אנשי אל קעידה ISIS, חדרו בשבועות האחרונים אל צוותי וקווי הייצור של טילים שמפעיל החמאס, וכי הם שמעבירים את הטילים אל חוליות המשגרים היורים אותם אל מטרות בישראל.
בכך פתרו-התגברו  אנשי ISIS על שתי בעיות עיקריות שעמדו בפניהן:
1. יש להם מקור של טילים, ואין הם צריכים להבריחם מסיני לתוך הרצועה. ככל שהחדירה שלהם תתרחב, והיא מתרחבת, כך ילך ויגדל מספר הטילים שהם יהיו מסוגלים לשגר. 
2. אל קעידה ISIS, איננו צריך לדאוג לטילים מתקדמים בעלי טווח ארוך, הוא יודע כי בסופו של דבר גם הפיתוחים והטילים האלה יגיעו לידיהם.
התפתחות זו שונה בהרבה מהדברים שאמר ביום א'  7.6, אלוף פיקוד דרום האלוף סמי תורג'מן לפורום ראשי היישובים של עוטף עזה, כאשר טען לפניהם, כי 'בפיקוד דרום מזהים כי חמאס עושה מאמצים למנוע את הירי, אך ישראל לא פוטרת את הארגון מאחריות ותגיב בהתאם'.
האלוף תורג'מן הוסיף ואמר, כי 'בגלל רקטות בודדות שמתפוצצות בשטחים פתוחים צה"ל לא ייצא למבצע ברצועת עזה' ויסכן בכך את הישגי מבצע 'צוק איתן'.
הבעיה המרכזית עם דבריו ותפישתו האסטרטגית של אלוף פיקוד דרום היא, כי צה''ל שב וחוזר על אותה טעות בה נקט בחזית הצפונית, שם הוא אפשר לחיזבאללה להקים מאגר ענק של כ-100,000 טילים מוסגים שונים המופנים כולם למטרות בישראל.
החמאס יכול לעשות בשטח מאמצים גדולים ורבים בניסיון למנוע את הירי על מטרות בישראל. אבל החמאס איננו יכול למנוע חדירת אנשי אל קעידה ISIS אל קווי הייצור של הטילים וגניבתם משם. 
השאלה היא, שונה מהתמונה שמציג האלוף תורג'מן.
כיצד ISIS הצליח לבצע חדירה זו, והאם אין יחידות נוספות של החמאס ש-ISIS חדר אליהן?
איש לא הציע לאלוף פיקוד דרום ולצה''ל לצאת למלחמה בעזה. מהצד השני לא צריך לקבל את המדיניות המתעלמת מהמתרחש באמת ברצועה. זו בדיוק ההתעלמות ממנה ארגוני טרור כמו ISIS ניזונים ממנה ובונים עלייה את אסטרטגית ההתפשטות שלהם.
ישראל, מצרים והחמאס, כל אחד מהאינטרסים שלו, משתפים בימים האחרונים פעולה במאמץ למנוע את המשך ירי הטילים מעזה.
המצרים מפוצצים מנהרות הברחה. החמאס מזרים לשטח כוחות במטרה לאתר ולתפוס את המשגרים. ישראל וצה''ל, לפי הוראתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מבלי שידווח על כך לתושבי ישראל, מקימים אזור סטרילי נקי מטילים ממרכז ישראל- וליתר דיוק מנמל התעופה בן גוריון, ועד יישוביי גדר עוטף עזה.
מדובר על שטח ענק בו מרוכזת אוכלוסייה בת 1.6 מיליון תושבים, ומצויות בה 10 ערים-מהן מרכזיות: מודיעין, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, אשקלון, נתיבות ובאר שבע.
כדי להשיג אזור סטרילי כזה הציב צה''ל ביום א' סוללת 'כיפת ברזל'  ברחובות.
רוב הישראלים אינם מודעים לגודל הטילים הנורים מהרצועה. התמונה המתפרסמת כאן מירי הטילים האחרון אל שדות נגב ( התמונה מדוברות שדות הנגב)-מצביעה יותר מכל דבר אחר של סוג הטילים המצויים עתה בידי אל קעידה ISIS.
מאחר ורק לחמאס ולג'יהאד האיסלמי יש טילים המסוגלים להגיע עד לרחובות, הדבר משמש הוכחה נוספת לכך שאל קעידה ISIS משיג את הטילים הדרושים לו לירי על ישראל-מהם.
במילים אחרות, הפעולות שישראל, מצרים והחמאס נוקטים  כדי להפסיק את ירי הטילים, אולי מועילות בחלקן, אולם למעשה עובדות על ריק.
אף אחד מצעדים אלה איננו יכול להפסיק את חדירת ISIS לחמאס, וזו היא הבעיה הגדולה האמתית העומדת  בפני ישראל ומצרים.
 
  
 

 

Print Friendly, PDF & Email