אם ארה"ב לא הייתה מעורבת בפיצוץ הטיל האיראני 'סאפיר' ועליו לווין התקשורת Nahid-1 מי כן היה מעורב בכך?

הטיל האיראני 'סאפיר' Safir SLV, (שפירושו: השגריר), אשר נבנה במיוחד כדי להכניס לווייניים איראנים ועליו לוויין התקשורת האיראני Nahid-1 התפוצצו ביום ה' 29.8, במהלך של שיגור הלוויין לחלל. מתמונות הלוויינים המערבים שעקבו אחר השיגור, ומתמונה שפרסם בליל שישי  30.8, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לא ברור באם הטיל והלוויין התפוצצו על כן השיגור, או לאחר שהטיל ניתק כבר מכן השיגור והתפוצץ בשלבי הראשונים  של מעופו.

איראן לא מסרה שום הודעה על ההתפוצצות ועל כישלון השיגור.
הגורם הראשון שהסב את דעת הקהל העולמית למתרחש באיראן, היה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אשר פרסם ברשת טוויטר את ההודעה הבאה:  'ארצות הברית לא הייתה מעורבת בתאונה הקטסטרופלית שאירעה בעת ההכנות האחרונות לשיגור טיל החלל 'סאפיר' באתר השיגורים האיראני סמנאן 1'. 'אני מאחל לאיראן הצלחה בקביעה של מה שהתרחש באתר מס' 1 '.
The United States of America was not involved in the catastrophic accident during final launch preparations for the Safir SLV Launch at Semnan Launch Site One in Iran. I wish Iran best wishes and good luck in determining what happened at Site One.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי עצם העובדה שנשיא ארצות הברית טורח לפרסם הודעה בלתי שגרתית המסירה מגורמי סייבר אמריקנים את האחריות לפיצוץ, מעוררת מיד את השאלה מי הוא הגורם שגרם להתפוצצות זו. אפשר וצריך להניח, כי בידי הנשיא טראמפ מידע מודיעיני על כך.
צריך לציין גם את ההגדרה של טראמפ לפיה מדובר ב'תאונה קטסטרופלית'. במילים אחרות, בידי הנשיא טראמפ מידע על מספר ההרוגים האיראנים באתר השיגור, ביניהם בוודאי נמצאים מדעני חלל איראניים מהשורה הראשונה.
זו פעם שלישית השנה שאיראן נכשלת בשיגור לוויין לחלל.  
מרכז החלל האיראני סמנאן 1 נמצא כ-240 ק"מ דרומית מזרחית לבירה טהרן.

Print Friendly, PDF & Email