אם חיזבאללה-עיראק תתקוף את הבסיס האמריקני באל-טאנף, תתקוף ארה"ב את בסיסי משמרות המהפכה באיראן

במרכז המתיחות הצבאית המתגברת במפרץ ובים האדום בין ארצות הברית ובין איראן, ומאחורי תזוזת הכוחות האמריקנים במזרח התיכון ובמפרץ, עומד העימות, בינתיים השקט אך המתחמם, בין מפקד פיקוד מרכז האמריקני גנרל המרינס קנת' מקקנזי Marine Lt. Gen. Kenneth McKenzie Jr, ובין קאיס אל-חאזילי, ראש חיזבאללה עיראק Qais al-Khazali- Kata'ib Hezbollah-Iraq and Asa'ib Ahl Al-Haq .

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי נסיעת האזהרה של שר החוץ האמריקני מייק פומפיו לבגדאד ב-7.5, כניסתו של כוח התקיפה-הימי 'אברהם לינקולן' USS Abraham Lincoln carrier strike group ביום חמישי 9.5 לים האדום, הצבתם של מפציצי ה- B-52 במפרץ, וההודעה של שר ההגנה האמריקני בפועל פטריק שאנאן Patrick Shanahan, ביום ו' 10.5, בדבר פריסתן של סוללות טילי 'פטריוט' למזרח התיכון, כולם נובעים ממקור אחד:
התגברות המידע המודיעיני שמגיע לידיו של מפקד 'סנטקום'  CENTCOM הגנרל מקקנזי, על ההכנות שעושים קאיס אל-חאזילי ואנשי ארגון הטרור השיעי שלו, לתקוף את הבסיס האמריקני אל טאנף  Al-Tanf, הנמצא בדרום-מזרח סוריה על נקודת המפגש בין גבולות סוריה-עיראק-ירדן.

המידע המודיעיני הזה היה גם הנושא המרכזי בפגישה החשאית יוצאת הדופן שנערכה ב-29 לאפריל בשעה 7 בבוקר במטה סוכנות הביון של ארה"ב ה-CIA בלאנגלי Langley.
בפגישה השתתפו, שר החוץ האמריקני מייק פומפיו, היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון, שר ההגנה האמריקני בפועל פטריק שאנאן, ראש המטות המזויינים הגנרל ג'ו דנפורד, ראש ה-CIA ג'ינה הספאל, וראש מנהל המודיעין האמריקני דן קוטס, והוחלט בה להמשיך ולתגבר את הכוחות האמריקנים באזור לאחר שהאיום של ההתקפה הצפויה על אל-טאנף  התגבר.

המקורות המודיעיניים שלנו מדווחים, כי שרשרת הפיקוד במערך הצבאי של 'גדודי אל קודס' האיראניים- זרוע החוץ המבצעית-מודיעינית של משמרות המהפכה האיראנים מורכבת כך:
קאיס אל-חאזילי, ראש חיזבאללה עיראק, כפוף לאבו מהדי אל-מוהנדיס  Abu Mahdi al-Muhandis , שהוא מפקד 'גדודי הגיוס העממי העיראקי' ה-PMU שהיא ארגון הגג של כמה מליציות שיעיות עיראקיות פרו-איראניות. אל-מוהנדיס כפוף למפקד 'גדודי אל קודס'  האיראניים הגנרל קאסם סוליימני.
זו הסיבה מדוע ממשל הנשיא דונלד טראמפ רואה/יראה בכל פעולה של חיזבאללה עיראק נגד כוחות אמריקנים התקפה איראנית ישירה על ארצות הברית, ותגובה צבאית איראנית על החמרת הסנקציות האמריקניות נגדה.

עוד מדווחים המקורות הצבאיים שלנו, כי מאחר ובחודשים האחרונים רוב הכוח הצבאי של  ה-PMU מרוכז באזור אנבאר Anbar במערב עיראק קרוב לגבול עיראק-סוריה, הדבר מאפשר לכוחותיו של מנהיג חיזבאללה העיראקי קאיס אל חאזילי להכין בצורה יסודית ומקצועית את ההתקפה על אל-טאנף.

כיום מצויים בידי כוחות חיזבאללה עיראק המוצבים במחוז אל-אנבאר במערב עיראק הטילים הבאים שסופקו להם על ידי האיראנים: טילי פת"ח -110 Fateh  להם יש טווח של 300 ק"מ. טילי זילזאל 2 ו-3, Zelzal, להם יש טווח של בין 150 ל-210 ק"מ. טילי זולפיקאר Zulfiqar שהם טילים בליסטים SRBM שיש להם טווח של 1,000 ק"מ.
ארנסל טילים כזה מאפשר לכוחותיו של קאיס אל חאזילי לתקוף מטרות אמריקניות רבות אחרות במזרח התיכון מחוץ לעיראק, במקרה שהתוכנית האיראנית לתקוף את אל-טאנף מתבטלת.

מול ההכנות האיראניות-העיראקיות האלה, העמידה ארצות הברית את הכוחות הבאים:  מפציצים כבדים מדגם B-52Hs הוצבו בבסיס אל עודיד Al-Udaid שבקטאר.  מטוסי חמקן מדגם F-35As הוצבו בסיס אל דפארה Al-Dhafra  באיחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE. כוח התקיפה ימי 'אברהם לינקולן'  USS Abraham Lincoln נמצא בים האדום בדרכו למפרץ עומאן.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות