אניס עמרי שחוסל: הרגו חזירים צלבנים ככל יכולתכם


סוכנות הידיעות של ארגון המדינה האיסלמית פרסם, ביום ו' 23.12 אחה"צ, סרט ווידיאו, בו נראה התוניסאי אנסי עמרי בן ה-24 החשוד העיקרי בהתקפת הטרור בברלין, בה נהרגו 12 איש ונפצעו 48, נשבע אמונים ל-ISIS ולמנהיגו אבו באקר אל-בגדאדי.
אניס עמרי נהרג, ביום ו' בבוקר, ברחוב ליד תחנת רכבת במילאנו שבצפון איטליה, שם התבקש על ידי שוטרים איטלקים להזדהות. במקום להוציא תעודות, הוא הוציא מתיקו אקדח וירה בשוטר. שוטר שני שהיה לידו פתח עליו באש והרגו.
בווידיאו עמרי אומר: 'המסר שלי לנושאי הצלב שמפציצים מוסלמים כל יום'.  'הדם שלהם לא נשפך לשווא'. 'אנו אומה שלמה (העומדים)  מאחוריהם ואנחנו ננקום עבורם'. 'אני קורא לכל אחי המוסלמים בכל מקום, (בייחוד אלה הנמצאים) באירופה, הרגו את כל החזירים הצלבנים, כל אחד ככל יכולתו', I call on my Muslim brothers everywhere… Those in Europe, kill the crusader pigs, each person to their own ability.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: בכל רחבי אירופה הוכרז, ערב חג המולד, מצב כוננות בניסיון למנוע מעשי טרור נוספים.
אין ספק כי הווידיאו של עמרי וקריאתו להמשיך במעשי ההרג  יביא לניסיונות לבצע פיגועים נוספים, בייחוד כאשר ההנחה של שירותי המודיעין והביטחון היא כי עמרי לא פעל לבדו בפיגוע בברלין,  וכי רשת הטרור שביצעה את פיגוע הדריסה תנסה להוציא עתה פיגועים נוספים לפועל.
עד עכשיו מסרבים השלטונות הגרמנים לאשר כי פיגוע הדריסה בברלין בוצע על ידי ISIS.

קודם לכן דיווחו המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה:
שבעת גופי הביון, הביטחון והמודיעין בגרמניה, כמו גם משטרת ברלין והמשטרה הפדרלית, עומדים ביום חמישי 21.12, כמעט שלוש יממות לאחר פיגוע הדריסה במרכז ברלין, חסרי אונים לחלוטין אל מול זהותם האמתית של המפגעים במשאית הדורסת, לאחר שהעד היחיד למעשה, לוקאץ' אורבן Lukasz Urban , אזרח פולני ממנו היא נחטפה, נדקר ונורה למוות.
דפוס הפעולה של מי שביצעו את הפיגוע איננו נראה כאקראי, או מאולתר.
ברור, כי כמה אנשים-חוליית הטרור, ארבה למשאית שהייתה אמורה לפרוק ברזל באזור התעשייה, מצפון מערב למרכז העיר, מקום שוקק פעילות מסחרית, אזרחית. זהו מקום נוח לפעול, להשתלט על כלי נשק הטרוריסטי החדש-המשאית ולנוע עמו אל מרכז העיר.
מוזר מאוד שאף איש באזור לא הבחין במאבק המתחולל ליד או בתוך המשאית.
לוקאץ' אורבן הגיע עם המשאית שלו 'בשעות אחר הצהריים' – כך לפי חברת המשאיות בה הועסק – לפתחו של אחד המפעלים בה היה אמור לספק את ברזלי הבניין שנשא עימו, אולם נדחה והתבקש להגיע שוב, למחרת בבוקר. זה היה כמה דקות לאחר 15:00 אחה"צ. שעה לאחר מכן ב-16:00, כאשר ניסו להתקשר אתו הקשר אתו כבר נותק.
מספר שעות מאוחר יותר, כ-30 דקות לפני הפיגוע, קצת לפני 20:00 בערב, תיעד מכשיר ה- GPS המותקן במשאית, תנועות קצרות מאוד, מהוססות, ונסיעה במעגלים, 'נהיגה המאפיינת תרגול ושימוש במשאית', כפי שהגדיר אותה בעל חברת התובלה הפולני.
מה קרה בשעות שבין ההשתלטות המחבלים על המשאית, בשעת אחר צהריים ועד רדת החשיכה עת המשאית דהרה אל תוך המון קונים בשוק חג המולד-איש איננו יודע.
מקורות המודיעין וללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים, כי גם גופי הביון הגרמנים כבר מבינים שאירוע הטרור הזה הוא  יותר מורכב, מאירועי טרור-דריסה אחרים דומים, כמו זה שהתרחש בניס Nice בצרפת  ביולי השנה. בעוד שבפיגועים דומים בוצעו על ידי נהגים מתאבדים, בברלין הנהג, או אלה שהיו בתא הנהג, הסתלקו מהמשאית בשקט כאילו היו רוחות רפאים. איש לא ראה אותם.
עתה ברור כי מדובר בפעולת טרור בה השתתפו מספר  מחבלים ששיתפו ביניהם פעולה.
לא איש אחד אלא כמה אנשים השתלטו על המשאית ועל נהגה נטלו ממנו את הטלפון הסלולארי שלו, כפתו אותו ופצעו אותו לצורך אזהרה או כדי להפחידו וכדי שימשיך לשתף פעולה. כאשר לא היה להם יותר צורך בו ירו והרגו אותו.
עכשיו היו להם קצת למעלה מחמש שעות להמתין לרדת החשיכה.
בזמן הזה הם ביצעו תרגולים במטרה ללמוד להפעיל כהלכה את המשאית. זמן קצר לפני שפרצו לשוק  הם ניטרלו חלק ממערכת החשמל של המשאית, כולל אורות הדרך,וחיבלו במשדר ה- GPS, שהפסיק לפעול.
את הפיגוע לא ביצע 'זאב בודד' אלא מערכת טרור משומנת המכירה היטב את צירי התנועה בברלין, את ריכוזי הקהל בעיר, את שעות העומס ואת מרכזי הקניות לחג המולד.
ארגון הטרור שתכנן את הפיגוע לפרטי פרטים דאג הפעם, שלא כמו בפיגועי פריס ובריסל,  למוסס את האפשרות לתפוס את המפגעים.  לשם כך נקטו המארגנים בשורת הטעיות שהחלה עם מעצר 'פליט פקיסטני' ששוחרר לאחר 12 שעות, וממשיכה היום  עם המרדף אחר 'פליט תוניסאי' שתעודת התושב הזמנית שלו נמצאה במשאית.
הסיכויים שאניס עמרי Anis Amri בן ה- 23 הוא המחבל שביצע את הפיגוע  הם קלושים ביותר. מישהו שתל בכוונה את התעודה שלו במטרה ברורה להטעות את החוקרים והרודפים. אפשרות אחרת היא שהוא קיבל על עצמו למלא את תפקיד הפיתיון וו הסיבה מדוע טביעות אצבעותיו נמצאו בתא הנהג.
בזמן שכוחות הביטחון הגרמנים ועמיתיהם באירופה ממשיכים לרדוף אחרי אניס עמרי,  המחבלים שביצעו את הטבח בשוק חג המולד כבר מתכננים את הפיגוע הבא.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות