אנשי צבא רוסיים הפעילו בעת תקיפת מטוסי חיל האוויר בסוריה מערכות לשיבוש ה-GPS במטוסים הישראליים

בתקיפה הישראלית האווירית בסוריה, שהייתה נרחבת ביותר, ביום ד' לפנות בוקר 9.2, הפעילו אנשי צבא רוסיים הממוקמים בבסיס האווירי המרכזי הרוסי בסוריה-בסיס המיימים Khmeimim Air Base,  מערכות שיבוש של מכשירי ה-GPS המותקנים במטוסים הישראליים.
זו הפעם הראשונה שהרוסים מפעילים מערכת זו נגד מטוסים ישראליים שתוקפים, אם כי בזמן האחרון הם החלו להפעיל, מידי פעם, מערכות שיבוש כאלה במרחב האווירי הישראלי.
התקיפה הנרחבת של חיל האוויר באה לאחר שהאיראנים החלו בטיסות יומיות לנמל התעופה של דמשק, תחת המסווה שהמטוסים מביאים למקומות הקדושים בסוריה עולי רגל שיעיים איראניים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה  מציינים, כי המטוסים מטיסים מספר קטן מאוד של  עולי רגל ועיקר המטען שלהם הוא חלקי טילים מדויקים ומערכות נשק עבור חיזבאללה.
בזמן האחרון התפאר מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, כי ישראל איננה יכולה לפגוע יותר במערך הטילים המדויקים של ארגונו.
ביום ד' לפנות בוקר הותקפו המטרות הבאות בסוריה: מפקדת חטיבה 104 של משמר הרפובליקה בג'בל קאסיון בדמשק,  חטיבת ההגנה האווירית הסורית מס' 13.  בסיס האויר דימאס בפרברי דמשק Dimas airbase . באחרונה הפך בסיס זה  לבסיס אווירי של חיזבאללה.  המרכז למחקרים מדעיים סוריים בג'מראיא  Jamraya, ובסיס באזור א-סווידא  As-Suwayda בדרום סוריה.
התגובה הסורית לתקיפה זו לא אחרה לבוא כאשר הסורים שיגרו טיל נ"מ מסוג SA-5 לעבר חדרה. הטיל התפוצץ ושבריו נפלו חלקם ליד ג'נין (בתמונה), וחלקים אחרים ליד היישוב חומש בשומרון, כשהם גורמים לשריפה.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות