אסד הרשה לאיראנים לחזור ולהציב כוחות ומל"טים באל דימאס על גבול סוריה לבנון, ובאל שרעיה 40 ק"מ מהגבול עם ישראל

נשיא סוריה בשאר אסד התיר באחרונה לכוחות גדודי 'אל קודס' של משמרות המהפכה האיראנים לחזור ולהציב כוחות, כולל כלי טייס בלתי מיואשיים-כטבמ"ים באזורים הקרובים לגבול סוריה ישראל.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי מדובר באזור אל דימאס Al-Dimas, הנמצא מערבית לדמשק  ליד גבול סוריה-לבנון, וכ-40 ק"מ  בלבד מגבול סוריה עם ישראל מאזור מוצבי צה"ל בהר חרמון.
באזור הזה ישנו ריכוז של מחנות צבא סוריים, כולם שייכים לדוויזיה מס' 4, שהיא דוויזית המשמר הרפובליקני הסורית בפיקודו של אחיו של אסד-מאהר אסד.

המקורות שלנו מדווחים, כי כוחות איראניים הגיעו בימים האחרונים גם  לבסיס האווירי הסורי  הקטן הממוקם באל שרעייה  Al-Sharae base, שהוא במרחק של כ-20 ק"מ בלבד מתל אל-חאררה, וכ-40 ק"מ מגבול סוריה-ישראל באזור רמת הגולן.

הכוחות האיראניים במחנות הסוריים באל דימאס הותקף, לפני שמונה חודשים, בשבוע האחרון של חודש דצמבר 2018  על ידי חיל האוויר הישראלי. התקיפה הזו נענתה  אז על ידי שיגור טיל איראני על ידי גדודי אל קודס למרכז ישראל. גם ישראל וגם איראן הטילו אז איפול על שיגור הטיל הזה.
תל אל-חאררה הותקף על ידי חיל האוויר הישראלי באמצעות טילי קרקע-קרקע רק לפני 10 ימים ב-24 ביולי. בהתקפה הושמד מרכז תקשורת ומודיעין איראני שהופעל זמן קצר לפני התקיפה הישראלית.
בימים האחרונים אפשר היה להבחין במל"טים איראניים נוחתים וממריאים מהבסיס באל שרעייה , לאחר תקופה ארוכה שנעדרו ממנו.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי מהתבוננות במפה המצורפת לידיעה זו עולה, כי אנו מצויים בעיצומו של מאמץ איראני מחודש להציב כוחות הפרוסים לכל אורכו של גבול סוריה עם ישראל.

בימים האחרונים החלו מקורות הקשורים עם גורמים במטה הכללי הסורי לפרסם שורה של ידיעות על מערכי טילי הנ"מ הרוסיים מדגם S-300 ו-S-400 בסוריה.
הידיעות עוסקות בדרך כלל בסוללות הטילים המוצבות במערב סוריה באזור מסאייף Masyaf.  
בעוד שחלק מהידיעות האלה טוענות, כי סוללות ה-S-400 אינן מבצעיות, מבלי לציין את הסיבה לכך, הידיעות לגבי טילי ה-S-300 עוסקות בכך שלחיל האוויר הישראלי אין בעיה להתמודד עם סוללות אלה לאחר שבמטוסיו  מצויות מערכות שאינן מאפשרות למפעילי הטיל הרוסיים לזהות אותם ולקבוע את מיקומם.
פרסום תכוף של ידיעות כאלה, כאשר כל כמה ימים מופיעה ידיעה חדשה על נושא טילי הנ"מ הרוסיים בסוריה היא תופעה בלתי שגרתית, מאחר ובדרך כלל שהרוסים והסורים לא נהגו לפרסם שום דבר על הנושא.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות