אסד קבל טילי שיוט 'איסקנדר' Iskander מרוסיה, והציב אותם מול טורקיה, ישראל, וירדן

 יום ד'  5.12 החלו סוללות טילי הפטריוט האמריקניות, ההולנדיות, והגרמניות להגיע לטורקיה והוצבו לאורך גבול סוריה. כמה שעות לאחר מכן, נכנסו שלוש אוניות מלחמה רוסיות, the tow landing ships Novocherkassk and Saratov ואוניית העזר והאספקה MB-304, לנמל טרטוס. על כל אונייה רוסית כזו ישנם 300 אנשי מרינס. הפעם היה על האוניות הרוסיות מטען ששינה את כל המאזן האסטרטגי בין ארה''ב ועם רוסיה לא רק במלחמה בסוריה, אלה גם בין ישראל לסוריה, וכל תוכניות ההתקפה כלפי הגרעינית האיראנית.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי האוניות הרוסיות פרקו בטרטוס 24 טילי שיוט 'איסקנדר' 9K720 Iskander- NATO code name SS-26 Stone, which are mobile tactical cruise  missile systems designed to be used in theater level conflicts.
עוד בטרם סיימו חיילי נאט''ו להציב את טילי הפטריוט בטורקיה, כבר היו סוללות ניידות, שכל אחת מהן מורכבת משני טילי 'איסקנדר', מוצבים, שש סוללות בעלות 12 טילים מול טורקיה, ושש סוללות עם 12 טילים מול ישראל וירדן, כשהם מכוונים בין השאר אל הבסיסים האמריקנים בארצות אלה.
טיל השיוט הרוסי הזה, לא אין מתחרה במאגר הטילים המערבי-ישראלי, מסוגל לגמוא 2 ק''מ בשנייה אחת. הוא בעל טווח של כ-500 ק''מ, כאשר הוא פוגע במטרה שתוכננה לו מראש בדייקנות מושלמת בראש נפץ של כ-480 ק''ג .  לטיל יש רמת דיוק גבוהה מאוד, רדיוס דיוק של 30 עד 70 מטר. אם הוא מצויד בראש הנחייה אופטי רמת הדיוק שלו מגיעה ל-5 עד 7 מטרים בלבד. 

בעוד העולם עוסק בירי טילי הסקאד הסוריים ובסכנה של שימוש בנשק כימי סורי, הסכנה האמתית טמונה בטילי ה'איסקנדר', שהם טילי שיוט המסוגלים לשאת ראש חץ גרעיני ואין לא למערב ולא ישראל אמצעים ליירט אותם.
נשיא רוסיה ולדמיר פוטין, שהבטיח לשני נשיאים אמריקנים, ג'ורג בוש ולבאראק אובמה, ולשלושה ראשי ממשלה בישראל, אריאל שרון, אהוד אולמרט ובנימין נתניהו,  שאף פעם לא ייתן את טילי האיסקנדר לא לסוריה ולא לאיראן, יודע כי לא רק שטילים שיוט גרעיניים אלה יהיו עתה בידי אסד, אלא שתוך זמן קצר הוא יספק אותם גם לאייטוללה עלי חמנאי, בטהרן.
זו הייתה הסיבה מדוע בשבת 15.12, ראש המטות המזוינים האיראנים גנרל חסן פירוזאבדי General Hassan Firouzabadi, אמר דברים שנשמעו לא מציאותיים, כי הצבת טילי הפטריוט של נאט''ו, לאורך גבולות טורקיה עם סוריה, יכולה להביא למלחמת עולם, אשר תסכן גם את אירופה. 'כל אחד מטילים אלה הם סימן שחור על המפה, והמטרה שלהם היא לגרום למלחמת עולם', אמר הגנרל האיראני. גנרל חסן פירוזאבדי דיבר על הפטריוט, אבל הוא התכוון ל'איסקנדר'.
באספקת הטילי ה'איסקנדר' הכריע פוטין את הכף, והציב את מוסקבה בצורה חדה וברורה מאחורי הציר טהרן-דמשק-חיזבאללה,  בעוד אובמה עדיין לא התייצב, עד היום, מאחורי המורדים בסוריה.
 
במערב מדברים על נפילה קרובה של אסד, אולם אסד נערך להשתמש קודם בנשק הכימי ואחר כך בטילי ה'איסקנדר'- גם איראן.  

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות