אפשרות למכת מנע מקדימה אמריקנית על כוחות סוריים הנערכים להתקפה כימית. אזהרה אמריקנית לרוסיה ואיראן

בוושינגטון ובמזרח התיכון התגברו הסימנים, ביום ג' 27.6 בבוקר, כי ארצות הברית נערכת לפעולה צבאית גדולה בסוריה כנגד הצבא הסורי, וכוחות צבאיים אחרים התומכים באסד, כמו המליציות השיעיות הפרו-איראניות וחיזבאללה.
כמה מקורות צבאיים אמריקנים רמזו, כי קיימת אפשרות שארצות הברית תנחית מכת מנע בשעות הקרובות על מטרות בסוריה, במטרה למנוע תקיפה כימי נוספת מצד צבא סוריה.
הבית הלבן פרסם, ביום ג' 27.6 לפנות בוקר, (יום ב' בלילה לפי שעון ארה"ב) הודעה יוצאת דופן, בה הזהיר את משטר הנשיא בשאר אסד, מפני התוצאות החמורות שתהיינה, באם תבוצע בסוריה תקיפה בנשק כימי.
ההודעה אומרת, כי לפי מידע שהגיע ישנם בשטח סימנים כי המשטר בסוריה, מתכנן לבצע מתקפה כימית על המורדים הסוריים, בדומה להתקפה שבוצעה כבר ב-4 באפריל השנה.  אם אכן ההתקפה הזו תיערך, ממשיכה ההודעה, היא תגרום למספר גדול של הרוגים ופצועים.
הבית הלבן מזהיר את משטר אסד שאם הוא ינקוט צעד רצחני כזה נוסף הוא וצבאו ישלמו מחיר כבד על כך.
המתיחות עלתה כאשר שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי הילי Nikki Haley, כי באם התקפה כימית כזו תתרחש בסוריה, גם רוסיה וגם איראן תחשבנה אחראיות לה.  
ההתבטאות המדויקת של הילי הייתה:  (האחריות על) 'התקפות נוספות על העם בסוריה תוטל על אסד, אבל גם על רוסיה ואיראן התומכות בו בהרג העם שלו'. Any further attacks done to the people of Syria will be blamed on Assad, but also on Russia and Iran who support him killing his own people.
בסוף דבריה כתבה הילי  את המשפט הבא: 'המשיכו לעקוב (לידיעות) נוספות מחר Stay tuned for more tomorrow.  במילים אחרות ארה"ב מצפה לתקיפה סורית כימית כזו ביום ג' או ד'.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מכת מנע אמריקנית, או תקיפת עונשין אמריקנית על מטרות של צבא סוריה, יכולה להתבצע על ידי נושאת המטוסים האמריקנים ג'ורג בוש  USS George H. W. Bush המשייטת עתה עם כוח התקיפה שלה בים התיכון.
מנושאת מטוסים זו המריאו מטוסי הקרב האמריקנים אשר הפילו מטוס קרב-הפצצה סוריה מדגם SU-22 ב-18.6 מעל מזרח סוריה.
אם אכן פעולת צבאית אמריקנית כזו תתרחש מהים התיכון, היא תעמיד למבחן את ההודעה הרוסית מ-24 ביוני שאיימה להפיל כל מטוס שיטוס המרחבים האוויריים של סוריה מערבית לנהר הפרת.  הודעה רוסית נועדה לאותת לאמריקנים, כי הרוסים לא ישלימו או ירשו את טיסותיהם או פעולותיהם של מטוסים זרים במרכז ובמערב סוריה.
הרוסים הציבו בסוריה, בייחוד בבסיס המרכזי שלהם בחוף הים התיכון בלטקיה, מערכות של טילי נ"מ מתקדמים מדגם S-300 ו-S-400.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “אפשרות למכת מנע מקדימה אמריקנית על כוחות סוריים הנערכים להתקפה כימית. אזהרה אמריקנית לרוסיה ואיראן

 • יונ 27, 2017 @ 11:27 at 11:27
  Permalink

  ישראל מספקת איפורמציה מהשטח לארצות הברית

 • יונ 27, 2017 @ 18:12 at 18:12
  Permalink

  לאור האיומים הרוסיים על חופש הפעולה האוירי של ארה"ב במרכז ומערב סוריה, ישראל תוכל להשאיל לצוותים אמריקאים כמה חמקנים שנמצאים בשירות חיל האויר הישראלי כדי שיפעלו באין מפריע…..

 • יונ 28, 2017 @ 2:16 at 2:16
  Permalink

  הרוסים לא אמרו שהם יפילו כל מטוס. רק שהם מפסיקים את התיאום האווירי וכל אובייקט שיטוס מערבית לנהר פרת עכשיו מהווה מתרה והוא ילווה ע"י הרוסים. הם הזניקו מטוסים לליווי מטוסים אחרים אמריקאים ואחרים מאז…

  הרוסים רק מחכים שהאמריקאים יתנו סיבה מספקת לסגור את המרחב האווירי של סוריה לכל המטוסים חוץ מאלה שיקבלו אישור מהם. ברגע שהם יחליטו על זה הם יתנו עודעה פומבית על כך ואחר כך, יפילו כל מטוס ללא אישור שיטוס שם באופן אוטומטי. יש להם את היכולות. אם הם לא יעשו את זה באופן ישיר הם יכולים לעשות את זה ע"י העברת מערכי הנ"מ להפעלה ע"י הסורים, ואז האמריקאים יכולים לקבל וייטנאם מס' 2.

  הסיפור הסורי הולך ומסתבך..

  • יונ 29, 2017 @ 10:22 at 10:22
   Permalink

   קשקוש. הרוסים לא יפילו את שערות ראשו של חייל רוסי אחד בשביל אסאד. לרוסים אין שום עניין להסתבך בסוריה. וצמצמו מאוד את הנוכחות שלהם שם. אסאד מקבל מהם נשק ומעבר לזה שום דבר. הדיבורים נועדו עבור אסאד, לא עבור אף אחד אחר. הדבר היחיד שפוטין רוצה זה את הנוכחות בנמל טרטוס. מעבר לזה שום דבר. אז הוא נותן לסורים מס שפתיים. הרוסים לא יילחמו בשבילו בחיים. ולא יורידו שום מטוס זר. קשקוש. חוץ מזה שלרוסים עוד יש טראומה מהקרב האווירי החשוב ביותר בזמן המלחמה הקרה. התוצעה היתה אז 95:0 לחובתם. במלחמת לבנון ה-1. הם מכירים בעליונות הטכנולוגיה הישראלית-מערבית.

 • יונ 28, 2017 @ 7:56 at 7:56
  Permalink

  הרוסים מקפלים שרוול
  אבל אין להם זרוע להראות.
  אמריקה נורא חזקה. ונוקמת. וקנאית.
  פוטין הוא פרגמטי.
  לכן הוא חושש, ובצדק, מהתנהגות בלתי צפויה לחלוטין של נשיא אמריקאי.
  טראמפ פועל פיתאום , בלי לרמוז מראש.
  הוא מפעיל טרור פסיכולוגי על פוטין.

 • יונ 29, 2017 @ 15:38 at 15:38
  Permalink

  פוטין והעולם כולו תוהים לגביי טראמפ שעדיין נתפס כנמר של נייר בתקשורת ולא יודעים כמה הוא רציני מאחורי הצהרותיו. שלא כמו בוש הטקסני שידעו שלא כדאי להתעסק איתו. זה המבחן הראשון של טראמפ. האם הוא יותר בוש, או יותר אובמה הקשקשן. האם הוא יחזיר לאמריקה את יתרון הגודל וההרתעה ויהפוך את אמריקה לגדולה שוב כמו שאמר בקמפיין, או שהוא פקה פקה כמו אובמה ליברמן וביבי. נראה בהמשך

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות