ארדואן מתכנן משפט ראווה אנטישמי בו ראש אגודת הידידות כורדיסטן עם ישראל יואשם בקיום הקשר בין ארה"ב וישראל ו'טרוריסטים כורדיים'

המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי בסוף השבוע עצרו אנשי המודיעין הטורקי ה-MIT בעיר אדנא Adana בדרום טורקיה את דאוד באגשאתני Dawud Baghestani, ועוד שלושה מעוזריו, באשמת קיום קשרים עם המיליציה הצבאית הטורקית ה-PKK, הנחשבת בטורקיה כארגון טרור.
האשמה  המרכזית נגד העצור ועוזריו היא קיום מו"מ חשאי בין ה-PKK  ובין ארצות הברית וישראל, בתקופה בה שימש כיושב ראש האגודה לידידות כורדיסטן וישראל Israel-Kurd Friendship Association, והעורך הראשי של הביטאון הכורדי לידידות עם ישראל Israel-Kurd magazine.

האשמות חמורות אלה כלפי העצירים הכורדים, והאשמתם בקשרים עם גופי המודיעין האמריקנים וישראליים מצביעים על כך, כי נשיא טורקיה ארדואן, עומד לערוך משפט ראווה גדול לעצורים, ולהעמיד במרכזו את הקשרים החשאיים של גופי המודיעין האמריקנים והישראליים עם גורמי טרור בסוריה.

עוד לפני שנתיים בספטמבר 2017, הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי ישראל מתנגדת למפלגת הכורדית פק"ק PKK ורואה בו ארגון טרור, בניגוד לטורקיה שתומכת בארגון הטרור חמאס.  נתניהו הוסיף ואמר, כי בעוד שישראל מתנגדת לטרור באשר הוא, 'היא תומכת במאמצים הלגיטימיים של העם הכורדי להשיג מדינה משלו'.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה:  במעצרו  של דאוד באגשאתני ועוזריו, מצא המודיעין הטורקי עבור הנשיא ראסיפ טאייפ ארדואן, מטרה אחת המאפשרת לארדואן לפגוע בו זמנית בשלושה גורמים בהם הוא רואה את המתנגדים העיקריים לצעדים הצבאיים שהוא רוצה לנקוט בסוריה.  המדובר, בארצות הברית, ישראל, והכורדים.

מאחר וגם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וגם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיעו לארדואן, כי הם אינם מסכימים שצבא טורקי יתקדם לתוך צפון סוריה ויכבוש את האזורים בהם יושבים הכורדים, והנשלטים על ידי 'הצבא הסורי הדמוקרטי' ה-SDF, שחלקו הגדול מורכב מחיילים כורדיים של המיליציה הכורדית ה-YPG,  וארדואן איננו מוכן להראות לדעת הקהל הטורקית, כי הוא נסוג מאיומיו הנשמעים כל כמה ימים, כי הנה הצבא הטורקי עומד לפלוש לאזורים אלה, מצא נשיא טורקיה שעיר לעזאזל, באמצעותו הוא יסב את דעת הקהל הטורקית מהנושא של הפעולה הצבאית הטורקית בסוריה, לגורמי המודיעין האמריקנים והישראליים הפועלים ביחד עם גורמי טרור להילחם באינטרסים הטורקיים.

צריך לשים לב לעובדה, כי ארדואן נזהר שלא לערבב את מוסקבה במהלך זה, משום שהוא חושש כי הרוסים לא ישתקו על האשמות כאלה והם יכולים בתגובה לפעול נגד מטרות של צבא או המודיעין הטורקי בסוריה.
העיתון הטורקי 'אל סאבאח' Turkish Daily Sabah, שהיה השופר העיקרי של גופי המודיעין הטורקיים בפרשת העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י מדווח, כי דאוד באגשאתני לא רק קיים קשר עם ה-PKK, אלא עם 'כמה ארגוני טרור' several terrorist organisations.
העיתון מונה  עוד שלושה ארגוני טרור נוספים אתם העצורים עמדו בקשר: המפלגה הקומוניסטית הכורדית Kurdistan Communities Union-KCK, מפלגת האיחוד הדמוקרטית Syrian Kurdish Democratic Union Party-PYD, שהיא הגוף הפוליטי המרכזי של הכורדים הסוריים. המקורות של תיקדבקה מציינים, כי ה-PYD מוכר גם על ידי האמריקנים הרוסים, ואפילו על ידי נשיא סוריה בשאר אסד, כגוף הפוליטי המרכזי המייצג את הכורדים, ואף אחד משלושת גורמים אלה איננו רואה בו 'ארגון טרור', כפי שארדואן מגדיר אותו. 
הגוף השלישי אתו, לפי המקורות הטורקיים,  דאוד באגשאתני עמד בקשר, הוא הענף האיראני של תנועת ה-PKK, 'האופוזיציה המזוינת לחופש של העם הכורדי-הפאזאק,  Iranian Kurdish armed opposition Kurdistan Free Life Party-PJAK.
כלי תקשורת כורדיים באירביל, בירת האוטונומיה הכורדית העיראקית מדווחים, כי התביעה הטורקית עומדת להאשים  את דאוד באגשאתני ועוזריו 'בהפצת תעמולה טרוריסטית' terrorist propaganda ברשתות החברתיות במשך שנת 2018.  במילים אחרות, הביטאון הכורדי לידידות עם ישראל, יכול לעמוד במרכז משפטם של העצורים.
עוד מציינים המקורות שלנו כי דבר המעצרים של הכורדים והאשמות נגדם התפרסם בשבת 2.2 בטורקיה, בעת שארדואן נפגש באיסטנבול עם משלחת של התנועה האסלאמית ותע"ל, בראשות חברי הכנסת אחמד טיבי, טלב אבו עראר ומסעוד גנאים. 
בפגישה אמר נשיא נשיא טורקיה  כי טורקיה לא תהסס להגן על העם הפלסטיני ועל ירושלים ועל אקצא. המשלחת של ערביי ישראל דנה עם הנשיא ארדואן בהתפתחויות האחרונות בסוגיית ירושלים ומסגד אל אקצא, ועל מה שהם כינו 'ההתפרצות של ישראלים בהם מנהיגים להר הבית'. בפגישה גם נדונו סוגיות חוק הלאום, ו'המדיניות הגזענית של ממשלת ישראל כלפי הערבים בארץ'.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות