ארה"ב: בודקים את האפשרות כי התרסקות מטוס UPS ב-3 בספטמבר בדובאי, הייתה כתוצאה מהתלקחות של פצצה מתימן שהוא נשא

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: יועצו של הנשיא באראק אובמה לנושאי טרור ג'והן ברנאן John Brennan הודיע ביום א' 31.10, בהופעה בתוכנית 'מצב האומה' State of the Union ברשת CNN, כי ארצות הברית בודקת עכשיו באם ההתרסקות של מטוס המטען של חברת המשלוחים UPS בדובאי ב-3 לספטמבר, לא נגרמה בגלל פצצה שנמצאה בחבילה מתימן שהמטוס הוביל, והתלקחה. המקורות שלנו מוסרים, כי אם החקירה האמריקנית החדשה שנפתחה תעלה, שאכן התלקחות חומר הנפץ של פצצה היא שגרמה להפלת המטוס, הרי לא רק מדובר בהצלחה ובהישג גדולים של אל קעידה, אלא בכישלון נוסף של רשויות המודיעין האמריקניות אשר לא הבחינו בכך כי מתקפת חבילות הנפץ מתנהלת כבר כמעט חודשיים מתחת לאפם מבלי שהם יבחינו בה.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי ברנאן לא פירט מדוע התעורר חדש כזה, אולם במקרים קודם בהם אל-קעידה השתמש בחומר הנפץ מסוג PETN כדי להפיל מטוסים, פעולת הטרור נכשלה משום שחומר הנפץ התלקח, גרם לשריפה, ולא התפוצץ.
המדובר בחומר נפץ בו השתמש המחבל הניגרי פארוק עבדולמוטאלאב, שנשא בתחתוניו חומר נפץ דומה, שהוכן על ידי הסעודי איברהים חסן אל אסירי Ibrahim Hassan Al Asiri,
שניסה ונכשל לפוצץ מטוס נוסעים של חברת 'דלתא' בדצמבר 2009 שטס מנמל סכיפול בהולנד לדטרויט. באירוע זה התלקח חומר הנפץ שהיה בתחתוניו של המחבל זמן קצר לפני הנחיתה, ומספר נוסעים שהרגישו בעשן העולה מהמחבל השתלטו עליו וכיבו את האש לפני שחומר הנפץ התפוצץ.
תקלה דומה בהפעלת חומר הנפץ הייתה למחבל ריצ'רד רייד הבריטי, אשר בדצמבר 2001 נשא חומר נפץ דומה בנעלי הספורט שלו, וניסה באמצעותו להפיל מטוס נוסעים אמריקני שטס מפריס למאיימי.
ריד ניסה להצית בעצמו את חומר הנפץ ולפוצצו, אולם כל מה שהצליח לעשות הוא לגרום לשריפה שמילאה את חלל המטוס בעשן. גם הניגרי פארוק עבדולמוטאלאב, וגם הבריטיט ריצ'רד ריד נכוו קשה.
עתה 9 שנים לאחר מכן חושבים הרשויות למלחמה בטרור האמריקניות כי בדיוק אותו תהליך התרחש במטוס בואינג 747 Boeing של חברת UPS שהתרסק בדובאי ב-3 בספטמבר בדובאי. זמן קצר לאחר המראתו דיווחו הטייסים למגדל הפיקוח בדובאי, כי הם חוזרים על עקבותיהם לנחיתה מאחר ובאחד ממחסני המטוס שם מונחים המטענים פרצה שריפה. השדר האחרון של הטייסים הייה כי תא הטייס התמלא עשן והם מאבדים את השליטה על המטוס. כמה רגעים לאחר מכן המטוס התרסק.
ההשערה עכשיו בוושינגטון היא, כי המטוס שהיה חדש לגמרי, בן 3 שנים, נשא אתו כבר אז חבילת נפץ מתימן שחומר הנפץ שבה התלקח, והוא שגרם להתפשטות העשן במטוס ולריסוקו.
רשויות התעופה של דובאי The GCAA, חזרו ואמרו ביום א' 31.10, כי הם לא מצאו שום סימן אקוסטי לכך שבמטוס הופעל חומר נפץ. ציטוט המקור: No presence of acoustic evidence or any forensic indication supporting the detonation of an explosive device, אולם הם הודו, כי אין להם הסבר לשריפה שפרצה במטוס.
ביום א' אמר ג'והן ברנאן הוסיף ואמר, כי ארצות הברית מאמינה עכשיו כי הפצצות שנשלחו השבוע מתימן ויורטו בדרך, נועדו לא להתפוצץ בארצות הברית, אלא להפיל מטוסים אמריקנים. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי אם אכן יתאמת החשד האמריקני כי אכן חומר נפץ שהתלקח הפיל את מטוס המטען ב-3 לספטמבר, הדבר חוזר ומאשר את המודוס אופרנדי הבסיסי של אל קעידה: אפילו הדבר לוקח 10 שנים או יותר, ארגון הטרור הזה יחזור על אותם מבצעים ואותן שיטות פעם אחר פעם, עד אשר יצליח להשיג את מטרתו-קרי הפלת מטוסים בעזרת חומר נפץ.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות