ארה'ב, בריטניה וצרפת, מרכזות ציים במפרץ הפרסי. יתרגלו השמדת מפקדות איראניות

ארה''ב שולחת נושאת מטוסים שלישית ואת כוח התקיפה שלה למפרץ הפרסי,  'סטנניס' USS Stennis Strike Force, והיא תצטרף לשתי נושאות המטוסים וכוחות התקיפה שלהן  הנמצאות כבר שם, 'אנטרפרייז' USS Enterprise, ו'אייזנהור' USS Dwight D. Eisenhower.
ההודעות הרשמיות האמריקניות אומרות כי 'סטניס' תחליף את נושאת המטוסים 'אנטפרייז' אשר תחזור לארה''ב, אולם המקורות הצבאיים ובוושינגטון של תיקדבקה מוסרים, כי לא יבוצעו חילופים בין נושאות המטוסים, וכל שלושת הכוחות הימיים והאוויריים האלה  יישארו בחודשים הקרובים במפרץ הפרסי כאשר הם מוצבים מול איראן.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו,  כי כמעט כל אוניות המלחמה הבריטיות והצרפתית הנמצאות בשירות מבצעי משלימות בימים האחרונים את מעברן והצבתם במפרץ הפרסי מול איראן.
כל ריכוז הכוחות האדיר הזה, עומד להשתתף בתמרון ימי ענק, בו ישתתפו גם הציים של סעודיה, ואיחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE, אשר ייפתח במצרי הרומוז ב-16 לספטמבר ויימשך במשך 12 ימים עד 27 לספטמבר.
הכוחות הימיים יתרגלו פריצה של מצרי הורמוז שיסגרו עקב מיקושם על ידי האיראניים, והשמדת כל בסיסי הצי, האוויר, והטילים האיראניים באזור המפרץ הפרסי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי לתרגיל זה, שחלקו ייערך בצורת הדמייה, שלוש מטרות עיקריות הקשורות ישירות עם המתיחות הצבאית בין ישראל ואיראן.
1. לשכנע את המנהיגות הישראלית, וגם את מנהיגי מדינות המפרץ הפרסי, כי האופציה הצבאית  האמריקנית-מערבית מול איראן היא ממשית, וכי הנשיא באראק אובמה יהיה מוכן להפעיל אותה בשעת הצורך. צריך וכדי ולשים לב, כי במגעים המתנהלים בין הבית הלבן ולשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, לקביעת פגישה בין שני המנהיגים, התאריך המדובר ביותר לקיומה הוא ה-27 בספטמבר, היום בו התרגיל הימי יסתיים. אובמה רוצה להופיע לפגישה המכרעת עם נתניהו, כאשר בידו הוכחה כי הוא העמיד כבר את האופציה הצבאית מול איראן, ולכן אין צורך כי ישראל תפעיל את האיום שלה לתקוף את איראן.
2.
במקביל, רוצה ממשל אובמה לשכנע את איראן באמצעות התרגיל, כי אם היא לא תפסיק את התוכנית הגרעינית הצבאית שלה, וושינגטון לא תהסס להפעיל נגד כוח צבאי.
אחת המטרות העיקריות המרכזיות של התרגיל הימי היא, להראות לצמרת ולמפקדי הצבא, משמרות המהפכה, חילות הים והאוויר האיראניים, אשר  יצפו בתרגיל על מסכי הטלוויזיה והמכ''ם שלהם, או מסרטי צילום שיביאו אתם מטוסי התצפית האיראניים, איזה כוח ימי ואוויר אדיר יפעל נגדם, כאשר מלחמה תפתח במפרץ הפרסי.
3. ארה''ב ומדינות המערב, מתכוננות לאפשרות כי ישראל תתקוף בעצמה חד-צדדית, את התוכנית הגרעינית האיראנית, וכבר עתה החלו בריכוז כוחות לקראת התפתחות אפשרית כזו.

ביום ג' התכנסו הצמרות המדינית, הצבאית, והמודיעינית הישראליות לדיון משותף מכריע בנושא הגרעין האיראני. המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי לכל הפרסומים על מה שהתרחש בדיוניים אלה, האומרים כאילו בישיבה הוצג מידע 'מטריד אבל לא מפחיד', וכאילו ישנה ירידה במצב הכוננות של צה''ל, אין בסיס, וכי הכותרות המכוונת האלה באות  מחוגי המתנגדים לתקיפה ישראלית באיראן.     

Print Friendly, PDF & Email