ארה"ב, בריטניה, וצרפת, ריכזו צי של 7 צוללות, 6 מהן גרעיניות, לתקיפת סוריה. ארה"ב נערכת לתקוף לבדה

בעוד ארה''ב יוצרת ביום ה' 29.8, את הרושם כי התקיפה על מטרות בסוריה תתבצע על ידי חמש משחתות נושאות טילים, מכינים הציים האמריקני, הבריטי, והצרפתי, כוח משימה המורכב משבע צוללות, שש מהן גרעיניות, אשר נמצא כבר בעומק החלק המזרחי של הים התיכון מול חופי סוריה. זו הסיבה העיקרית מדוע הצי הרוסי הודיע ביום ה' כי הוא שולח לאזור אונייה ללוחמה נגד צוללות.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי שבע הצוללות שעל זהותן ומיקומן המדויק בים התיכון מפקדות הציים המערביים הטילו איפול, יהוו את הכוח העיקרי אשר יתקוף את סוריה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי ההחלטה להטיל את המתקפה על הצוללות התקבלה בוושינגטון, לאחר שהנשיא אובמה החליט השבוע, כי ההתקפה על סוריה תתבצע רק על ידי טילי טומוהוק BGM-109 Tomahawk, שיש להם טווח של 2,500 ק''מ, שישוגרו מתוך כלי שייט, ולא ישתתפו בה מטוסים של חיל האוויר האמריקני.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים,  כי אין זאת אומרת כי בעת ההתקפה האמריקנית על סוריה לא יהיו מטוסי הפצצה-קרב מערביים וערביים בסביבות המרחבים האוויריים של סוריה, כדי שיוכלו להתערב בהתקפה אם יהיה צורך בכך, אולם בשלב הראשון של המתקפה הם לא יתקרבו לטווח טילי היירוט הסוריים.
מתוך שבע הצוללות המערביות, ארבעה הן אמריקניות. הבריטים שלחו לאזור שתי צוללות גרעיניות, אחת מהן מדגם 'טרפלגר' a Trafalgar-class nuclear submarine, ואילו השנייה היא הצוללת הגרעינית החדישה ביותר של הצי הבריטי מדגם HMS Astute. הצרפתים שלחו צוללת המצוידת בטילי שיוט צרפתים.
חוגים צבאיים מערביים המתמצאים בהכנות לתקיפה בסוריה אמרו ביום ה' 29.8, כי הדיונים וההיסוסים בלונדון ובפריס באיזה תנאים להצטרף להתקפה האמריקנית על סוריה, לא יעצרו את המתקפה האמריקנית, ואם יהיה צורך בכך צי ארה''ב יתקוף בעצמו בזמן הקרוב ביותר את המטרות שנקבעו בסוריה.
 

Print Friendly, PDF & Email