ארה"ב הטילה בפעם הראשונה בהיסטוריה הצבאית את 'אם כל הפצצות' GBU-43/B על מטרה של ISIS באפגניסטן. מסר לרוסיה, סין, צפון קוריאה ולאיראן

ארה"ב הטילה בפעם הראשונה בהיסטוריה הצבאית את 'אם כל הפצצות' GBU-43/B על מטרה של ISIS באפגניסטן.
פצצת הענק The GBU-43/B Massive Ordnance Air Blast היא הפצצה הגדולה והכבדה ביותר הנמצאת בארסנל האמריקני ובארסנל של צבאות העולם, והיא הנשק הקונוונציונאלי בעל העוצמה הגדולה ביותר לפני פצצה גרעינית.  
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הטלת הפצצה האדירה הזו היא לא רק מסר  אמריקני ל-ISIS, אלא גם  מסר לרוסיה, סין, צפון קוריאה ולאיראן, עד איזה מרחק ממשל הנשיא דונלד טראמפ מכון ללכת  בפעולותיו הצבאיות.
כאשר הנשיא דולנד טראמפ ושר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס, ראו בימים האחרונים כי התקפת טילי התקפת טילי הטומוהוק על בסיס חיל האוויר הסורי שייעראת Shayrat air base ב-7.4, לא היוותה גורם מרתיע לא רק כלפי סוריה, אלא גם יריביה האחרים של ארצות הברית, וכי רוסיה, סין, איראן ומפון קוריאה מנסים להפגין כי עוצמתו של הנשיא טרמאפ, ועוצמתה של ארצות הברית מוטלים בספק, הוחלט בוושינגטון לנקוט בצעד דרמטי, והוא שימוש בנשק-שהוא צעד אחד בלבד משימוש בנשק גרעיני.
אין ספק, כי מדובר באסקלציה ללא תקדים במתיחות הצבאית השוררת כיום באסיה, המזרח התיכון, ואירופה.
מקורות צבאיים מסרו, כי צפון קוריאה השלימה את הכנותיה לבצע פיצוץ גרעיני מס' 6 בשעות הקרובות.

בעצם הטלת 'אם כל הפצצות' MOB,  מאותת ממשל טראמפ לבייג'ין ולפיונגיאנג, מה יכולות להיות התוצאות באם ניסוי גרעיני זה יתבצע.
דובר הבית הלבן שיין ספייסר Sean Spicer אמר בתדרוך לעיתונאים, ביום ה', כי הפצצה הוטלה כדי להפגין עד כמה ארה"ב נחושה במלחמה נגד ISIS, וכי היה צורך להטיל אותה כדי למנוע שימוש מצד ארגון הטרור במנהרות ובתעלות לשם עריכת התקפות על הכוחות האמריקנים באפגניסטן.
מקורות צבאיים אמריקנים מסרו, כי הפצצה הוטלה באזור אצ'ין Achin district של אפגניסטן, קרוב לגבול עם צפון-מערב פקיסטן.
הפצצה שמשקלה הוא 21,000 פאונד והיא הוטלה ממטוס  מדגם 'הרקולס' a C-130 aircraft.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי צריך לציין כי לרוסים יש בארסנל שלהם פצצה גדולה יותר הנקראת  Aviation vacuum high-power bomb-AVBPM, או 'אב כל הפצצות' Father of All Bombs.
בפצצה זו ישנם רק 7 טון חומר נפץ, לעומת 8 טון בפצצה האמריקנית, אולם בגלל הצלחתם לפתח סוגים חדשים מתקדמים של חומר נפץ  עוצמת הפיצוץ שלהם היא הרבה יותר גדולה מזו של הפצצה האמריקנית.

Print Friendly, PDF & Email

27 תגובות עבור “ארה"ב הטילה בפעם הראשונה בהיסטוריה הצבאית את 'אם כל הפצצות' GBU-43/B על מטרה של ISIS באפגניסטן. מסר לרוסיה, סין, צפון קוריאה ולאיראן

 • אפר 13, 2017 @ 21:13 at 21:13
  Permalink

  חברים, כלום לא חדש, נא לא להתבלבל. הוטלו כבר BLU-82B/C-130 DAISY CUTTER באפגניסטאן לפני כעשור +. להטיל פצצה אמנם גדולה מאד אך בכ"ז קונבנציונאלית על איזור נידח והמיושב בדלילות זה לא אומר להילחם בטרור. זה כמו לזרוק רימון על המון זבובים. זהו מסר בעל אפקט בסיכולוגי אמנם אבל זה לא משתווה לעבודת מטה ואיסוף מודיעין (מל"ל) לקראת מבצע מעבר לקווי האוייב, בגדול הפגזה ארטילרית או הפצצת שטיח היו נושאות את אותו הפרי. יש לזה היבט טקטי בלבד כי מי שמכיר את טאליבאן אין לו המון בסיסים גלויים ומסודרים באפגניסטאן (בפקיסטאן יותר). הוא מפוזר על פני שטח עצום במאחזים קטנים ומבוצרים היטב. הוא נע בזריזות בין העיירות והכפרים ומכיר כל פרטי הטופוגרפיה. לכן להפגיז מטרה חשובה ככל שתהיה זה למעשה הצהרה ותו לא. בזה לא משיגים ניצחון על טרור.

 • אפר 13, 2017 @ 21:33 at 21:33
  Permalink

  הפצצה MOAB היא רק גדולה בארסנל האמריקאי, בארסנל הרוסי יש את הFOAB שהיא הכי חזקה בעולם ופי 4 יותר עוצמתית מזו של האמריקאים ,

 • אפר 13, 2017 @ 21:54 at 21:54
  Permalink

  הגדולה ביותר? מה עם הפואב?FATHER OF ALL BOMBS או שהוא עוד לא מבצעי?

  • אפר 14, 2017 @ 0:31 at 0:31
   Permalink

   לישראל יש סבא של כל הפצצות

 • אפר 13, 2017 @ 21:58 at 21:58
  Permalink

  אופס, הפואב זה פיתוח של הרוסים בכלל.לא קראתי הכתבה עד הסוף…

 • אפר 13, 2017 @ 22:17 at 22:17
  Permalink

  לא נראה לי שפצצה כזאת תרשים את רוסיה וסין עד כדי הרמת דגל לבן בפני יורשו האידיאולוגי של אובמה, הנשיא הנבחר החדש דונלד טראמפ'.
  אומרים שירי 59 טילי טומהוק נעשה לפי בקשת בתו, איבונקה. אז יתכן הפצצות, גם הפעם האבא לפי בקשת הבת.

 • אפר 13, 2017 @ 22:33 at 22:33
  Permalink

  נזכרתי ממה שאמר טראמפ לנשיא סין…
  "אכלתי עוגת שוקולד הכי טעימה בעולם והפצצנו בעיראק (זה היה בסוריה)"
  עכשיו הוא משחק פוקר פתוח נגד צפון קוריאה ושולח להם את המסר!!!!
  או שתהיו ילדים טובים או שנשמיד לכם חצי מדינה!!!
  אבל צפון קוריאה לא לבדה בשטח, לטראמפ נוצרו הרבה אויבים כמו סין -רוסיה-איראן שירצו לראות אותו מושפל עד אפר!!!!
  לדעתי יעשו הרבה סרטים על טראמפ והיהודים שלו!!!!

  • אפר 13, 2017 @ 23:23 at 23:23
   Permalink

   המלחמה עם צפון קוריאה צריכה לקרות בכל מקרה, זה כתוב בזוהר, זה יקח 3 חודשים להכניע אותם ובהתחלה יהיה למערב אבדות רבות. וכל זה יהיה באמצע מערכה/מלחמה אחרת שהמערב יהיה שקוע בה ויעשו הפסקה כדי להכניע את המשוגע מצפון קוריאה.

  • אפר 14, 2017 @ 0:10 at 0:10
   Permalink

   ו"היהודים שלו"..?! אין לך יותר אנטשמי ?

  • אפר 14, 2017 @ 0:11 at 0:11
   Permalink

   והיהודים שלו…יש לך את זה ביותר אנטישמי ?

  • אפר 14, 2017 @ 8:40 at 8:40
   Permalink

   אתה כנראה שכחת!! צבא ארה"ב חזק מרוסיה, סין, צפון קוריאה ואירן פי כמה וכמה כשהם יחד.
   אך אם תיקח בחשבון את הקואליציה הטבעית של ארה"ב (גרמניה, בריטניה, צרפת, יפן, דרום קוראיה, קנדה, אוסטרליה, ישראל, הודו, מדינות מערב אירופה וכו'..) תבין שיש פה צבא משותף שחזק מבחינה צבאית באלפי אחוזים מרוסיה ושות' ובאלפי אחוזים מבחינה כלכלית!! זה בדיוק היחס בין פיל בוגר לנמלה בודדת קטנטנה.
   כל מה שרוסיה ושות' משמיעים הינה מלחמה פסיכולוגית שמטרתה לשנות את דעת הקהל בארה"ב וללחוץ על טראמפ.

   • אפר 24, 2017 @ 22:34 at 22:34
    Permalink

    אם אתה חושב שארה"ב חזקה יותר מרוסיה אז יש לך חור בהשכלה, רוסיה יכולה לנטרל כל איום מצד ארה"ב, ולארה"ב אין וגם לא יהיה עוד עשרות שנים שום יכולת נטרול והגנה מפני כלי הנשק המטורפים של רוסיה, וזאת עובדה שאין חולק עליה בעולם.

  • אפר 14, 2017 @ 11:22 at 11:22
   Permalink

   עד עפר- בן דוד יקר (מיהודי של טראמפ)

  • אפר 14, 2017 @ 12:44 at 12:44
   Permalink

   היה כתוב עוגה הכי יפה בעולם ,, ולא הכי טעימה

 • אפר 13, 2017 @ 23:29 at 23:29
  Permalink

  אליבא דאמת, לא הייתי מתנגד שתהייה לנו פצצה כזו – בכדי להטיל על הגבול בין עזה לישראל, או בין לבנון לישראל. אני מניח שפצצה כזו הייתה פותרת לנו את בעיית המנהרות אחת ולתמיד.

 • אפר 13, 2017 @ 23:39 at 23:39
  Permalink

  האם טראמפ מכניס בקול תרועה (או פיצוץ) חזרה את ארה"ב לזירה המזרח תיכונית?
  לכל מי שמשלה את עצמו, טרור לא מחסלים בפצצות ענק. הטלת הפצצה הייתה מהלך מבריק במבחינת טראמפ אשר משרת את האינטרסים של מדיניות החוץ והפנים שלו.
  מדיניות החוץ הרופסת של הממשל הקודם במזרח התיכון מסמסה כליל את השפעת ארה"ב וגרמה לזליגת האיראנים וגרורותיהם מצפון לוואקום שנוצר. גם הרוסים לא איחרו להצטרף למסיבה. הדוב הרוסי התעורר משנת החורף, ליקק קצת "קרים" ועל הדרך התעוררו גם עוד כל מיני שדים של גדלות מעברו. רוסיה רוצה לחדש ימיה כקדם וזירת ההתגוששות המזרח תיכונית מהווה כר פורה למחפשי פטרונים ובעיקר נשק. השימוש בגז שנעשה על ידי הסורים.. או כל מי שזה לא יהיה, לא מעניין את טראמפ ולא את האירופים (וכנראה שגם לא אתכם קוראים חביבים). כמובן שצריך לגנות, להזדעזע….ולהמשיך להתעלם ולהתעסק בבעיות הפנים.
  השערוריות האחרונות הקשורות במעורבות הרוסים בבחירות בארה"ב עושות את שלהן. טראמפ ופוטין צריכים משבר מלאכותי אשר יצור מראית עין להתגוששות בסגנון המלחמה הקרה. פוטין יצא גדול (גם עם חולצה) בעומדו מול הדוד סאם ולעומתו, טראמפ הירוק (הצהוב), מראה לקהל אדומי הצוואר שיש תמורה בעד האגרה ("america is great again"). טראמפ יכול לנצל את המצב בכדי לבנות את מעמדו הבינלאומי בתור השריף החדש בעל ביצי הזהב, המבוגר האחראי שלא יהסס להפעיל כוח בכדי להגן על…
  האירופים עסוקים בימים אלו בלהחליט האם וכיצד להחליט וטראמפ השריף החדש בעיר יכול להשקיט את מצפונם ולאפשר להם להמשיך להחליט כיצד יחליטו.
  קולות ההדף של האמאמא של הפצצות היו מיועדות גם לאוזניו הקטנטנות של ילד הפילסברי הפסיכופט מצפון קוריאה (שכנראה סבל מחסך אימהי בילדותו).
  טראמפ משחק לפי הכללים ומראה למי שצריך שבעל הבית השתגע. יש לו פצצה, והיא אפילו גדולה, והוא לא יהסס להשתמש בה (ב"ה) ולהעלים איזו עז אפגנית…
  האם זה טוב ליהודים?
  כשטראמפ מחרבן בחדר… אף אחד לא שם לב לפוקים שלנו…

 • אפר 13, 2017 @ 23:55 at 23:55
  Permalink

  סיכוי גבוה מאוד למלחמת עולם שלישית. לדעתי, סין ורוסיה בצד אחד, מוחקים לגמרי את ארה"ב למרות נזקים אדירים להם.
  ישראל, הבאה בתור.
  נקווה שזה לא יקרה.

 • אפר 14, 2017 @ 0:12 at 0:12
  Permalink

  מטרת השימוש לא היה גודל הפצצה ועוצמתה
  אלה המסר ש "אני טרמפ מתכוון להשתמש בזה נגד אחרים ובקרוב"
  את זה הוא ניסה להודיע לצפון קוריאה ולאירן ,
  האם הצליח , אני לא יודע , בקרוב כולנו נדע !
  הבעיה עם צפון קוריאה זה לא רק הדיקטטורה שלה , אלא דוקא החיוך אינפנטילי של הדיקטטור שמסגיר את עצם היותו ילד מגודל ולא אדם בוגר שמסוגל ( גם אם ירצה ) לקרא ו/או להבין את מפת המציאות
  שהרי כל מי שיציג בפניו את המציאות כניראה יוצא להורג !
  זו הבעיה

 • אפר 14, 2017 @ 1:30 at 1:30
  Permalink

  צריל להבהיר את השימוש של הפצצות. אלו לא פצצות לנזק רחב (כמו פצצת אטום), כך שההשוואה די סתמית. לכיסוי שטח יעשו הפצצת שטיח (כמו שעשו הרוסים לא מזמן). אלו פצצות עם מטרה ייעודית וכך משתמשים בה. הנזק שלה למטרה גדול מאוד.
  האמריקאים זרקו את הפצצה על מטרה מאוד מוגדרת ומאותתים בכך היטב לצפון קוריאה ולאיראן.

  לפצצה הרוסית שימוש זהה – בין רוסיה לארה"ב פצצה כזו יכולה לשמש לתקיפה של נקודות אסטרטגיות, אבל משמעותה תהיה פחותה בהרבה.

 • אפר 14, 2017 @ 1:53 at 1:53
  Permalink

  לרוסיה פצצה גדולה פי 4.
  נבנתה כמענה לפצצה האמריקאית.

 • אפר 14, 2017 @ 9:02 at 9:02
  Permalink

  המטרה הבאה,
  הבונקר של נסראללה.
  נסראללה כינה את טראמפ טיפש.
  העונש שמגיע לו, הפצצת הבונקר שלו.
  קדימה הפועל וושינגטון

 • אפר 14, 2017 @ 10:11 at 10:11
  Permalink

  חברים מישהו אולי יכול לתת לי תשובה.
  איך זה שארה״ב פיתחתה פצצה ורוסיה הצליחה לפתח פצצה באותו משקל עם פי 4 יותר עוצמה?
  בדרך כלל הנשק האמריקאי מתקדם וחזק יותר.
  מה קורה כאן?
  תודה.

  • אפר 24, 2017 @ 22:49 at 22:49
   Permalink

   בדרך כלל הנשק האמריקאי מפגר יותר ולא משוכלל יותר , רק מה שלנו הישראלים רק עושים שטיפת מוח שארה"ב היא הכי בעולם, וזה בכלל לא נכון רק יש אינטרס להגיד את זה בגלל שהנשק הישראלי זה תוצרת ארה"ב, רק כמה עובדות שארה"ב מפגרת הרבה אחרי רוסיה, טילים בליסטיים וטילים רגילים, מערכות הגנה, טנקים וארטילריה, מסוקי תקיפה, מלחמת סייבר , צוללות טורפדו, טילים נגד אוניות,ויש מומחים שאומרים שגם במטוסים, והרשימה עוד ארוכה……….

 • אפר 14, 2017 @ 10:57 at 10:57
  Permalink

  מה שבטוח שפוטין יפסיק להסתובב בלי חולצה במכנסיים מנומרות ולשנוא הומואים .כי ימי האימה שהוא יושב שהוא מטיל . ראש הקוזה נוסטרה של ציר הרשע אליו הצטרף ..נגמרו . Go go tramp

 • אפר 14, 2017 @ 15:00 at 15:00
  Permalink

  חיזבאללה אני מקווה שאתם מוכנים, אל תגידו שלא הזהרתי אותכם, 336699

 • אפר 15, 2017 @ 2:26 at 2:26
  Permalink

  פצצה מעולה. יש להשליך שכמותה בדחיפות על מוקד מערכת המנהרות של החמאס בעזה.

 • אפר 17, 2017 @ 10:19 at 10:19
  Permalink

  במקום להוריד פצצות כאלה על מתקני התקשורת של ארה"ב,על ביה"מ העליון,
  על הבנק המרכזי או מחצית מהמוסדות האקדמיים – שם נמצאים האויבים האמיתיים
  של ארה"ב ושל מה שהיה פעם מערב…..מפציצים בסוריה ואפגניסטאן.
  עכשיו ברור למה הנשיאים האמריקאים,במיוחד מהצד הרפובליקני אבל לא רק,מחפשים עימותים
  מוזרים במקומות אקזוטיים וחסרי חשיבות.

  זאת פשוט הסחת דעת של המצביעים מהעובדה שנמנעים מהעימות הפנימי האלים המתבקש
  מול הקבוצה השלטת (שהיא ממש לא זו שהציבור בוחר).

Comments are closed.