ארה"ב הציבה כוחות משימה ימיים ומרינס מול חופי לבנון.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים והמקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה: ארצות הברית הציבה בימים האחרונים מול חופי לבנון מספר אוניות מכוח התקיפה הימי 'קיירסארג" USS Kearsarge Expeditionary Strike Group, כאשר על סיפוניהן נמצאים כוחות מיוחדים אמריקנים מכוח המשלוח מס' 22 של המרינס, The 22nd Marine Expeditionary Unit- Special Operations Capable. כוחות אלה מוכנים עתה, בכל רגע נתון, לנחות על חופי לבנון. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי זו הסיבה העיקרית מדוע ביום ד' 29.8, ערך מפקד חזית המרכז והמלחמה בטרור האמריקנית האדמירל וויליאם פאלון Adm. William Fallon, ביקור פתע של 3 שעות בלבד בביירות, מאחר ושהותו בבירה הלבנונית מעבר לזמן זה נחשבה כסיכון גבוה לחייו. כבר שנים רבות לא ערך מפקד אמריקני צבאי בכיר כל כך ביקור בביירות. האדמירל פאלון סקר את ההכנות הצבאיות האמריקניות, הנמצאות בעיצומן, להתערב צבאית בלבנון, באם המצב בירות יתדרדר במשך חודש ספטמבר, למלחמת אזרחים, או לניסיון של איראן, סוריה, וחיזבאללה, לתפוס את השלטון בכוח. מהלך איראני-סורי כזה, בו הם ינסו להקים מערכת שלטון נפרדת, ייצור בלבנון מצב בו ישלטו במדינה 2 נשיאים, 2 ממשלות, 2 פרלמנטים, ו-2 צבאות. הצבת כוחות המרינס מול חופי לבנון, מאותת לכל המדינות והגורמים הפנימיים הלבנוניים המעורבים במאבק זה, כי ארצות הברית מוכנה להתערב בלבנון צבאית, כדי למנוע התפתחות כזו, ואת ניצחון האיראנים והסורים, והשתלטותם על לבנון. להלן הפרטים המלאים:
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי אדמירל פאלון בדק אישית גם את כל סידורי הביטחון הלבנוניים המבטיחים את ההגנה על חייהם של ראש הממשלה פואד סניורה, ראשי המחנה האנטי סורי, אישים כמו מנהיג הדרוזים ואליד ג'ומבלאט, ואת סידורי הפינוי של צוות הדיפלומטים האמריקנים המשרתים בבירות, בראשותו של השגריר ג'רי פלטמןJeffrey Feltman, הנחשב כאדריכל המדיניות האמריקנית בלבנון, בעת הצורך.
עוד מדווחים המקורות שלנו כי ההכנות הצבאיות האמריקניות להתערב בלבנון קבלו תאוצה
לאחר שבשבוע האחרון עזבו בבהילות את ביירות שגרירי סעודיה ואיחוד הנסיכויות הערביות לאחר שקבלו איומים על חייהם. גם מדינות ערביות ואירופאית אחרות צימצו בימים האחרונים את סגל השגרירויות שלהן בביירות למינימום האפשרי.
בימים האחרונים מופץ בביירות משחק ווידיאו בשם 'הקרב על הסארייה' The battle of the Serai, שהוא בנין הממשלה, ממנו מתפקד ראש הממשלה פואד סניורה, ונערכות ישיבות הממשלה. בנין זה מוגן בימים אלה על ידי גדרות תיל גבוהים, טנקים, ו-3 גדודים של הצבא והמשטרה הלבנוניים.
על המשתתפים במשחק, לעבור 3 שלבים, כאשר בשלב הראשון שהוא שלב ההסתערות, עליהם לחסל את כוחות הביטחון הלבנוניים המגנים על המתחם והמכונים במשחק 'מליציות'.
בשלב השני, מגלים המשחקים מערכת מנהרות מסועפת שאורכן 17 ק"מ, המוליכות מבנין ראש הממשלה הלבנוני אל השגרירות האמריקנית. קטע זה במשחק משחזר למעשה את טענתו של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, כי השגריר האמריקני בביירות הוא שמכתיב ומנהל את מדינות ממשלת פואד סניורה. מטרת המשחקים היא להשתלט על המנהרות, ולהרוג בהן את ראש הממשלה פואד סניורה, את מנהיג הדרוזים ואליד ג'ומבאלט, הנחשב כיום למנהיג האנטי סורי הבולט ביותר בלבנון, וסמיר ג'עגע שהוא ממנהיגי המרונים ומפקד הכוחות הנוצריים, המנסים להימלט ולמצוא מקלט בשגרירות האמריקנית.
בשלב השלישי על המשחקים להשתלט על אולם הישיבות של ממשלת לבנון, ולהרוג את כל 'הבוגדים והגנבים' all the traitors and thieves, שהם כמובן שרי ממשלת לבנון.
משחק הווידיאו הרצחני הוא שלב נוסף בהצתה האיטית אך המתמדת של חבית אבק השריפה הביטחונית-פוליטית הבוערת עתה בלבנון, והמאיימת להתפוצץ במשך חודש ספטמבר, כאשר הנשיא הפרו-סורי של לבנון אמיל לאחוד יעזוב את תפקידו, והמערכת הפוליטית הלבנונית המשותקת והמפולגת לא תוכל לבחור נשיא חדש.

Print Friendly, PDF & Email