ארה"ב וישראל ערכו ניסוי ביירוט טילים המרכז הים התיכון. אוניית מלחמה אמריקניות עם מערכות Aegis מול ישראל

צבאות ארה''ב וישראל ערכו ביום ג' 3.9, ניסוי במערכות טילי היירוט שלהם, כהכנה לקראת תקיפת טילים של סוריה ושל חיזבאללה, על ישראל וירדן, במקרה של התקפה אמריקנית על סוריה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הניסוי האמריקני-ישראלי, מצביע על כך, כי הנשיא האמריקני אובמה נערך לתקיפה הרבה יותר גדולה על משטר וצבא נשיא סוריה בשאר אסד, מאשר תוכנן בתחילה, לפני שאומבה הפסיק את המהלכים הצבאיים נגד סוריה בסוף השבוע האחרון. סימן נוסף, הוא מעברה ביום ג' של נושאת המטוסים האמריקנית 'נימיץ' וכוח התקיפה שלה מהים האדום לים התיכון.
כמו כן מצביע הניסוי הזה, על ההערכה אמריקנית-ישראלית, אשר התחזקה בימים האחרונים, כי איראן, סוריה, וחיזבאללה, יגיבו על המתקפה האמריקנית, בירי טילים על ישראל, ירדן, וטורקיה. התפתחות כזו יכולה להביא לפריצתה של מלחמה אזורית, דבר עליו מוסקבה, טהרן, ודמשק מעלות כאפשרות כמעט וודאית בימים האחרונים.
ארה''ב וישראל, מסרו ביום ג', כי שוגרו טילים בליסטיים שיירטו את טיל הניסוי הישראלי 'אנקור' Anchor’ target missile used in anti-missile systems. ישראל משתמשת ב'אנקור' כדי לערוך ניסויים בטילי היירוט מדגם 'חץ' 2.
גם ישראל וגם ארה''ב לא מסרו הודעה איזה טילי יירו נורו על 'האנקור', והאם נורו רק טילים ישראליים או אמריקניים, או שנורה טיל אחד אמריקני, וטיל אחד ישראלי. כמו כן לא נמסר מה היו תוצאות הניסוי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי בניסוי השתתפו אוניות מלחמה אמריקנית הנושאות אתן מערכות יירוט Aegis, הנמצאות ביחד עם הכוח הימי האמריקני המיועד לתקוף בסוריה. בניסוי טילים כאלה משתתפת גם תחנת המכ''ם האמריקנית המתקדמת X-band, המוצבת בנגב. לתחנה זו תפקיד מכריע בזיהוי ירי טילים איראניים, סוריים, ושל חיזבאללה על ישראל, ומתן התראה מוקדמת לישראל בת שלוש עד חמש דקות, מירי הטילים לעברה.
הראשונים שהודיע על הניסוי היו משרד ההגנה במוסקבה, שפרסם ביום ג' 3.9 בצהרים הודעה שאמרה:: זיהינו בשעה 9:16 בבוקר שיגור של שני טילים בליסטיים במזרח הים התיכון. הטילים נורו ממרכז הים התיכון.
המקורות הרוסיים אמרו כי השיגור של שני טילים בליסטיים במזרח הים התיכון נתגלה על ידי מרכז המכ''ם הרוסי בארמוויר Armavir, שבים השחור. תפקידו של מרכז מכ''ם זה הוא לעקוב אחר שיגור טילים מאירופה ומאיראן. המקורות הרוסיים אמרו, כי נשיא רוסיה ולדמיר פוטין עודכן מיד על ירי הטילים.
 

Print Friendly, PDF & Email