ארה"ב ומדינות נאט"ו מפנות את בסיס האוויר אינצ'ירליק בטורקיה. הכוח האווירי האמריקני עובר לבסיסים בסוריה

יחידות הנדסה של צבא ארצות הברית עוסקות עתה בעבודות קדחתניות להקמתו של בסיס תעופה אמריקני חדש בתוך צפון סוריה, ולהרחבתם של לפחות ארבעה בסיסים אוויריים נוספים המופעלים כבר מבצעית.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי בכך מגיע המאמץ האמריקני להקים שורה של בסיסים אוויריים בצפון סוריה, שיחצצו בין סוריה טורקיה ועיראק, לשיא חדש.
בזמן ששורה ארוכה של סנטורים, חברי קונגרס, ופרשנים שואלים בסוף השבוע האם תהיינה תקיפות נוספות אמריקניות בסוריה, והאם לטראמפ יש מדיניות לגבי ההתרחשויות הבאות בסוריה בעתיד הקרוב, התשובה בשטח חדה וברורה.
ממשל הנשיא דונלד טראמפ מצוי בעיצומו של מהלך שמטרתו להוציא את הכוח האווירי האמריקני מהבסיס האווירי אינצ'רליק Incirlik Airbase, הנמצא בדרום טורקיה, ולהעביר אותו לפחות אל חמישה בסיסים אוויריים חדשים בסוריה כאשר במרכזם יהיה בסיס התעופה הגדול ההולך ונבנה בימים אלה בטאבקה  Tabqa, הנמצא 40 ק"מ מערבית לבירת ISIS בסוריה ראקא Raqqa.
בבסיס זה הולך ומתרכז הכוח האמריקני-הכורדי-הערבי העומד להסתער על ראקא Raqqa לכבוש אותה.
חמשת הבסיסים האמריקנים הם: טאבקה  Tabqa.  אבו הג'ר ברמאלן (אזור חאסקה) Abu Hajar airport in the Rmelan. שני שדות תעופה חקלאיים קטנים באזור קאמישלי Qamishli, מורחבים והופכים בימים אלה לבסיסי תעופה צבאיים. בסיס חמישי נוסף מוקם במובלעת הכורדית בקובאני Kobani airfield, הנמצאת מצפון לחאלב Aleppo ליד גבול סוריה-טורקיה.
כאשר תוכניות הקמת והרחבת הבסיסים האמריקנים תושלם בחודשים הקרובים, חיל האוויר האמריקני בסוריה ימנה בסוריה לפחות פי שניים מטוסים ומסוקים מאשר חיל האוויר הרוסי והסורי ביחד.
הבסיס האווירי החדש האמריקני  בטאבקה שהשטח שעליו הוא מוקם נכבש רק בסוף חודש מרס על ידי כוחות כורדים וערביים ה-SDF, שהוטסו והונחתו באזור על ידי מטוסים של הפיקוד האמריקני להעברת כוחות  US Air Force's Air Mobility Command, כבר קיבל את הכינויים אינצ'רליק 2, או קאייארה Qayyarah-2 ע"ש הבסיס האמריקני בעיראק שם נמצאים המפקדה והכוחות האמריקנים המשתתפים בלחימה נגד ISIS במוסול.
כדי להבין את גודלו של בסיס התעופה החדש שמוקם, ואשר יצטרך לקלוט את רוב הכוח האווירי האמריקני הנמצא היום באינצ'רליק, צריך לציין כי כיום ישנם בבסיס האמריקני בדרום טורקיה כ-2,000 אנשי יחידות חיל האוויר האמריקני.
לא רק חיל האוויר האמריקני עוזב את אינצ'רליק. בסוף חודש מרס שנה  דנה ממשלת גרמניה בהוצאתו של כוח האוויר הגרמני the Bundeswehr מהבסיס הטורקי והעברתו לבסיסים בקפריסין או בירדן.
חיל האוויר הגרמני עוזב את טורקיה בגלל התדרדרות הנמשכת ביחסי ברלין ואנקרה, ואילו חיל האוויר האמריקני עוזב את אינצ'רליק בעקבות החלטה שקיבל הנשיא דולנד טראמפ לצנן את  קשרי ארה"ב עם נשיא טורקיה ראספ טאייפ ארדואן ועם הצבא הטורקי.
במילים אחרות, חמשת הבסיסים האוויריים האמריקנית החדשים בסוריה בהם יוצבו גם כוחות מיוחדים אמריקנים, לא רק ישמשו חיץ מפני איראן ויימנעו ממנה גישה יבשתית ואווירית לסוריה, הם ישמשו גם מוקדי כוח צבאיים שיגנו מפני צבא טורקיה על השטחים והכוחות הצבאיים של הכורדים הסוריים PYD-YPG.

Print Friendly, PDF & Email

16 תגובות עבור “ארה"ב ומדינות נאט"ו מפנות את בסיס האוויר אינצ'ירליק בטורקיה. הכוח האווירי האמריקני עובר לבסיסים בסוריה

 • אפר 8, 2017 @ 22:58 at 22:58
  Permalink

  אין על טראמפ !

  • אפר 9, 2017 @ 9:09 at 9:09
   Permalink

   טראמפ הבין מיד – ארדואן הוא לא חלק מהפתרון, הוא חלק מהבעיה!

 • אפר 8, 2017 @ 23:01 at 23:01
  Permalink

  זה נשמע טוב ואפילו חלומי!!!!
  1) זה אומר שאמריקאים והרוסים הם ביחד קיבלו את אישור של אסד לחלוקת סוריה
  2) מדינת כורדיסטאן תקום, יתחיל מלחמה אמתית בים הכורדים לטורקים והפעם הכורדים לא רק ינצחו וגם יכבשו את כל מזרח טורקיה עם נשק מודרני שיקבלו מכל מדינות המערב!!!!
  3) איראן נבלמת – ISIS תושמד
  4) כמה שיותר מדינות קטנות בשטחי עיראק וסוריה ככה יהיה יותר טוב לישראל!!!!

 • אפר 8, 2017 @ 23:07 at 23:07
  Permalink

  זה נשמע טוב ואפילו חלומי!!!!
  1) זה אומר שאמריקאים והרוסים הם ביחד קיבלו את אישור של אסד לחלוקת סוריה
  2) מדינת כורדיסטאן תקום, יתחיל מלחמה אמתית בין הכורדים לטורקים והפעם הכורדים לא רק ינצחו וגם יכבשו את כל מזרח טורקיה עם נשק מודרני שיקבלו מכל מדינות המערב!!!!
  3) איראן נבלמת – ISIS תושמד
  4) כמה שיותר מדינות קטנות בשטחי עיראק וסוריה ככה יהיה יותר טוב לישראל!!!!

 • אפר 8, 2017 @ 23:40 at 23:40
  Permalink

  מה מקורותיכם? לא מצאתי ביסוס לדברים בשום מקום אחר. נראה הזוי שארה"ב תבנה בסיסים במדינה אחרת, מדינת אוייב, ללא אישור סורי, כאשר סוריה מגובית ע"י רוסיה, ואשר ברור כי תיאלת לפנותם בעתיק הקרוב או הרחוק.
  הידיעה נראית הזוייה.

  • אפר 13, 2017 @ 6:49 at 6:49
   Permalink

   there is no more syria as we know it. i think the whole middle east is going to be carved differently.more along tribal and religious affiliation.

  • אפר 14, 2017 @ 6:20 at 6:20
   Permalink

   צא ולמד
   תשכח מסוריה
   סוריה אינה וגם לא תהיה סוריה מה שיהיה שם זה רק עדות חמולות שבטים ופלנגות
   בין אם יש ידיעות או לא

 • אפר 9, 2017 @ 0:29 at 0:29
  Permalink

  ה ל ל ו י ה
  הגיע הזמן שטראמפ יזוז
  אבל השאלה אם האמריקיים לא יברחו שוב ומה יהייה על הנשק הגרעיני שהם מחזיקים בטורקיה?

  • אפר 10, 2017 @ 13:54 at 13:54
   Permalink

   הנשק הגרעיני האמריקאי שהיה באיצירליק הועבר לרומניה, לפי האינטרנט.

   • אפר 14, 2017 @ 5:42 at 5:42
    Permalink

    there is no atomic bomb in Turkey since 1964, after the Cuba crisis, the US remove all of them, after agreement with the USSR!

 • אפר 9, 2017 @ 1:55 at 1:55
  Permalink

  וואו.
  הלוואי וזה נכון.
  בינתיים נראה שהשדה שהופצץ בסוריה חוזר לפעילות מלאה, מה שמעלה גיחוך מסויים על הדיוק או היעילות של טילי הטמהוק.

 • אפר 9, 2017 @ 2:04 at 2:04
  Permalink

  ישראל לא יכלה "לחיות" עם הרוסים על הגבול – והמטריה האווירית שלהם על חיזבאללה ושאר החולרעות .אז האמריקאים עושים עבורנו עכשיו את העבודה להוציא אותם משם. חיובי מאד סה"כ.

 • אפר 9, 2017 @ 6:22 at 6:22
  Permalink

  נראה די חיובי לא?
  נראה.

 • אפר 9, 2017 @ 6:36 at 6:36
  Permalink

  הקרובה פליטת טורקיה מנאט"ו?

 • אפר 9, 2017 @ 21:16 at 21:16
  Permalink

  ידיעה הזויה לגבי הקמת הבסיסים . עם כל הצער שבדבר נשמע כמו משאלת לב אבל בינה לבין המציאות אין דבר מלבד דמיון פורה.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות