ארה"ב וסוריה מחישות תגבורות לחזיתות בדרום-מזרח סוריה. סוריה מחישה גם מערכות נ"מ ומאיימת להפיל מטוסים ישראליים ואמריקנים

צבאות ארצות הברית וסוריה, ובעלי בירתה של סוריה במלחמה איראן וחיזבאללה מרכזות בימים האחרונים כוחות צבא בשני אזורים בדרום-מזרח סוריה. כך מדווחים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה. ריכוז הכוחות מתבצע באזור דרעא Darra, בדרום סוריה מול גבול סוריה ירדן, ובאזור דיר-אזור Deir a Zor במזרח סוריה.
המקורות שלנו מדווחים, כי שני הצדדים מחישים לאזורים אלה כוחות מיוחדים, ומערכות נ"מ, מתוך ההערכה כי בהתנגשות הצבאית הבאה ביניהם ינסו סוריה, איראן וחיזבאללה לפגוע במטוסים אמריקנים או ישראליים שיפעלו באזור.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי שתי הזירות האלה קשורות לקרבות שניהלו הגורמים האלה ביניהם החל מ-7 לפברואר ועד שבת 10 בפברואר.
מדובר בתקיפה האמריקנית בלילה שבין 7 ל-8 בפברואר נגד כוחות רוסיים, סוריים, ואיראניים שניסו לחצות את נהר הפרת ולעבור לגדה המזרחית שלו, ובתקיפה של חיל האוויר הישראלי על מטרות סוריות ואיראניות בשבת 10 בפברואר, לאחר שמטוס F-16 ישראלי הופל על ידי טיל SA-17 של מערכות הנ"מ הסוריות.  בין המטרות שהותקפו אז כתגובה על הפלת המסוק היו גם המפקדות של משמרות המהפכה האיראניים שבין דרעא ודמשק, שעסקו בהכנת ההתקפה הרוסית-איראנית, סורית, חיזבאללה על אזור דרעא.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי למרות שמאז ההתקפה עבר רק פחות משבוע ימים, האיראנים כבר שיקמו מפקדות אלה מחדש והן שבו לפעול כאשר הן ממשיכות להכין את המתקפה המתוכננת באזור דרעא. כמו כן מוסרים המקורות שלנו, כי נמשך התגבור של הכוחות הרוסיים, האיראניים והסוריים באזור זה של דרום סוריה.
מקורות צבאיים סוריים אומרים, ביום ה' 15.2, כי במסגרת התגבור מחישים הסוריים לאזורים האלה גם מערכות נ"מ. עד עכשיו לא היו מערכות נ"מ כאלה מוצבות באזורים אלה. אולם המקורות מדגישים, כי לאחר הפעולות של חיילות האוויר האמריקנים והישראליים בהתנגשויות בתחילת החודש, הוחלט להציב נשק נ"מ באזור.
סגן שר החוץ הסורי, פייסל מקדאד ,Fayssal Mikdad הנחשב כאחד האישים הסוריים המקורבים ביותר לנשיא בשאר אסד, וכמי שמביע את דעתו של אסד בנושאים צבאיים-אסטרטגיים אזוריים אמר, ביום ד' 14.2,  'כי סוריה תפיל כל מטוס קרבי שיבצע תקיפה אווירית על צבא סוריה,'  Syria will down any warplane that launches an airstrike on the SAA. דברים אלה היו איתות ברור לכך שמעתה דמשק לא תהסס מלנסות ולהפיל מטוסים אמריקנים וישראליים.
עוד מדווחים המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי מקורות צבאיים אמריקנים הפועלים במזרח סוריה אשרו ביום ה', כי הם מעריכים, שהכוחות הרוסיים, האיראניים, הסוריים ושל חיזבאללה, המתרכזים באזור דיר-א-זור מערבית לנהר הפרת, יבצעו  בקרוב ניסיון נוסף לצלוח את הנהר במטרה לכבוש את אחד משדות הנפט או הגז, הנמצאים כיום בשליטת כוחות 'הצבא הדמוקרטי הסורי' ה-SDF, המורכב בעיקר מלוחמים כורדים של מיליציית ה-YPG.
המדובר בעיקר בשדה ומתקני הגז 'קוניקו', ובשדה הנפט 'אל-עומאר' CONICO gas facility or al-Omar oil fields.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “ארה"ב וסוריה מחישות תגבורות לחזיתות בדרום-מזרח סוריה. סוריה מחישה גם מערכות נ"מ ומאיימת להפיל מטוסים ישראליים ואמריקנים

 • פבר 15, 2018 @ 16:08 at 16:08
  Permalink

  Drop massive amounts of napalm on them

 • פבר 15, 2018 @ 16:42 at 16:42
  Permalink

  תותחים, רקטות וטילים. אין ברירה לבצע מהלך שכולל טיווח של כל העומק האסטרטגי שבין רצועת הבטחון הישראלית לבין דמשק. לצד מהלך שכזה, לרכז כוחות מול חיזבאללה כהכנה להתערבות שלהם מלבנון. נראה אותם מטווחים את כל הרקטות החדישות שצה"ל רכש בשנים האחרונות.

 • פבר 16, 2018 @ 8:29 at 8:29
  Permalink

  הצבא הסורי מוכה קשות כבר כ 8 שנים. אין מספר להרוגים ולפצועים. החיילים שישנם בורחים מעימותים. הכלכלה כמעט ואיננה ובכל זאת בשאר על כסאו ומאיים עלינו ועל ארה"ב בהפלת מטוסים ומתגרה בירי כימי על סורים ובישראל חוששים שאולי גם עלינו. האם יש משהו שאנחנו לא יודעים, לא מגלים לנו, או שבמדינה שלי ההנהגה איבדה כל טיפת כבוד ואומץ שהיתה לה אם היתה לה…

  • פבר 16, 2018 @ 20:39 at 20:39
   Permalink

   הצבא הסורי מוכה קשות אבל מדובר יותר באירן ובחיזבאללה שעליהם מסמך בשאר כדי לגבות את המסרים התוקפניים שלו. לא לשכוח שגם הרוסים לצידו, מה שגורם לו להראות כמו אריה צעיר

 • פבר 21, 2018 @ 15:12 at 15:12
  Permalink

  מהמערכון של הגששים: "מי זרק עלי קליפה? אני, וזה האח שלי. טוב, אז למה לא אמרת"?
  הבנת את זה, אלון?
  וכנראה לא הבנת, אחרת היית יודע שעם הרוסים אנו לא מתחילים. פוטין אמר כבר לפני כמה חודשים, שלא יתכן שמטוסי מדינה שכנה לסוריה יטוסו מעל שטחה המשוחרר מדעא"ש. יש בארץ כל כך הרבה דוברי רוסית, ולא שמעו? שמעו, אבל התעלמו. אינני יודע האם הטייס שגה? אבל אני יודע שהמטוס נפל בתוך הארץ, משמע, הטיל נורא לתוך ישראל, תוך הפרת ריבונותנו. אתמול אמר לברוב, שר החוץ של רוסיה, ש"לא מקובל עלינו האיום המתמיד להשמיד את ישראל". גם את זה לא שמעו? כי בתקשורת רק תיקי 1000, 2000, 3000, 4000, ועכשיו נוסף תיק 1270, שופטת בדימוס הילה גרסטל נגד פסיכולוגית MA פעילה, שרה נתניהו.
  אינני יודע האם ביבי מושחת. אין לי כלי למדוד זאת. ברור שהוא לא צדיק, כי צדיקים כולם בגן העדן. אבל עובדה היא שהוא נרדף, והשאלה היא למה? בגלל יחסיו האישיים הטובים עם פוטין? בגלל שהוא איננו מוכן להסתבך במלחמה, וכל ה-אירן, אירן, אירן, הם מס שפתיים? ביבי יודע שתקיפת מתקן גרעיני פעיל זאת שואה אקולוגית. לכן כל עוד הוא רה"מ ישראל, ספק האם תהיה מלחמה עם אירן. אלא אם הם יתקפו ראשונים, ובטילים הכבדים שלהם. זה הפחד של ביבי.
  טוב, זה אמור להספיק לאלון. אולי יבין סוף סוף.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות