ארה"ב וסעודיה הזרימו למורדים באסד אלפי טלפונים לווייניים, במטרה להתגבר על חסימות מומחי התקשרות האיראנים

ארה''ב וסעודיה הזרימו בשבועיים האחרונים למורדים בסוריה אלפים של טלפונים לוויינים פעילים, זאת כדי להבטיח כי יישמר הקשר הטלפוני והאינטרנטי בין ראשי המפגינים בחלקי ובערי סוריה, לאחר שמומחי תקשורת של המודיעין האיראני הפועלים מדמשק הצליחו לנתק אותו. כך מדווחים בלעדית המקורות המודיעיניים של תיקדבקה.
סיבה נוספת לצעד זה, היא ההאטה המכוונת של השלטונות בדמשק, גם זאת לפי עצה של מומחי התקשרות האיראנית, במהירות רשת האינטרנט הסורית, זאת כדי למנוע מהמורדים להעביר סרטי ווידיאו ותמונות המראות כיצד הצבא ושירותי הביטחון הסוריים מדכאים את ההפגנות. מהירות רשת האינטרנט הסורית היאה כזו היום שאפשר לקרוא ברשת באיטיות רבה חומר כתוב, אולם כמעט בלתי אפשרי להעביר תמונות, ובוודאי שלא סרטי ווידיאו שלמים הנמשכים שעות. המקורות שלנו מוסרים כי בסוף השבוע האחרון הסתיימה הפצת הטלפונים הלוויינים בכל אזורי ההתמרדות בסוריה, וכת ראשי המתקוממים יכולים להתקשר אחד עם השני באופן חופשי מבלי שינותקו, ולהעביר חומר מצולם על המתרחש בערים הסוריות אל מחוץ לסוריה.
השימוש בטלפונים הלווייניים הוא בלתי מוגבל, מאחר וגורמי המודיעין האמריקני והסעודיים שרכשו והעבירו אותם לסוריה, דאגו לפתוח אצל חברות לווייני התקשרות חשבונות בלתי מוגבלים למשתמשים בהם, והם המשלמים את החשבונות.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי זו הפעם הראשונה שממשל הנשיא אובמה מבצע פעולה ישירה התומכת במורדים באסד, שמעורבת בה פעולה מבצעית נגד המומחים המודיעיניים האיראניים המנסים לעזור לאסד לדכא את המרידה.
ביום שני 25.7 העלתה וושינגטון את רף הביקורת שלה נגד משטר אסד, כאשר דוברת הסטייט דפרטמנט הגדירה את פעולות הדיכוי של הצבא ושירותי הביטחון הסוריים 'כברבריות', וכאלה 'הראויות לכל גינוי. 'ההתנהגות (דרך הפעולה), של כוחות הביטחון הסוריים', אמרה הדוברת, 'כמו ירי ברברי, מאסר של אנשים צעירים וילדים, עינויים אכזריים, וצורות אחרות של הפרת זכויות האדם, ראויות לכל גינוי'. ציטוט המקור: The behavior of Syria's security forces, including other such barbaric shootings, wide scale arrests of young men and boys, brutal torture, and other abuses of basic human rights, is reprehensible.
בצעד סעודי נוסף נגד משטר אסד, הפעיל המודיעין הסעודי ביום שלישי 19.7, כנראה מדובאי במפרץ, תחת טלוויזיה המשדרת לסוריה והנושאת את השם Shabab Syria- צעירי סוריה. מעתה יש לאופוזיציה הסורית תחנת טלוויזיה ששידוריה נקלטים בכל חלקי סוריה המשדרת את הודעותיה והמסרים שלה.
בראיון לכלי תקשורת איראניים, הכחיש ביום ב' שגריר סוריה בטהרן אחמד חסאן Hamed Hassan, כי סעודיה מספקת נשק למורדים בסוריה, אולם לאחר שקבע 'כי היחסים בין ריאד לדמשק טובים' הוסיף את הדברים הבאים: 'אנשים מסוימים ומספר קבוצות בערב הסעודית מספקים לאופוזיציה הסורית עזרה כספית (ומעמידים לרשותה) אמצעי תקשורת, או מפרסמים פתואוות אשר מגבירות את אש בתוך הארץ' (סוריה). ציטוט המקור: Certain people and groups in Saudi Arabia are providing the Syrian opposition financial and media assistance, or issue some fatwas (religious edicts) which fan the flames of sedition in the country
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות