ארה"ב ורוסיה מכינות רשימות גנרלים סוריים שיודחו

ארצות הברית, הרוסים, וראשי ארגוני המורדים הסוריים, החלו לדון, בסוף השבוע, ברשימות של גנרלים סוריים אשר יודחו מתפקידיהם בגלל פשעי מלחמה שביצעו במשך שש שנות מלחמת האזרחים בסוריה, כך מדווחים בלעדית המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.
הגנרלים הסוריים לא יועמדו לדין בפני בתי משפט בינלאומיים לפשעי מלחמה, והם יוכלו לעזוב ביחד עם משפחותיהם ורכושם את סוריה, כפי שנשיא סוריה בשאר אסד ומשפחתו יעזבו את סוריה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי בראש רשימת המפקדים הסוריים שיודחו מתפקידיהם נמצאים  מפקדי חיל האוויר הסורי שביצעו בעבר, ומבצעים בימים האחרונים את עיקר ההתקפות של משטר אסד על המורדים הסוריים.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי המטרה/הכוונה האמריקנית-רוסית, היא רק 'לערוף' את צמרת הצבא הסורי, אולם להשאיר את הצבא הסורי במתכונתו הנוכחית, כאשר כוחות המורדים על מפקדיהם מתמזגים ביחידות הצבא הסורי. מפקדי המורדים יקבלו תפקידים ודרגות מקבילות, להם יש היום, בצבא סוריה החדש.
הידיעה הבלעדית של תיקדבקה מיום ד' 4.5, כי רוסיה מוכנה לדון עתה בתנאים לפרישתו של נשיא סוריה בשאר אסד מהשלטון, התקבלה בהפתעה ובתדהמה על ידי הצמרת המדינית והצבאית בטהרן. בהתייעצויות בהולות שנערכו באותו יום בטהרן הוחלט לשלוח ללא דיחוי למוסקבה את סגן שר החוץ האיראני לנושאים ערביים ואפריקניים חוסיין אמיר-עבדוליאן Hossein Amir-Abdollahian, כדי לבדוק עם הרוסים אם ידיעות אלה הן נכונות.  
אמיר-עבדוליאן הגיע למוסקבה למחרת, ביום ה' 5.5, ונפגש עם סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל  בוגדאנוב Mikhail Bogdanov, הנחשב לאסטרטג הראשי של המדיניות הרוסית במזרח התיכון.
מיד לאחר הפגישה אמר אמיר-עבדוליאן, מבלי להזכיר אפילו במילה אחת את שאלת עתידו של הנשיא אסד, כי איראן תמשיך במדיניותה לתמוך בנשיא סוריה בשאר אסד, ובמלחמת העם הסורי נגד הטרור, כאשר במקביל היא עושה מאמצים להשיג הצלחה בשיחות הבינ-סוריות-כלומר בשיחות ז'נווה בין נציגי משטר אסד ונציגי המורדים. ציטוט המקור: Iran will continue supporting Syrian President Bashar Assad and the Syrian people in fighting terrorism, as well as making efforts to achieve success at intra-Syrian.
אולם מוסקבה הקדימה את טהרן, וזמן קצר לפני שסגן החוץ האיראני נחת במוסקבה,  זרק שר החוץ הרוסי סרגי לברוב פצצה מדינית כאשר אמר את הדברים הבאים: ' דרך אגב, אסד איננו בעל הברית שלנו'. 'נכון אנחנו תומכים בו בקרב נגד הטרור ושמירת (שלמות) המדינה הסורית'. אבל הוא איננו בעל ברית, כמו (במובן) שטורקיה היא בעלת ברית של ארצות הברית'. ציטוט המקור:  Assad is not our ally, by the way. Yes, we support him in the fight against terrorism and in preserving the Syrian state. But he is not an ally like Turkey is the ally of the United States.  
המקורות שלנו מציינים, כי הייתה כאן עקיצה רוסית כפולה, גם כלפי וושינגטון וגם כלפי אנקרה  שהיחסים ביניהן הידרדרו לאחרונה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מאחר והמהלכים לא נעלמו מעיניו ומאוזניו של נשיא סוריה בשאר אסד, הוא ממשיך לתקוף באמצעות הכוחות האיראנים וחיזבאללה, את כוחות המורדים הסוריים המגנים על חלקי העיר חאלב, בהם הם מחזיקים. זאת למרות שמוסקבה והכוחות הרוסיים הנמצאים בסוריה הכריזו, ביום ו' 6.7, על הארכת הפסקת האש בעיר ב-72 שעות, כלומר עד יום ג' 10.4.
נשיא סוריה בשאר אסד, ממשיך להעמיד פנים, כאילו הוא איננו מבחין במוסקבה העושה עתה יד אחת עם וושינגטון ועם המורדים הסוריים, במאמץ לסיים את המלחמה, באמצעות הדחתם שלו וקציניו הנאמנים.
זו הסיבה העיקרית מדוע הוא מסרב עתה לערב את צבא סוריה ישירות במלחמה על חאלב, ומשאיר זאת לרוסים, לאיראנים ולחיזבאללה.
אסד זקוק לצבא הסורי שיגן עליו ועל משטרו.

Print Friendly, PDF & Email