ארה"ב: לאיראן הסכם חשאי עם אל קעידה להעברת לוחמים. פלישה איראנית לצפון עיראק

לאחר 11 שנה של התעלמות, האשימה ארה''ב ביום ה' 28.7 בלילה, בלשון קשה וחריפה, את איראן בעסקה סודית עם ארגון אל קעידה ומתן עזרה לארגון באמצעות הפיכת הטריטוריה שלה למסדרון מעבר של לוחמים וכספים של הארגון מהמזרח התיכון והמפרץ הפרסי לפקיסטן. כמו כן האשימה ארה''ב אזרח סורי, איש אל קעידה, עבדל עזיז חאליל Ezedin Abdel Aziz Khalil, כמי שעמד בראש רשתות ההברחה האלה.
דויד כהן David S. Cohen, סגן שר האוצר האמריקני לנושאי טרור ומודיעין פיננסי, האיש הממונה על הטלת והפעלת הסנקציות האמריקניות נגד איראן אמר, 'כי על ידי חשיפת העסקה הסודית בין איראן לאלקעידה, המתירה (לארגון הטרור) להבריח כספים ולוחמים דרך הטריטוריה שלה, אנו מאירים עוד צד נוסף של התמיכה האיראנית לה אין דומה בטרור'. ציטוט המקור: By exposing Iran’s secret deal with al-Qaeda, allowing it to funnel funds and operatives through its territory, we are illuminating yet another aspect of Iran’s unmatched support for terrorism.
ארה''ב הטילה סנקציות על עבדל עזיז חאליל, ועל חמישה אנשים שהוגדרו כעוזריו בניהול הרשת ההברחה דרך איראן, ביניהם הפקיסטני עטייה עבד אל-רחמן Atiyah Abd al-Rahman, איש אל קעידה בכיר אשר ניהל את רשת ההברחה בתוך פקיסטן.
האשמות אמריקניות חמורות כאלה הקושרות את הצמרת הפוליטית והצבאית של איראן במעורבות ישירה בתמיכה בטרור של באל-קעידה, באו לאחר שבוע בו הלך וגבר זרם האשמות שהשמיעו מפקדים אמריקנים בעיראק כי איראן מזרימה לוחמים, נשק, וכספים לגורמי אל קעידה ולמליציות שיעיות התוקפות חיילים אמריקנים בעיראק.
השבוע גם הלכה והתרחבה הפעולה הצבאית של משמרות המהפכה האיראניים בתוך מזרח כורדיסטן, שם טוענת טהרן כי חיילה נלחמים במורדים הכורדים האיראניים, אנשי ארגון ה-PJAK, החודרים לתוך איראן כדי לבצע פיגועי טרור.
דובר ביטחוני איראני בכיר אמר ביום ד' 27.7, כי האופנסיבה של משמרות המהפכה שמטרתה להרוס את הכוחות האנטי מהפכניים הנתמכים על ידי האמריקנים על גבולות צפון איראן (כורדיסטן) ועיראק תימשך'…
The IRGC offense to destroy the US-backed anti-revolutionary forces in borderlines North of Iran and Iraq will be continued…. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי למעשה נוצר מצב בצפון עיראק, בו לפחות שתי חטיבות של משמרות המהפכה האיראנים המונות 5,000 חייל פלשו לתוך שטחה של האוטונומיה הכורדית העיראקית ה-KRG, ופועלות שם בחופשיות כאילו המדובר בשטח ריבוני איראני, כאשר הצבאות האמריקנים, העיראקים, והכורדיים, הנמצאים ליד אזורים אלה אינם פועלים נגדם. מאחר והצבא האמריקני נמצא בשלבי נסיגה אחרונים מעיראק, כאשר רוב הכוחות הלוחמים יצאו ממנה עד סוף שנה זו, גם וושינגטון, טהרן, בגדאד, ואירביל (בירת האוטונומיה הכורדית), רואים בפלישה האיראנית לכורדיסטן, איתות מטהרן כי היא לא תירתע, לאחר יציאת האמריקנים בדצמבר השנה, להתערב במתרחש בעיראק באמצעות שליחת כוחות של משמרות המהפכה האיראניים לפעול בתוכה.
עוד מציינים המקורות שלנו כי האשמות האמריקניות על ההסכם הסודי בין איראן לאלקעידה פורסמו ביום ה' בדיוק בזמן ביקורו של שר הביטחון אהוד ברק בבית הלבן, בסטייט דפרטמנט, ובפנטגון. ברק נפגש עם שרת החוץ האמריקנית הילארי קלינטון, שר ההגנה ליאון פאנטה, היועץ לביטחון לאומי טום דונילון, כאשר במרכז השיחות האיום האיראני על ישראל והתוכנית הצבאית הגרעינית האיראנית.
ההערכה בוושינגטון היא, כי טהרן תגיב בחריפות רבה על האשמות אמריקניות אלה. המקורות הצבאיים שלנו מציינים כי שתי נושאות מטוסים אמריקניות וכוחות התקיפה שלהן נמצאות עתה ליד איראן. כוח התקיפה 'ג'ורג וושינגטון' USS George Washington נמצא באוקיינוס ההודי, כשהוא עורך תמרון (Talisman Sabre 2011), עם הצי וכוחות מרינס אוסטרליים, נושאת המטוסים 'רולנד רייגן' USS Ronald Reagan, ואוניית התקיפה של המרינס 'בוקסר' USS Boxer , שהיא למעשה נושאת מטוסים ומסוקים קטנה יותר, נמצאות במפרץ עדן.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים כי בידי ארצות הברית היו ב-11 השנה האחרונות הוכחות רבות על הקשרים המבצעיים הקיימים בין טהרן לאל קעידה, אולם היא אף פעם לא השתמשה במידע זה ולא פעלה נגד הקשר הזה שהיה מכוון בעיקר נגד הנוכחות הצבאית האמריקנית על גבולותיה של איראן, בעיראק ובאפגניסטן.
שלוש הדוגמאות הבולטות ביותר לכך התרחשו בשנים 2001, 2004-2003, וב-2010.
בנובמבר ודצמבר 2001, מיד לאחר הפלישה האמריקנית לאפגניסטן, ברחו חלק מהמפקדים הבכירים ביותר של אלקעידה, וחלק מבני משפחתו של אוסמה בין לאדן, כולל כמה מבניו לאיראן וקבלו שם מקלט. המדובר היה לא במקלט פוליטי, מאחר והבורחים היו נתונים בדרך כלל במעצר בית חלקי. כאשר האיראנים היו זקוקים לבצע פעולות טרור שלא תשארנה אחריהן טביעות אצבעות, הם השתמשו באנשי אל קעידה אלה.
פיגועי הטרור במטרות אמריקניות בתוך סעודיה ב-2003 וב-2004, בוצעו על ידי רשת טרור של אל קעידה שהתארגנה באיראן ובראשה עמד קצין המבצעים הראשי של אל קעידה סייף אל אדל Saif Al Adel שפעל מתוך איראן.
שש שנים לאחר מכן, בספטמבר 2010, הרשו האיראנים לסייף אל אדל לצאת את איראן ולעבור לפקיסטן באמצעות אותה רשת מבריחים משותפת לטהרן ולאל קעידה אותה וושינגטון חשפה בפומבי ביום ה' 28.7. סייף אל אדל הגיע לווזיריסטן שעל גבול פקיסטן אפגניסטן, ושם הוא פועל בארגון וביצוע פיגועים נגד האמריקנים, לא רק באפגניסטן, אלא גם ברחבי העולם.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות