ארה"ב מזהירה את סוריה לבל תפתח באופנסיבה מול גבול ירדן-בדרעא. מאיימת לפעול צבאית נגד הכוחות עליהם מפקדים רוסים

ממשל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הזהיר ישירות באופן לא שגרתי, בשבת 27.5 לפנות בוקר, (עדיין יום שישי בארה"ב), את נשיא סוריה בשאר אסד, ואת רוסיה, שלא לפתוח באופנסיבה הגדולה שצבאות רוסיה, סוריה, וחיזבאללה, נערכים לקראתה, במשך כל השבוע שחלף, בדרום-מזרח סוריה באזור דרעא Daraa.  האזהרה האמריקנית אשר מאיימת כי ארה"ב תפעל צבאית נגד הכוחות שיתקפו- 'ארצות הברית תגיב באמצעים תקיפים ומתאימים',the U.S. would respond with firm and appropriate measures- פורסמה לאחר שביום שישי הטילו מטוסים סוריים כרוזים על השטחים מסביב לדרעא  בהם מוצבים כוחות של המורדים הסורים שאומנו וחומשו על ידי צבא ארה"ב וצבא ירדן, בהם הם נקראים לסגת מיד מאזורים אלה. בוושינגטון פירשו הטלת כרוזים אלה כמתן אישור לסורים לפתוח במתקפה וכהבטחה רוסית לאסד לתת לכוחותיו חיפוי אווירי רוסי, כאשר האופנסיבה תפתח.
כמו כן ארצות הברית קיבלה מידע מודיעיני לפיו כוחות של קצינים וחיילים שכירים רוסיים הגיעו לאזור ריכוז הכוחות הסוריים ושל חיזבאללה כדי לקחת לידיהם את הפיקוד וניהול האופנסיבה.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה היו היחידים שפרסמו, כבר ביום שלישי 22.5, כי הסורים וחיזבאללה מרכזים כוחות לאופנסיבה זו באיזרה  Izra שבדרום סוריה, היכן שנמצאת המפקדה האיראנית למזרח סוריה, וכי המטרה של הכוחות התוקפים תהייה להגיע לגבול ירדן סוריה, לאזור מעבר הגבול נאסיב Nasib.
הקישו כאן לקראת הידיעה המקורית.
גם ישראל וגם ירדן פנו לוושינגטון שתפעל לעצור התקפה זו, אחרת צה"ל וצבא ירדן יאלצו להתערב בה.
החשש בישראל הוא  שלאחר שהאופנסיבה הזו תסתיים, כוחות סוריה וחיזבאללה יפנו מערבה לעבר אזור קונטרה הגובל עם רמת הגולן הישראלית.
דוברת הסטייט דפרטמנט הת'ר ניורט Heather Nauert, קראה לרוסיה להפעיל מיד את השפעתה המדינית והצבאית על משטר אסד להפסיק את התקפותיו ולכפות על אסד להפסיק אופנסיבות אלה. to  exercise it’s diplomatic military advantage over the Assad regime to stop attacks and compel the Assad regime to cease further military offensives.
זה לא היה מקרה, כי הניו יורק טיימס פרסם השבוע ניתוח מפורט של הקרב שהתנהל ב-7 לפברואר השנה בין כוחות אמריקנים וכוחות שכירים רוסיים שניסו ביחד עם כוחות סוריים וחיזבאללה לחצות את נהר הפרת מזרחה ליד דיר א-זור. בקרב הזה הפעילו האמריקנים כוחות מרינס ואוויר גדולים, כשהם גורמים לכוח הרוסי אבדות כבדות של כ-200 הרוגים.
זה היה איתות אמריקני ברור, כיצד ארצות הברית תפעל בהתרחשות בה הכוחות הרוסיים יתערבו לטובת הכוחות הסוריים וחיזבאללה, באופנסיבה שהם נערכים לקראתה בדרעא.

 

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות עבור “ארה"ב מזהירה את סוריה לבל תפתח באופנסיבה מול גבול ירדן-בדרעא. מאיימת לפעול צבאית נגד הכוחות עליהם מפקדים רוסים

 • מאי 26, 2018 @ 10:35 at 10:35
  Permalink

  המצב נפיץ ביותר!!!

 • מאי 26, 2018 @ 11:51 at 11:51
  Permalink

  סומך עליך ביבי…

 • מאי 26, 2018 @ 11:52 at 11:52
  Permalink

  לא נתקלתי בידיעה בשום מקום. בהחלט מטריד אם כי תוכן הידיעה מעיד שוב שיש קיסר לאימפריה.

  • מאי 26, 2018 @ 16:11 at 16:11
   Permalink

   גם אני כקורא קבוע של האתר לא נתקלתי..מספיק לחרטט

 • מאי 26, 2018 @ 15:25 at 15:25
  Permalink

  אבל אין איזה הסכם איזורי ביוזמת הרוסים שמגדיר את האזור הזה כאזור "DE ESCELATION ZONE " , כלומר איזור מופחת מתיחות, כלומר איזור ללא לחימה?

 • מאי 26, 2018 @ 16:39 at 16:39
  Permalink

  אני לא מבין, אוסרים על הסורים לכבוש בחזרה שטחים ששייכים למדינתם?

  נשמע לי כמו דרישה קצת חצופה ואבסורדית.

 • מאי 26, 2018 @ 22:28 at 22:28
  Permalink

  בעברית אומרים "מתקפה" לא אופנסיבה!

Comments are closed.