ארה"ב מסתלקת מהתוכנית להגנת אירופה מפני טילים איראניים, שהיא התוכנית להגנת ישראל

לא עברו ארבעה ימים מאז מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי דחה' ביום ה' 7.2, כל אפשרות של שיחות ישירות בין וושינגטון וטהרן על התוכנית הגרעינית באומרו, כי 'שיחות לא תפתורנה שום דבר', והאשים את האמריקנים, כי הם מחזיקים אקדח מול הרקה האיראנית, אמר נשיא איראן אחמדינז'אד ביום א' 10.2, בדיוק את אותם הדברים, פלוס תוספת קטנה. 'אם אלוהים ירצה', אמר אחמדינז'אד, בקרוב איראן תשים בחלל בגובה של 36,000 ק''מ, ליד לוויינים של ארבע או חמש הכוחות העולמיים, והוא ישדר מסר של  שלום ואמון לכל העולם'.
ציטוט המקור:  God willing, soon Iran's satellite will be located at an orbit at (an altitude of) 36,000 kilometers (22,000 miles) next to others from four or five advanced powers and it will relay a message of peace and fidelity to all world. במילים אחרות: עם שיגור לוויין כזה תהפוך איראן למעצמת החלל העולמית מס' 6.
דברים אלה נאמרו שבועיים, לאחר שב-28 לינואר איראן שיגרה קוף לחלל והחזירה אותו לכדור הארץ. בשבוע שעבר הביעה וושינגטון ב-4 לפברואר, ספקות באם קוף כזה באמת שוגר לחלל, ובאם שוגר, האם איראן הצליחה באמת להחזירו בחיים לכדור הארץ כפי שטהרן טוענת.  דוברת הסטייט דפרטמנט וויקטוריה נולד Victoria Nuland, העלתה טענה מדהימה באומרה: 'האיראנים אומרים שהם שיגרו קוף, אבל הקוף שהם מראים לאחר כן (לאחר הנחיתה) הוא בעל תווי פנים שונים' (מהקוף ששוגר). The Iranians said they sent a monkey, but the monkey that they showed later seemed to have different facial features.
מלבד העובדה שאנו למדים כי מומחי הקלסתרונים של סוכנויות המודיעין האמריקניות עוקבים בקפדנות גם אחר פרצופיהם של הקופים האיראניים, אנו לומדים, כי האמריקנים חושבים כי האיראנים אינם אומרים אמת.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, מציינים כי בכך שוב אנחנו נכנסים לטריטוריה המוכרת כל כך, והלובשת כל כך הרבה צורות ופירושים, רובם סותרים, בחמש השנים האחרונות מאז נכנס הנשיא באראק אובמה לבית הלבן ב-2009, לגבי קצב התקדמותה של איראן לקראת הפצצה גרעינית.
רגע טהרן מתקרבת אליה, רגע היא מתרחקת ממנה. רגע איראן מסוגלת להטיס לחלל קוף-אסטרונאוט לגובה של 120 ק''מ בחלל, להחזיר אותו חי או מת. רגע כדברי אחמדינז'אד, איראן מסוגלת לקבוע בחלל לוויינים שישייטו בגובה של  36,000 ק''מ,, כשהם טסים ביחד עם הלוויינים האמריקנים והרוסים, ורגע הם אינם אומרים אמת.
ראש הממשלה בנימין נתניהו חוזר ואומר כל פעם בימים האחרונים, כי חייבים להקים ממשלה רחבה בישראל, כדי לעצור את הגרעין האיראני. אין ספק כי נתניהו מתכוון למה שהוא אומר, אולם איך הוא יעצור את הגרעין את האיראני, אם לא ארצות הברית ולא הסנקציות שהיא שהאירופאים הטילו על איראן, לא רק שלא עצרו את התוכנית הגרעינית האיראנית אלא אף החישו את התפתחותה, ככה שהיא יכולה היום להרכיב פצצה גרעינית תוך ארבעה חודשים מרגע  שתקבל את ההחלטה לבצע זו?
נקודת ארבעת החודשים היא נקודה מכריעה.
בחודש הראשון מתוך ארבעה חודשים אלה, יתקיים ב-25 בפברואר בקזחסטן מפגש נוסף, חמישי במספר, בין חמשת המעצמות הגדולות+גרמניה, אשר איש איננו מצפה כי תתבצע בו איזה שהיא פריצת דרך בנושא הגרעיני. במקרה הטוב ייקבע מפגש שישי נוסף, במקום נידח אחר בעולם.
חודש לאחר מכן ב-20 למרס יגיע הנשיא באראק אובמה לביקור בישראל.  כבר עתה ברור, מלבד ליריביו הפוליטיים של נתניהו, כי ביקור זה נועד לאותת לאיראנים, כי גם אם ארה'''ב מקצצת ב-50 אחוז בהוצאותיה הצבאיות וצבאה איננו יכול לצאת למלחמה מזרח תיכונית נוספת, הרי עדיין שיש לה יכולת לנופף בשוט הצבאי הישראלי מולה.
ספק גדול מאוד באם האיראנים יתרשמו מצעד זה, וזו הסיבה מדוע בימים האחרונים גם חמנאי וגם אחמדינז'אד, אומרים כי הם לא ינהלו שום משא ומתן עם אקדח צמוד לרקתם. במילים אחרות, המנהיגים האיראניים אומרים לכל מי שרוצה לשמוע ולהבין את דבריהם, כי הם אינם נבהלים מהאקדח הישראלי המוצמד על ידי האמריקנים לרקתם.
המקורות המודיעיניים והאיראניים של תיקדבקה מציינים, כי אחת הסיבות העיקריות לכך, הוא דו''ח סודי של הפנטגון שהודלף ביום שבת 9.1, (כיצד קורה שדוחות 'סודיים' כאלה תמיד מודלפים, וכיצד קורה שאיש בישראל איננו שם לב אליהם), והמטיל ספק באם התוכנית האמרקנית להגנת אירופה מטילים איראניים, תוכל אי פעם להגן על ארצות הברית מפני טילים כאלה, כפי שהייתה המטרה המקורית שלה. ציטוט המקור:  Secret Defense Department studies cast doubt on whether a multibillion-dollar missile defense system planned for Europe can ever protect the U.S. from Iranian missiles as intended. מלבד הרמז העבה לפיו גם ההקצבות האמריקניות לביצוע תוכניות הגנה אלה עומדות בפני גרזן הקיצוצים, יש כאן גם לא רק מסר מדאיג מאוד לישראל, אלא שבירושלים הייתה צריכה להידלק מנורה אדומה חזקה ביותר.
תוכנית ההגנה האמריקנית נגד טילים איראנים לאירופה, היא חלק מהתוכנית האמריקנית להגנת ישראל מפני טילים איראניים. אם האמריקנים אינם מתכוונים להשלים בנייתה של מערכת טילים זו, איך ארצות הברית תגן על לא רק על ישראל, אלא גם על טורקיה מפני הטילים האיראניים?

בעוד האיראנים מדברים על שיגור טילים ולוויינים לגובה של 36,000 ק''מ, האמריקנים מדברים על כך שהם כבר אינם כל כך בטוחים, כי הם יכולים לעצור את הטילים האיראנים בעלי הטווח הקצר יותר של 1,200 ק''מ בלבד. במילים אחרות: אובמה יגיד לנתניהו, כי גם בפני הטילים האיראניים ישראל נשארה לבדה.     
 

Print Friendly, PDF & Email