ארה"ב פרסה את מערכת ההגנה נגד טילים THAAD מול צפון קוריאה

לאחר שביום ג' הציבה ארצות הברית את הצוללת הגרעינית 'מישיגן' USS Michigan, הנושאת 154 טילי 'טומהוק' Tomahawk  בנמל בדרום קוריאה, פרס ביום ד' 26.4 לפנות בוקר צבא ארה"ב את מערכת טילי הנ"מ המתקדמת שלו ה-THAAD אל מול גבול צפון קוריאה.
לא נמסרה כל הודעה על פעולה זו, אולם מקורות צבאיים דרום-קוריאנים אישרו אותה.
מערכת הנ"מ הוצבה לאחר יום בו ערך צבא צפון קוריאה תרגיל ארטילרי גדול בו השתתפו אלפי, ולפי מקור אחד למעלה מ-4,000, כלי ארטילריה. נושאת המטוסים האמריקנית 'קרל ווינסון' USS. Carl Winson וכוח התקיפה שלה, אליו הצטרפו גם אוניות מלחמה יפניות, נמצא עדיין בדרכו לדרום קוריאה.
ביום ד' אחה"צ מכנס נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ את כל 100 חברי הסנט האמריקנים בבית הלבן, והצמרת הביטחוניות והמודיעינית של ארצות הברית תסקור בפניהם את ההתפתחויות הצבאיות בקוריאה, ומה יהיו צעדיה של ארה"ב באם המצב יחריף.
מול הפגנת כוח אמריקנית זו, השיקה סין ביום ד' לפנות בוקר, את נושאת המטוסים הראשונה 'שאנדונג' Shandong    שכולה נבנתה במספנות סיניות.
בכך מאותת ב'ייגין, כי אם וושינגטון מציבה את מערכות ההגנה האווירית שלה באזור הנחשב 'כחצר האחורית' של סין, סין ממשיכה בתוכניותיה לבנות צי של נושאות מטוסים  שתערער על  השליטה הימית של ארצות הברית באזור ים סין והאוקיינוס השקט.
נושאת המטוסים הסינית תוכל להפוך להיות מבצעית בעוד שנתיים-שלוש.
בינתיים נמשך מצב הכוננות שהוכרז בסוף שבוע שעבר בחיל האוויר הסיני למרות ההכחשות הסיניות הנמרצות, וצבא רוסיה ממשיך בהעברת חיילים, שריון, וטילים מוסגים שונים לאזור הגבול המשותף שיש לרוסיה עם צפון קוריאה במזרח הרחוק באזור וולדיווסטוק 
עתה צריך להמתין ולראות מה תהייה תגובתה של צפון קוריאה על הצבת מערכת טילי הנ"מ המתקדמים האמריקנית מול גבולה. האם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און  Kim Jong Un ימשיך ברטוריקה המלחמתית שלו, או שינקוט בפעולה צבאית מוגבלת נגד מטרה דרום קוריאנית.

Print Friendly, PDF & Email

10 תגובות עבור “ארה"ב פרסה את מערכת ההגנה נגד טילים THAAD מול צפון קוריאה

 • אפר 26, 2017 @ 13:03 at 13:03
  Permalink

  In my opinion, within a few hours, most of the power of the North Korean dictator's army will be destroyed. And this is about to happen.

 • אפר 26, 2017 @ 14:33 at 14:33
  Permalink

  מלחמה נגד דיקטטורה צריכה להתחיל ללא הודעה מוקדמת על ידי חיסול ממוקד של הדיקטטור.
  וכשהוא הכי פחות מצפה לזה.
  ריכוז כוחות במשך שבועות ארוכים די סותר את הגישה הנ"ל.

  • אפר 26, 2017 @ 17:47 at 17:47
   Permalink

   אמת.כך צריך לנהוג בהפתעה ובמכה אנושה.
   זה גם ילמד מדינות אחרות שארה"ב ריצינית" וצריכים לקחת אותה במלוא הרצינות

 • אפר 26, 2017 @ 18:57 at 18:57
  Permalink

  הכל רעש וצפצופים.בסוף יגיעו לאיזושהי פשרה,לא לטראמפ ולא לשמן יש ביצים.

 • אפר 26, 2017 @ 19:21 at 19:21
  Permalink

  לדעתי בלבד!!!
  אלוהים ישמור, אם חס וחלילה יהיה מלחמה בצפון קוריאה???
  יכול להיות שבמקביל באותו יום ובאותו שעה ישראל ועוד כמה מדינות יתקפו גם את איראן וזה לא משחק ילדים זה מלחמת עולם לכל דבר עם כל הנשק הכימי וביולוגי וכל מה שיש ביד ובכל הכוח!!!
  1) אם המלחמה תמשך ולא יגמר בזבנג וגמרנו??? הרוסים והסינים יתנו את כל הטכנולוגיות הכי מתקדמות לצפון קוריאה וגם לאיראן
  2) הרוסים ימחקו את אוקראינה פעם אחד לתמיד, ושום מדינה מפונקת באירופה לא יכולה להתמודדות עם צבא רוסי!!!!
  3) טרור מוסלמי באירופה
  4) אם אנחנו בוטחים בצבאות של סעודיה-מצרים וטורקיה אכלנו אותה בגדול, ואם המלחמה תמשך ויהיה הרושם שנשארנו לבדנו במלחמה, יכול להתרחש מרד ערבי גדול בתוך ישראל!!!!!!
  יכול להיות נתניהו – טראמפ וארדוגאן הטורקי כל אחד לחוד חושב שהוא משיח אלוהים ופשוט מאוד יגרמו לאסון הכי גדול שידע האנושות!!!
  כמובן כל מה שכתבתי זה לדעתי בלבד- הייתי שוטף כלים בצבא- ראיתי הרבה סרטים וגם הרבה חלומות פז- והכי הרבה שמעתי סיפורים אלף לילה ולילה ממנהיגי ישראל!!!
  מי יתן ואלוהים שישמור את כל העולם ויתן מנהיגים ראוים לניהול המדינות ויפסק כל הרועה הזה!!! אמן כן יהי רצון

  • אפר 29, 2017 @ 11:41 at 11:41
   Permalink

   טראמפ' ביקש מהסנאט אישור תקיפת צפון קוריאה, תוך ידיעה ברורה שהסנטורים לא יאשרו לו זאת. מעשה זהה של אובמה בתגובה להצעת פוטין לפנות את הנשק הכימי מסוריה. השאלה ששאלתי אז הייתה: האם אובמה חזר בו מתקיפת אסד וקיבל הצעת פוטין, כי לא רצה לפתוח במלחמה, או ידע מה יקרה אם פוטין יגן על המשטר הסורי?
   והסנטורים שאלו את טראמפ' רק שאלה אחת: אם סין ורוסיה יתערבו, כמה ארונות קבורה יגיעו לארה"ב? אין ספק שתשובת טראמפ' הייתה: אם רוסיה וסין לא יתערבו, העניין נגמר תוך שבוע. אבל עם שניים אלה או אחד מהם יתערב יהיו הרבה ארונות. ועל זה ענו הסנטורים: לא, תודה.
   המזרח התיכון זה סיפור אחר. לפי מקורות זרים, יש לישראל נשק A. ועם כל היחסים הטובים של ביבי עם פוטין, ישראל היא בצד ארה"ב, ומקבלת 4 מיליארד דולר לשנה. ואין ארוחות חינם. כאן אין סין, ובקוריאה יש. לכן כל הסיכויים שנתקוף את האירנים, הרוסים יגנו על אירן בכל אמצעי שיש להם. אם הקטטה תוגבל לרמת הגולן, תהיה התוצאה כמו תמיד, ונחזור אל הוויכוח מדינה דו-לאומית או שתי מדינות לאום. אבל אם הלחימה תתרחב ותגיע כמובטח, לעשרות טילים, כל ממשלה ישראלית תפעיל את ברירת שמשון. ואז יתברר האם רוסיה מסוגלת לתת חסות ללווייניה. אם הפצצה לא תתפוצץ, יישב טראמפ' עם פוטין לשולחן ויבנו סדר עולמי חדש, במקום זה, עליו הסכימו רוזוולט, סטאלין וצ'רצ'יל בוועידת יאלטה ב1944. אבל אם הפצצה תתפוצץ, זה יהיה סופו של פוטין, ורוסיה תפורק לעשרות מדינות לאום. ארה"ב תהיה שליטת העולם – האימפריה העולמית הראשונה בהיסטוריה, כדברי יועצם של שלושת הנשיאים, בוש, קלינטון, ואובמה, פרופ. למדעי המדינה, זביגנייב בז'זינסקי.
   בשני המקרים, לנו לא ימצא מקום בסדר עולמי חדש זה.

 • אפר 26, 2017 @ 20:20 at 20:20
  Permalink

  פגיעה בצפון קוריאה תשלח מסר קריטי לאחרים לא להתעסק עם המשטר הנוכחי בארה"ב וימנע יצור נשק שיפגע בארה"ב ושאר העולם – חוסר מעש יהיה טעות רצינית.

 • אפר 27, 2017 @ 19:56 at 19:56
  Permalink

  חייבת לבוא מצד ארצות הברית תגובה למנהיג מנופח וחסר רסן ,חשיבות גם במזרח שיש שליטה של המעצמה
  נוסף לכך שמנהיג של צפון קוריאה מאיים בפצצת אטום, עוד לא נשמע משום מדינה בעולם איום כזה.
  זה מהווה סכנה על שלמות העולם ,וגורם לחוסר ביטחון למדינות במזרח ובעולם ובמיוחד לדרום קוריאה שהיא בת בריתה של ארה"ב ,נקווה כולנו בעולם שנוכל להכניעה את השליט המטורף הזה.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • אפר 30, 2017 @ 12:07 at 12:07
  Permalink

  אני לא חושב שלצפון קוריאה יש פצצת אטום אחת. אין להם כסף לאוכל או ביטון. הם פוצצות מאות טונות TNT שאפשר לייצר בזול. הטילים שלהם הם זיקוקי דינור גדולים. כל מה שהם יוכלו לעשות זה לשלוח מיליוני חיילים רגליים לכבוש את דרום קוריאה, ולזה ארה"ב ודרום קוריאה צריכות להתכונן.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות