ארה"ב שולחת כוחות צבאיים, כולל סוללות טילי 'פטריוט' לסעודיה. יוצבו בבסיס האווירי סולטן מזרחית לריאד מול גבול עיראק

מתוך הערכה כי ההפסקה בהתקפות האיראניות על מטרות נפט במפרץ היא זמנית והן תחודשנה בקרוב, ועל סמך מידע מודיעני המראה כי המליציות השיעיות העיראקיות הפר-איראניות עומדות להרחיב את השתתפותן בפעולות התגובה האיראניות, בייחוד על ידי שליחת מלט"ים נושאי חומר נפץ ואפילו ירי טילים לעבר סעודיה,  החלה ארצות הברית להעביר השבוע כוחות צבא אמריקנים לערב הסעודית.

מקורות תקשורת בארה"ב מדווחים, ביום ה' 18.7, כי לפחות 500 חיילים אמריקנים הוטסו השבוע לערב הסעודית וכי הם הוצבו בבסיס האווירי הסעודי 'הנסיך סולטן'  Prince Sultan Air Base  הנמצא מזרחית לבירה הסעודית-ריאד.
הכוח האמריקני שנחת בבסיס הביא אתו סוללות של טילים נגד מטוסים וטילים מדגם 'פטריוט'. 
הפנטגון הודיע באחרונה כי צבא ארצות הברית יציב במפרץ תגבורת של עוד 1,000 חיילים אמריקנים. לא ברור באם כל התגבורת הזו תוצב בערב הסעודית או בארצות אחרות במפרץ.

במקביל הודיע הצי הבריטי בלונדון, כי הוא שולח לאזור המפרץ אוניית מלחמה שלישית של הצי המלכותי הבריטי אשר תהייה מלווה במכלית. מדובר בפריגטת הטילים המונחים 'קנט'  HMS Kent.
אוניית מלחמה בריטית- משחתת הטילים המונחים  'דנקן' HNK Duncan, נמצאת עדיין בדרכה למפרץ. המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי הצבת הכוחות האמריקנים המגיעים לסעודיה במזרח המדינה מול הגבול הסעודי-עיראקי מצביעה על כך, כי וושינגטון נערכת לכך שעיראק תיהפך למקור העיקרי ממנו ייצאו  בקרוב ההתקפות של גורמים פרו-איראנים על מטרות של ארצות הברית ושל בעלות בריתה באזור.  באחרונה נמסר כי שר החוץ האמריקני מייק פומפיו שוקל לסגור כליל את שגרירות ארצות הברית בבגדאד ולהוציא את כל הסגל הדיפלומטי האמריקני מעיראק.
 עוד מציינים המקורות שלנו, כי מדובר לא רק באפשרות של תקיפות גורמים פרו-איראנים עיראקים על מטרות בסעודיה, אלא גם באפשרות של תקיפות מעיראק על מטרות בישראל.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות