ארה"ב תקפה 5 בסיסים של גדודי 'אל קודס' והמליציות השיעיות העיראקיות בסוריה ובעיראק. יש הרוגים איראנים

ביום א' 29.12 אחה"צ  החלה המתקפה האווירית האמריקנית על מתחמי מחנות על מתחם המחנות של גדודי 'אל קודס' האיראנים והמליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות באזורי אבו קאמאל Abu Kamal, שבמזרח סוריה לא קאים Al Qaim במערב עיראק.  הותקפו שלוש  מטרות בעיראק, ושתי מטרות בסוריה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי התקיפה מתרכזת על מפקדות ומתקנים של המליציה העיראקית 'גדודי חיזבאללה' Kata'ib Hezbollah or Hezbollah Brigades, שמפקדה הוא אבו מהדי אל-מוהנדיס Abu Mahdi al-Muhandis, הכפוף לגנרל האיראני קאסם סוליימני.

זו פעם ראשונה שארצות הברית תוקפת בצורה ישירה וגלויה מטרה מטרה-איראנית-עיראקית בגבול עיראק עם סוריה, וזו גם פעם ראשונה שארצות הברית תוקפת ישירות כוחות של משמרות המהפכה  האיראנים.
לפי ידיעות ראשונות יש לפחות 25 הרוגים ו-55 פצועים, ביניהם קצינים איראניים

שר החוץ האמריקני מייק פומפיו הגיע, בשבת 28.12,  בחשאי לבסיס האווירי האמריקני הגדול עין אל-אסד Ain al-Assad base ונפגש שם עם המפקדים של הכוחות האמריקנים, פומפיו דן אתם בדרכי התגובה האמריקנית להפגזת הטילים ביום ו' על הבסיס האמריקני K-1 ליד קירקוק שם נהרג אזרח אמריקני ו-4 חיילים אמריקנים נפצעו. על הבסיס האמריקנים נורו כ-30 טילים.
לאחר כמה שעות של התייעצויות המריא מטוסו של פומפיו ועזב את תחום עיראק.
זמן קצר לאחר מכן פורסמו דבריו של קצין במשרד הפנים העיראקי אשר מסר לכלי תקשורת ערביים, כי בידיו מידע מודיעני לפיו הגנרל קאסם סוליימני הורה למפקדי 'גדודי חיזבאללה' בבגדאד להוציא ממחסניהם את הטילים שקבלו מאיראן ולהעבירם לאזורי מגורים בבירה העיראקית כדי למנוע מהאמריקנים מלתקוף אותם. הקצין העיראקי אמר, כי טהרן הורתה לאנשי המליציה הזו להשתמש בטילים האלה לצורך תקיפת הכוחות האמריקנים בלבד.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי עצם הפרסום היה איתות ברור כי הולכת ומתקרבת מהלומה צבאית אמריקנית על המיליציה הזו.  
המקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו כבר בשבת 28.12, כי צבא ארצות הברית נערך למתקפה על המיליציות השיעיות העיראקיות. הקישו כאן לקריאת הדיווח המקורי.        


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות