ארצות הברית החלה לחמש את כל צי המפציצים החמקנים שלה מדגם B-2, בפצצות ענק חודרות בונקרים חדשות. ישראל הפכה את הטיל 'ספייס' Spice לפצצה מעופפת כבדה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: ארצות הברית החלה לחמש בשבוע שעבר את כל צי המפציצים החמקניםStealth-"Spirit" bombers מדגם B-2, בפצצות ענק חודרות בונקרים חדשות Massive Ordnance Penetrator- MOP , השוקלות כל אחת 15 טון. מקורות צבאיים אמריקנים אומרים כי המטרה הברורה ביותר של נשק חדיש זה, הוא המתקן הגרעיני האיראני המרכזי להעשרת אורניום בנטאנז. מקורות בחיל האוויר האמריקנים מציינים כי תכונותיו הייחודיות של ה-B-2 מאפשרות לו לחדור היום את כל מערכת הגנה האנטי אווירית המתקדמות ביותר, ולפגוע במטרות אויב המבוצרות ביותר. מקורות צבאיים אמריקנים מדווחים גם כי ישראל שידרגה באחרונה את טיל האוויר-הקרקע שלה מדגם 'ספייס' Spice, והפכה אותו לפצצה מעופפת כבדה יותר המסוגלת לפרוץ אתרים מבוצרים במיוחד. הטיל מסוגל עתה לשאת ראש חץ כמו BLU-109- penetrator warhead, הנחשב כאחד מראשי החץ האמריקנים היעילים ביותר נגד מטרות מבוצרות, שאפשר לשגר אותו מכלי טייס, או אוניות מלחמה.
המקורות מוסרים, כי הישראלים הגדילו את הטווח של הטיל שהיה עד עכשיו 60 ק"מ לקרוב ל-90 ק"מ, דבר המאפשר למטוסי חיל האוויר הישראלי לירות אותו אל מטרות מבלי להתקרב לטריטוריה של האויב, דבר שיאלץ אותם להתמודד עם מטוסי האויב ומערכות ההגנה האנטי אוויריות שלו.
מערכת החימוש המדויק ה-PGM של הטיל הישראלי בנויה כך שאי אפשר לשבש אותה, וכמו כן אי אפשר לחדור אל מערכות ההנחיה של הטיל, ולהטות אותו ממסלולו על ידי שינוי נתיב הטיסה שלו באמצעות אספקת מידע על קואורדינאטות מוטעות.
פצצת ה-MOP, שהאמריקנים החלו להרכיב על מפציצי ה-B-2, הנחשבת למערכת הנשק הקונוונציונאלית השנייה הכבדה ביותר בעולם, בנויה כך שהיא מסוגלת לקדוח מטרים רבים בתוך שכבות אדמה, סלעים, או בטון מזוין, ולהתפוצץ בלב המטרה. רק 20 אחוז מהכובד האדיר של הפצצה הוא חומר הנפץ. יתר המשקל הוא גוש פלדה מוצק ומחוזק הצריך להישלח מגובה רב מאוד, כשהוא מכוון על ידי GPS, ולפגוע במטרה כמו חץ הנע במהירות סופר-קולית hypersonic .
המקורות האמריקנים מוסיפים, כי אין זה מקרה שכל המידע הזה מתפרסם במקביל לפרסום הידיעות כי לוויינים גילו לאחרונה כי בגבעות ליד מתקני הגרעין האיראנים בנטאנז חופרים האיראנים תעלות עמוקות המחוברות למתקנים הגרעיניים. כמה מומחי ביטחון וגרעין אמריקנים אומרים כי התעלות האלה מובילות או קשורות במתקנים תת-קרקעיים גרעיניים חדשים שאיראן מקימה בנטאנז.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות