ארצות הברית הציבה את מערכת ה-THAAD בישראל. ממשל טראמפ משדר תמיכה בנתניהו ובמדיניות הביטחונית שלו

זה לא מקרה בלבד, כי דווקא ביום (ב' 4.3) שעה שארצות הברית הודיעה על סגירת הקונסוליה האמריקנית ברחוב אגרון בירושלים, קונסוליה ששימשה מעין שגרירות ארה"ב ברשות הפלסטינית, החליטה וושינגטון לפרסם כי שלחה את מערכת ההגנה האנטי טילית המתקדמת THAAD לישראל.
המערכת מוצבת בבסיס נבטים כחלק מתרגיל שהצבא האמריקני עורך בימים אלה  בישראל ובו משתתפים כ-200 חיילים,  ביניהם רכזי בקרים ומכ"מים.
התרגיל מתבצע ביחד עם צה"ל.  מהצד האמריקני מנהל את התרגיל הפיקוד האירופי של צבא ארצות הברית EUCOM, ואילו בצד הישראלי משתתפים בתרגיל מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, ראש אט"ל באגף המבצעים ואגף התכנון.
בהודעה שפרסמה השגרירות האמריקנית נאמר, כי בתרגיל נבדקת יכולת הפריסה המהירה של מערכות מורכבות ברחבי העולם לצד חיזוק היכולות ושיתוף הפעולה עם מערכות ההגנה האוויריות בחיל האוויר של צה"ל. 'פריסת מערכת ההגנה האמריקנית מבטאת את מחויבותה של ארצות הברית לביטחונה ולהגנתה של ישראל.
מערכת ה-THAAD מתווספת אל יכולות ההגנה האוויריות של חיל האוויר הקיימות נגד טילים בליסטיים ארוכי-טווח-מערכות ה'חץ'.
ישראל היא המדינה הראשונה במזרח התיכון בה ה-THAAD מוצב, כשהוא מופעל בידי צוות צבאי אמריקני.

המקורות שלנו מציינים, כי גם מערכת ה-THAAD וגם מערכות 'החץ' הישראליות מחוברות למערך ההתראה המוקדמת של הפיקוד האירופי האמריקני באמצעות בסיס המכ"ם האמריקני המתקדם
 X-band FBX-T radar הממוקם בבסיס אמריקני בנגב. הבסיס האמריקני עוקב אחר כל שילוח של טיל באיראן.

עוד מציינים המקורות שלנו, כי לא מדובר רק באיתות ברור של ממשל הנשיא טראמפ עד היכן הוא מוכן להרחיק לכת בהגנה על ישראל מפני האיומים האיראניים, אלא גם בידי מי הוא מעדיף  שביטחון ישראל יהיה מופקד.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות