ארצות הברית ואיראן, השלימו את הכנותיהן לקראת תקיפה אווירית אמריקנית של בסיסי גדודי אל קודס בתוך איראן.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים, בוושינגטון, והאיראנים של תיקדבקה: ארצות הברית ואיראן, השלימו את הכנותיהן לקראת תקיפה אווירית אמריקנית של בסיסי גדודי אל קודס בתוך איראן המעורבים בפעילות הצבאית נגד האמריקנים בעיראק. ההערכה אמריקנית התגובה האיראנית על תקיפה כזו תהייה מוגבלת.
מקורות בממשל בוש אומרים, כי הנשיא ג'ורג בוש, נוטה עתה, יותר מתמיד להורות להפציץ בטילים ובמטוסים את מחנות האימונים של גדודי אל קודס, ואת מפעלי התעשייה הצבאיים המספקים טילים, ומטעני צד, ללוחמי הגרילה ולשיעים בעיראק, לחיזבאללה בלבנון, ולחמס ולג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מדווחים כי ההערכה המודיעינית האמריקנית היא כי התגובה האיראנית תהייה מוגבלת, וכי הפעולה הצבאית הזו לא תביא להידרדרות צבאית כוללת בין ארצות הברית ואיראן, וגם לא להתקפה אמריקנית על מתקני הגרעין האיראנים. כמו כן קובעת ההערכה כי איראן לא תרצה להרחיב את ההתנגשות הצבאית מעבר לזירה העיראקית, ולכן לא תגיב בהתקפת מטרות אמריקניות במפרץ הפרסי או בישראל.
אולם המקורות האיראניים של תיקדבקהמציינים כי היקף ההכנות האיראניות לקראת התקפה כזו מראות כי איראן מתכוננת להגיב בצורה נרחבת יותר על ההתקפות מאשר האמריקנים מצפים.
המקורות שלנו בטהרן מוסרים כי טהרן תראה בהתקפה אמריקנית כזו על בסיסי משמרות המהפכה כהכרזת מלחמה אמריקנית על איראן, והיא תגיב בהתאם לשיקוליה ולא בהתאם לשיקולים האמריקניים. זו הסיבה מדוע דוברים איראנים חידשו את הדיבורים שלהם בימים האחרונים כי כל גורם שיתקוף את איראן, ייתקל בתגובה איראנית שתדהים אותו.
בשבת 31.5, אמר שר ההגנה האיראני מוסטפה נאג'ר, כי 'איראן מוכנה עתה לכל תרחיש של מלחמה שארצות הברית תבחר לבצע אותו'. ציטוט המקור Iran is prepared for any potential war scenario that the United States may choose to implement in the future . ולאחר מכן הוסיף ואמר, 'כי הכוחות המזוינים האיראנים מוכנים להדוף כל התקפה צבאית עליהם, בכל רמה של אינטנסיביות', (רמז להחלטה האמריקנית לבצע התקפה מוגבלת.) וכי התגובה האיראנית 'תביא את האויב להצטער על כך שהוא נקט בהתקפה כזו'. ציטוט המקור: Iran's Armed Forces are fully prepared to counter any military attack with any intensity and to make the enemy regret initiating any such incursions.
המקורות הצבאיים והאיראנים של תיקדבקה מדווחים כי כבר באמצע חודש מאי, סיימו השבוע משמרות המהפכה האיראנים על כל זרועותיהם, היבשתית, הטילים, חיל האוויר, הזרוע הימית, וגדודי אל קודס באיראן, ובבסיסיהם, רובם סודיים, במדינות אחרות במזרח התיכון, כעיראק, אפגניסטן, לבנון, סודן, את הכנותיהם לקדם מתקפות טילים, אוויריות, או קומנדו אמריקניות על מפקדותיהם ובסיסי האימונים שלהם, כתגובה על פעילותם בעיראק.
המפקדות ובסיסי האימונים העיקריים בתוך איראן פונו לגמרי מכוח האדם והציוד הצבאי הנמצא בהם, והועברו לבסיסים של הצבא האיראני הסדיר ברחבי איראן או לבסיסים זמניים שהוקמו בתוך כפרים ועיירות רחוקות במזרח ובצפון איראן.
בסיס האימונים המרכזי של כוחות אל קודס בצפון טהרן, שם גם נמצאת המפקדה הראשית של כוחות אלה, במתחם אוניברסיטת האימאם עלי Imam Ali University, היה כבר בתחילת השבוע ריק מאדם. רק השומרים בשערי הבסיס נשארו במקום.
בעיר קום במרכז איראן, שם עוברים לוחמי גרילה זרים חינוך והדרכה דתיים, פונו כל הסמינרים והמגורים בהם הלוחמים האלה מתגוררים. כן פונה לגמרי מרכז האימונים של גדודי אל קודס במאנזרייה Manzariyah training center , הנמצא מזרחית לעיר. ליד איספאן פונה הבסיס הגדול של אל קודס, שם מתאמנים לוחמי גרילה הבאים מעיראק, אפגניסטן, בלוצי'סטן, לבנון, ורצועת עזה,בפעולות חבלה ותקיפה של מתקנים אסטרטגיים, כולל דרכים, גשרים, ומחנות צבא. זה הוא המחנה המרכזי בו מדריכי גדודי אל קודס מעבירים את הקורסים שלהם להנחת והפעלת מטעני צד, מהם נפגעים החיילים האמריקנים בעיראק.
פרטים מלאים על תוכניות ההתקפה האמריקנית על בסיסי אל קודס, פורסמו בגיליון מס' 348 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW, שיצא לאור ב-9 במאי.

Print Friendly, PDF & Email