ארצות הברית מחישה תגבורות צי ומרינס למפרץ סואץ, עקבה, והים האדום.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: ערב בואו של שר ההגנה האמריקני רוברט גייטס לביקור השבוע במצרים, ישראל, וירדן, מחיש הפנטגון תגבורות של ספינות מלחמה וחיילי מרינס לאזורים הימיים הגובלים במדינות אלה- אל מפרץ עקבה, תעלת ומפרץ סואץ, והים האדום. ביום ג' 10.4 הפליגה בדרכה לזירות אלה אוניית התקיפה של המרינס 'קרטר הול', USS Carter Hall The amphibious assault ship, כשעל סיפונה 400 אנשי צי ו-600 אנשי מרינס המאומנים לביצוע משימות מיוחדות של השתלטות על גורמים עוינים. יום לאחר מכן ביום ד' 11.4, הפליגה מנמל פרל הרבר, בדרכה למפרץ הפרסי משחתת הטילים המונחים 'שאף' USS Chafee. 'שאף' תצטרף לכוח התקיפה הימי בראשות נושאת המטוסים האמריקנית 'סטנניס' USS Stennis. המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי עצם העובדה שאוניית התקיפה של המרינס 'קרטר הול', USS Carter Hall, תוצב באזורים הקרובים לישראל, למצרים, ולירדן, מצביעה על כך, כי עתה לאחר שהאמריקנים סיימו להציב את כוחות התקיפה שלהם במפרץ מול איראן, הם מתחילים לבנות את כוחותיהם בקו הימי השני שמסביב למפרץ הפרסי במטרה להשיג שתי מטרות. 1.להגן על העורף המערבי של הכוחות האמריקנים המרוכזים במפרץ ולהבטיח להם נתיבי ים חופשיים בהם אפשר להעביר תגבורות.
2.למנוע מהאיראנים, גורמי הטרור הקשורים אתם, ואל קעידה, לפתוח במפרץ עקבה, מול אילת וחופי סיני, ובים האדום, מול ערב הסעודית חופי מצרים, סודאן, חזיתות נוספות מול האמריקנים ובעלי בריתם, במקרה של התנגשות צבאית. לכן הנושא העיקרי של ביקורו של רוברט גייטס, יהיה תיאום המהלכים הצבאיים בין 3 המדינות בהן הוא יבקר, ובין הכוחות האמריקנים הזורמים לאזור.
אחד הנושאים העיקריים שידונו בביקורו של גייטס בישראל, יהיה התיאום בין חיילות האוויר והים של צה"ל והכוחות האמריקנים. תיאום כזה קיים בים התיכון, ובמפרץ עקבה, אולם הוא לא הופעל עד היום לגבי אזורים כמו מפרץ סואץ והים האדום.
המקורות שלתיקדבקה בוושינגטון מדווחים, כי אחד הנושאים המדאיגים ביותר את הפנטגון היא השתלטות של קציני משמרות המהפכה האיראנים על רשתות ההברחה, כולל רשתות הברחות הנשק באזורי תעלת סואץ, מפרץ עקבה, והים האדום.
ב-17 למרס דיווחו המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה בלעדית על התפתחות זו במאמר 'איך השתלטו משמרות המהפכה האיראנים על תעלת סואץ?' הקישו כאן לקריאת המאמר המקורי. בין השאר דיווחנו כי בפגישתם האחרונה של שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס וראשי ה- CIA עם שר הביון המצרי הגנרל עומר סולימן שנערכה ב-20.2 ברבת עמון בירדן הודה השר המצרי כי קהיר וגופי הביטחון והמודיעין המצריים איבדו שליטה על המתרחש בתעלת סואץ, וכי האיראנים הם ששולטים במתרחש. `בתעלת סואץ`, אמר סולימן, `אין למצרים לא את היכולות הצבאיות, המודיעיניות, הכספיות לטפל בהשתלטות האיראנית ביעילות`. המדובר אמר סולימן הוא לא רק ברשתות ההברחות האיראנית, אלא בעובדה כי גם אל קעידה משתמשת ברשתות איראניות אלה, ולמרות שהאיראנים יודעים זאת, הם אינם מונעים זאת מהם.
זו הייתה הודאה מפתיעה מצדו של האיש הממונה על שירותי המודיעין המצריים על המצב האמיתי השורר באחד מנתיבי הסחר העיקריים בעולם.
המקורות שלנו מוסרים כי ה גנרל עומר סולימן אמר עוד לאמריקנים כי אם הם רוצים לעצור כבר עכשיו את מנגנון ההברחות האיראני באזור תעלת סואץ, עליהם להעביר חלק מכוחות הצי שלהם המפטרלים במפרץ עקבה, כדי לשמור על הנתיב הימי לנמל עקבה שהוא אחד הנמלים העיקריים דרכם זורמת אספקה ודלקים לכוחות האמריקנים הנלחמים בעיראק לפטרל באזור תעלת סואץ וחופי חצי האי סיני. מקורות המתמצאים בתוכן שיחותיו של סולימן עם אנשי המודיעין האמריקנים אומרים כי בתור התחלה הציע סולימן כי הצי האמריקני ייקח על עצמו את האחריות לפטרל בחוף הדרומי של חצי האי סיני מא-טור- ועד ראס מוחמד, אזור אותו תיאר סולימן כפרוץ במיוחד. הצבתה של 'קרטר הול', USS Carter Hall, מצביעה על כך כי האמריקנים אימצו את הצעתו/בקשתו של עומר סולימן מהם. המקורות האיראנים שלנו מדווחים, כי מיד עם פרסום ההודעה בוושינגטון ביום ד' 11.4, ( יום חמישי 12.4, לפי שעון ישראל), החלו בטהרן התייעצויות כיצד והיכן להגיב על ביקורו של גייטס, בישראל.

Print Friendly, PDF & Email