ארצות הברית ממשיכה לרכז כוחות נגד איראן. למפרץ הגיע כוח המשימה האמריקני `איוו ג`ימה` Iwo Jima Expeditionary Strike Group, ובראשו נושאת המטוסים הענקית USS Iwo Jima .

בלעדי ומיוחד למקורות האיראנים והצבאיים של תיקדבקה: בנאום רווי איומים לארצות הברית, לישראל ולאירופה, אמר נשיא איראן אחמדי נז`אד בהפגנות המונים לציון יום ירושלים ביום ו` 20.10, כי `אין יותר סיבה לקיומה של מדינת ישראל`. `מדינת ישראל תמחק בקרוב מעל האדמה`. אחמדי נז`אד הזהיר את ארצות אירופה מפני פגיעה איראנית, ואמר כי כאשר המצב באזור יגיע לרתיחה אירופה תפגע בגלל תמיכתה בישראל. `על אירופה להתרחק מיד מישראל, זה הוא אולטימאטום איראני`. דברים אלה של נשיא איראן הם איום איראני מפורש לפגוע בכוחות האירופאים המוצבים בלבנון אם הם לא יצאו משם מיד. המקורות האיראנים שלנו מוסרים כי דבריו החריפים והמסוכנים של נשיא איראן באו כתגובה לשתי התפתחויות.
א. דבריו של ראש הממשלה אהוד אולמרט במוסקבה לנשיא רוסיה ולדמיר פוטין, `כי איראן צריכה לפחד באם היא תמשיך בפיתוח נשק גרעיני`.
ב. הגעתו ביום ג` 9.10 למפרץ הפרסי, כוח המשימה האמריקני `איוו ג`ימה` Iwo Jima Expeditionary Strike Group, ובראשו נושאת המטוסים הענקית USS Iwo Jima (בתמונה). כוח משימה זה הוא בעל עוצמת אש אדירה, והוא מורכב מהמתקדמות שבאוניות הצי האמריקני, ביניהן משחתות הטילים המונחים `קול` USS Cole, (שנפגעה בפיגוע של אל קעידה בתימן באוקטובר 2000), ו`בלקלי` USS Bulkeley. סיירת הטילים `הים הפיליפיני` USS Philippine Sea. צוללת התקיפה הגרעינית המהירה `אלביוקרק` attack submarine USS Albuquerque, ואוניות הנחתים הענקית `אי ווידביי` USS Whidbey Island, הנושאת אתה 4 רחפות ענק המשמשות להנחתת כוחות מרינס.
כוח המשימה האמריקני `איוו ג`ימה` משייט עתה במפרץ הפרסי כ-60 ק"מ מזרחית לכווית, מול חופי איראן. כפי שהמקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו בלעדית השבוע, האמריקנים הציבו עד ה-21 לאוקטובר 3 כוחות משימה מול איראן במפרץ הפרסי ובים הערבי, הכוללים מלבד כוח המשימה `איוו ג`יימה`, גם את כוחות המשימה, `אייזנהואר` USS Eisenhower Carrier Strike Group , וכוח `אנטפרייז`USS Enterprise Strike Group . על הסיפונים של שלושת כוחות המשימה נמצאים כ-40.000 חיילי מרינס וחיילי צי אמריקנים, וכוח אווירי אדיר.

Print Friendly, PDF & Email