ארצות הברית מפסיקה את העזרה הצבאית לצבא לבנון. מתחילה לפנות את הטנקים שהעבירה לצבא כדי להילחם ב-ISIS

לאחר שלושה שבועות של קרבות לאורך גבולות לבנון עם סוריה, כאשר צבאות לבנון, סוריה וחיזבאללה מתאמים ביניהם את הפעולות הצבאיות, ולידם נלחמים גם כוחות מיוחדים אמריקנים ובריטים, איבדה וושינגטון, את סבלנותה כלפי העובדה, כי מי שמכתיב את המהלכים בחזית הזו הוא מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, ונקטה בשני צעדים:
1. וושינגטון הודיעה על הפסקת העזרה הצבאית לצבא לבנון במלחמה ב-ISIS. הצעד הראשון שננקט הוא פינויים של כ-50 טנקים וכלי רכב משוריינים שארצות הברית סיפקה באחרונה לצבא לבנון כדי שיכול להילחם בכוחות ISIS בצפון בקעת הלבנון.  מדובר בכלי שריון שסעודיה הסכימה לממן את רכישתם והפעלתם. המקורות האמריקנים לא מסרו כיצד כלי הרכב המשוריינים יוצאו מלבנון, לאחר שבחודש שעבר הביאה אותם לשם רכבת אווירית אמריקנית.
עדיין לא ברור מה יקרה עם הכוחות המיוחדים האמריקנים והבריטים הפועלים נגד מטרות של ISIS במסגרת הצבא הלבנוני.
2. דובר של הקואליציה האמריקנית למלחמה ב-ISIS, קולונל ראיין דילון  Col. Ryan Dillon אמר, ביום ד' 30.8, כי מטוסים אמריקנים עוקבים אחר השיירה של לוחמי ISIS שהתפנתה מאזור הקרבות בגבול לבנון סוריה והנמצאת בדרכה לעבר אזור דיר-א-זור Deir a-Zor, שם ישנם ריכוזים של ISIS.
השיירה יצאה לדרכה כחלק מהסכם הפסקת אש שהושגה בין חיזבאללה ל-ISIS.
הדובר הוסיף ואמר, כי המטוסים הפציצו גשר, ויצרו 'מכתש' a crater בדרך בהם השיירה עמדה לעבור במטרה למנוע ממנה את המשך דרכה מזרחה.  הדובר איים, כי הקואליציה תשקול פגיעה בלוחמי ISIS עצמם באם ינסו להמשיך בתנועתם.
שיירת ISIS נמצאת עדיין בשטח הנשלט על ידי הממשלה והכוחות הסוריים.
דובר הקואליציה הוסיף ואמר: 'אנחנו לא חלק משום הסכמים שנעשו על ידי חיזבאללה או המשטר הסורי עם ארגון המדינה המוסלמית'. we are not party to any agreements that were made by the Lebanese Hezbollah and ISIS or the (Syrian) regime.
זמן קצר לפני ההפצצה האמריקנית, האשים דובר עיראקי את סוריה, לבנון וחיזבאללה, כי הם מעבירים את לוחמי ISIS וזורקים אותם על גבול עיראק כדי שיוכלו להילחם שם ולא על גבול סוריה לבנון.

Print Friendly, PDF & Email