באופנועים יוקרתיים לא כובשים שלטון. גם לא בהבטחות ריקות על סיפוחים. צפי 'להפתעת אפריל' בבחירות

צריך לקוות כי  6,333,270 ישראלים בעלי זכות בחירה שילכו לקלפיות ביום שלישי  9.4, ינחיתו על שני המועמדים העיקריים המתחרים ביניהם, ראש הממשלה, שר הביטחון ומנהיג 'הליכוד' בנימין נתניהו, וראש מפלגת 'כחול לבן' בני גנץ את 'הפתעת אפריל'.

הפתעה זו יכולה ללבוש  שלוש צורות:
1. 'הליכוד' ינצח בגדול בבחירות, וירסק את כל משאלי דעת הקהל שניבאו לו כי הוא מפגר אחר מפלגת 'כחול לבן', וייצא המפלגה הגדולה ביותר בבחירות. 
במקרה כזה 'הליכוד' יקבל בסביבות ה-33 מושבים בכנסת.

2. מפלגת 'כחול לבן' תנצח בבחירות ותצליח לעבור את מחסום 30 המושבים בכנסת.

3. אף אחת משתי המפלגות האלה לא תצלחנה לעבור את מחסום 26-25 מושבים בכנסת ושתיהן תהיינה במצב של תיקו.

הכול כמובן תלוי באחוזי ההצבעה, שבבחירות האחרונות לפני ארבע שנים עמדו על 72.3 אחוז. הסיכויים לאחוז הצבעה גבוה כל כך קלושים למדי לאחר שכבר עתה ברור כי למעלה מ-50 אחוז מכלל ציבור האזרחים הערביים בעלי זכות בחירה המהווים כ-16 אחוז מכלל המצביעים אינם מתכוונים ללכת בכלל להצביע.

'הפתעת אפריל' צפויה גם  משום שכבר עכשיו ברור, כי ציבור הבוחרים, איננו מאמין לא לדברים-הבטחות של ראשי המפלגות, איננו מאמין לסקרים, ואינו מאמין לתקשורת המכסה אותם.

קשה מאוד להאמין, כי הציבור הישראלי ישתכנע ממצ'ו 'כחול לבן' הרוכב על אופנוע יוקרתי כשהוא לובש כפפות עור מיוחדות. המילים, 'נתניהו סיים את כהונתו", הן מילים ריקות שאין להן שום ערך. אפילו מילים אלה נכונות, הן עדיין אינם מבטיחות כי כאן ועכשיו מתחילה תקופתו של בני גנץ.
זו הייתה הבעיה העיקרית של 'כחול לבן' במשך כל מערכת הבחירות, שום פוליטיקאי, אינו יכול להכריז על עצמו כעל ראש ממשלה. גם לא נשיא המדינה. את זה עושה ציבור הבוחרים בישראל.

מהצד השני בנימין נתניהו, גם אם היה רוצה בכך באמת, יודע שהוא הרחיק לכת.
הבטחותיו מהימים האחרונים לספח חלקים מיהודה ושומרון ולהכריז בהם על ריבונות ישראלית, לא תתממשנה, אפילו הוא ינצח את הבחירות בגדול.
ידידו בבית הלבן, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לא רק שהודיע לו בימים האחרונים, כי עליו להימנע מלהשתמש בסיסמאות כאלה, משום שארצות הברית לא תתיר את התגשמותן, אלא מוטב שהוא יתחיל לחשוב על הקמת ממשלה לאחר הבחירות שתעדיף את הקפאת המצב הפוליטי הקיים.

המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מדווחים, כי ההערה כאילו הסתמית שהשמיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בשבת  6.4, בהופעה  בפני יהודים תומכי המפלגה הרפובליקנית בלאס וואגס כי 'התוצאה בבחירות עומדת להיות צמודה. מדובר בשני אנשים (מועמדים) טובים'. It’s going to be close. Two good people, לא הייתה מקרית. הבית הלבן, כבר שם את תוצאות הבחירות מאחוריו, כשהוא מניח כי אם נתניהו או גנץ ינצחו בבחירות, אזי כל אחד מהם יקים ממשלת אחדות לאומית עם השני.Print Friendly, PDF & Email