באופנסיבה של כוחות מיוחדים רוסיים נגד מטרות טרור מסביב לסוצ'י לפחות 10 הרוגים. מעצרים של נשים מהקווקז באירופה

בעוד המשחקים האולימפיים החורף בסוצ'י מתנהלים ללא הפרעה, מוסרים המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה, על אופנסיבה של כוחות מיוחדים רוסיים, בדגסטן, צ'צניה, וקאברדינו-באלקריה Kabardino-Balkria, הנמצאות בקווקז מסביב לסוצ'י, בניסיון להלום באנשי הטרור בבסיסיהם או במקומות מחבואם.  באופנסיבה זו שמטרתה לעצור מאנשי הטרור להגיע לסוצ'י, או לבצע פיגועים סביבה,  נהרגו בסוף השבוע לפחות 10 אנשים, מהם 7 אנשי טרור, ושלושה אזרחים שנהרגו כתוצאה מפעולות טרור.   
עוד מוסרים המקורות שלנו, על  גל מעצרים בסוף השבוע של נשים מהקווקז, בצרפת, אוסטריה, וגרמניה, לאחר שנצפו תנועות חשודות של נשים קשורות לאנשי טרור, ועלה חשד כי הן יכולות לשמש כמתאבדים בסוצ'י או בערוצי התחבורה הבינלאומיים המובילים מאירופה לסוצ'י.   
בשבת 8.2, פרצו כוחות רוסיים מיוחדים גדולים אל הקומה השלישית בבניין הנמצא במרכז בירת דגסטן- מחצ'קלה Makhachkala, ובקרב שהתפתח במקום נהרגו 5 אנשי טרור, ואיש טרור שישי הסגיר את עצמו לידי הכוחות הרוסיים. הכוחות  הרוסיים פעלו לאחר שהתקבל מידע מודיעיני על קבוצת אנשי הטרור המסתתרת בבניין, והנערכת לפעול בתקופת אולימפיאדת החורף.
במקביל נערכה פעולה של כוחות מיוחדים רוסיים בעיר דרבנט  Derbent  בדרום דגסטן, שם נהרג  איש טרור מוסלמי שהסתתר בדירה בקומה התשעית בבנין רב קומות במרכז העיר. דרבנט נחשבת כאחד ממעוזי אנשי הטרור בדגסטן.
לפני 7 חודשים ב-25 ביולי נורה  בעיר מהמארב שליח חב"ד בעיר הרב עובדיה איסקוב, ונפצע קשה מאוד.
זו הייתה ההתנגשות השנייה של כוחות מיוחדים רוסיים בדרבנט בימים האחרונים. ביום חמישי 6.2, יום לפני פתיחת המשחקים האולימפיים, התחולל בעיר במשך שש שעות קרב עם איש טרור שהתבצר בבניין. לבסוף האיש נפגע ונהרג.   
במקביל, בנאלצ'יק Nalchik, בירת קאברדינו-באלקריה, נתקלו כוחות רוסיים שהקימו מחסומי פתע בחלקים שונים של העיר באיש טרור שנהג במכונית שהייתה עמוסה בכלי נשק רבים. האיש שהתבקש לעצור ולהראות את תעודותיו, פתח באש מהמכונית על אנשי הביטחון שאיישו את המחסום. הוא נורה ונהרג מיד.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים, כי מאופי הפעולות של הכוחות המיוחדים הרוסיים עולה, כי הם מצויים בעיצומה של אופנסיבה נגד אנשי הטרור, במטרה שלא לאפשר להם לצאת לפעולות טרור ולהגיע לסוצ'י, או לסביבותיה, ולהדוף אותם אל מקומות מחבואם, ושם לתקוף אותם ולחסלם.
עד עתה הטקטיקה הזו הוכיחה את עצמה, אולם המדובר בימים הראשונים של המשחקים האולימפיים, כשאר לאולימפיאדה נותרו עוד למעלה משבועיים עד אשר תסתיים ב-23 לפברואר.
 השאלה היא האם גופי המודיעין הרוסיים העושים עתה מאמץ עליון לחשוף מטרות של אנשי טרור פעילים, והכוחות המיוחדים הרוסיים אליהם מועבר מידע מודיעני זה, יוכלו לעמוד בקצב הזה של הפעולות, או ש'בנק המטרות' שלהם יתרוקן, עוד לפני שהמשחקים האולימפיים יסתיימו.
המקורות שלנו מציינים, כי עיקר החשש  עתה של הממונים הרוסיים על הפעולות נגד טרור בסוצ'י, הוא מפני נשים מתאבדות-אלמנות שחורות, אשר תגענה או מהקווקז, או ממערב אירופה כאשר הם מצוידות  בדרכונים אירופאים ובכרטיסי כניסה לתחרויות, כאשר אחת המטרות העיקריות שלהן הוא טכס הנעילה. ההערכה היא, כי אנשי הטרור מתכננים שורה של פיגועים ברחבי רוסיה, אשר יתבצעו בזמן שבסוצ'י ייערך טכס הנעילה.   
ביום ו' נעצרה בנמל התעופה הבינלאומי של בירת דגסטן- מחצ'קלה Uitash airport, אזרחית מקירגיסטן בשם נאדיה דאזמאלוטדינובה Nadina Dzhamalutdinova.
שירותי הביטחון  הרוסיים חושדים בה, כי היא עמדה להיות סייענית ומדריכת דרך לנשים מתאבדות אחרות המחכות להזדמנות לחדור לסוצ'י. ההנחה היא, כי המידע המודיעיני עליה הועבר לשירותי המודיעין הרוסיים על ידי שירותי המודיעין הצרפתיים, הגרמניים, והאוסטריים, אשר בסוף השבוע החלו לבצע מעצרים וחקירות של נשים שמוצאן מארצות הקווקז.
כמה נשים צ'צניות נעצרו בסוף השבוע על ידי כוחות מיוחדים צרפתיים  בלה רוש-סר יון, במערב צרפת, ובשטרסבורג במזרח צרפת, La Roche-sur-Yon and Stasbourg.  באוסטריה וגרמניה נעצרו, לפי כמה מקורות, לפחות 10 חשודים בטרור, רובן נשים. אולם שלטונות הביטחון הטילו איפול כבד על המעצרים ומסרבים למסור עליהם פרטים. 
 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות