באיראן נפלה החלטה לתקוף מטרות אמריקניות וישראליות. כוחות ארצות הברית במפרץ נערכים לתקוף את איראן

איומיו, ביום שני 25.11, של מפקד משמרות המהפכה הגנרל חוסיין סאלאמי Gen. Hossein Salami להשמיד את ארצות הברית ואת ישראל, הם כמובן מוגזמים ונועדו להמון האיראני שהתאסף בכיכר אנחאלב  Enghelab Square במרכז טהרן, כשהוא מעלה באש את דגלי ארצות הברית וישראל.  
אין ביכולתה של איראן להשמיד לא את ארצות הברית וישראל, אבל יש ביכולתה לתקוף מטרות שלהן.

'עד עכשיו הפגנו ריסון', אמר סאלאמי, 'וגילינו סובלנות מול התנועות העויינות של אמריקה והמשטר הציוני וערב הסעודית נגד הרפובליקה המוסלמית האיראנית', We have shown restraint … we have shown patience towards the hostile moves of America, the Zionist regime and Saudi Arabia against the Islamic Republic of Iran.
אולם אם איראן תחליט להגיב, המשיך סאלאמי, לאויב לא יהיה ביטחון בשום מקום. 'לסובלנות שלנו יש גבול'. if Iran decides to respond, the enemy will not have security anywhere. “Our patience has a limit".
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי הדגש בדבריו של סאלאמי הוא במילים 'לסובלנות שלנו יש גבול'. במילים אחרות, באם בטהרן  הייתה עד עכשיו התלבטות מתי לבצע את ההתקפה הבאה על מטרה אמריקנית, או ישראלית באזור, או התקפה משולבת בעת ובעונה אחת גם על מטרה אמריקנית וגם על מטרה ישראלית, החלטה כזו כבר התקבלה.

מפקד פיקוד מרכז האמריקני 'סנטקום' CENTCOM הגנרל קנת מקקנזי General Kenneth McKenzie אמר זאת בגלוי, בשבת 23.11 בבחריין, כי איראן תבצע עוד תקיפות במזרח התיכון, כפי שביצעה ב-14 לספטמבר על שדות הנפט הסעודים.   המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי מאחר והחלטה כזו כבר נפלה בטהרן, עכשיו זו רק שאלה של זמן ועיתוי אותו האיראנים ימצאו מתאים לבצע אותה.

סיבה מרכזית לכך שההנהגות המדיניות והצבאיות של איראן קיבלו החלטה כזו, היא כניסתו של הכוח הימי האמריקני בראשותה של נושאת המטוסים 'אברהם לינקולן' USS Abraham Lincoln-CVN-72   וכוח התקיפה שלה USS Lincoln Strike Force , מהים הערבי אל המפרץ והתייצבותו בימים האחרונים במפרץ מול מרכז איראן. זו פעם ראשונה בשבעת החודשים האחרונים, מאז חודש מאי השנה, שכוחות צי ואוויר אמריקנים גדולים מוצבים שוב מול החופים האיראניים.

בטהרן גם שמו לב לנוסח ההודעה שפורסמה ביום א' 24.11, עם הגעתו של ראש המטות המזוינים של ארצות הברית הגנרל מארק מילי General Mark Milley, chairman of the  Joint Chiefs of Staff לישראל כאורחו של הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי.  בהודעה נאמר: 'שני הגנרלים דנו בשאלות מבצעיות והתפתחויות אזוריות', The two generals discussed operational questions and regional developments.
כאשר שני הרמטכ"לים של ארצות הברית וישראל  מודיעים, כי הם דנים 'בשאלות מבצעיות', בטהרן מבינים, כי וושינגטון וירושלים מתאמות ביניהן את הפעולות הצבאיות הבאות נגד איראן.

במקביל, בישראל נמשכת הכוננות המלחמתית של צה"ל מפני התגובה האיראנית על התקיפה האווירית הישראלית הנרחבת על מערך גדודי 'אל קודס' האיראניים באזור הבירה דמשק ודרומה ממנה ביום ד' 20.11. בתקיפה זו היו קצינים וחיילים איראניים רבים הרוגים.
ההערכה בישראל וגם בארצות הברית היא שהאיראניים לא יעבור על תקיפה זו בשתיקה והם יגיבו עליה.

בגיליון הבא של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW  מס' 872 שייצא לאור ביום שישי 29.11, יביאו המקורות הצבאיים והמודיעיניים שלו פרטים בלעדיים על הערכות של הכוחות  האמריקנים, הישראליים והאיראניים לקראת התמודדות צבאית זו.
הקישו כאן לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות