באל-בירה נתפס פלסטיני מחברון החשוד בתקיפתה ורציחתה של אורי אנסבכר בת ה-19 ז"ל בירושלים, המצוד אחר חשודים נוספים נמשך

כוחות של צה"ל, הימ"מ, השב"כ עצרו, ביום ו' 8.2 בלילה, באל-בירה שליד רמאללה, פלסטיני החשוד בתקיפתה ורציחתה של אורי אנסבכר בת ה-19 ז"ל באזור עין יעל בירושלים.
החשוד נעצר ליד המסגד בעיירה הפלסטינית ובעת המעצר התפתחו באזור הפרות סדר חמורות. הפלסטינים השליכו מטענים מאולתרים, אבנים, ומוטות ברזל, והציבו מחסומים לפני הכוחות. כמה דיווחים מדברים על ירי שנשמע כלפי הכוחות שפעלו למעצרו של החשוד.  לא היו נפגעים לכוחותינו.

למרות תפיסתו של החשוד, צוו איסור הפרסום על פרטי הרצח והפעילות של כוחות הביטחון מסביבו נשאר בתוקף. ההנחה היא כי בקרוב יבוצעו מעצרים נוספים, והמרדף אחר המשתתפים בתקיפתה של אורי אנסבכר נמשך. האחראיים של המרדף מקווים כי מעצר החשוד יספק להם פרטים שיאפשרו  להם עריכת מעצרים נוספים.
גם השב"כ וגם משטרת ישראל הבינו, כי הם חייבים לפענח במהירות שיא  את הרצח  לבצע מעצר של חשוד/ים, מפני שרצח של צעירה ישראלית  המשרתת שירות לאומי לאור יום ליד אחד האזורים הדרומיים המאוכלסים של ירושלים היה נתפס אצל הפלסטינים כהישג שהיה מביא אחריו פעולות טרור אחרות דומות.

גם העובדה כי הרצח הזה בוצע שלושה שבועות בלבד לאחר הרצח של הזוג תמר ויהודה כדורי ז"ל ב-13 בינואר בשכונת ארמון הנציב בירושלים- רצח שבוצע אף הוא  על ידי פלסטיני, והעובדה שהמשטרה והשב"כ לא הצליחו עד עכשיו לתפסו את מבצעו/יו היווה שיקול בפעולה הבלתי שגרתית שהשב"כ ומשטרת ישראל עורכים בניסיון לעצור את רוצחיה של אורי אנסבכר ז"ל.
לשם ביצוע החקירה גויסו מיטב החוקרים והופעלו אמצעים מיוחדים, שבדרך כלל נמנעים מלהפעיל אותם באירועי טרור רגילים.        

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות