באראק אובמה, לא ייתן לנושא הפלסטיני עדיפות.

המקורות בוושינגטון של תיקדבקה: באראק אובמה, החליט כי באם ייבחר לנשיא, הוא לא ייתן לנושא הפלסטיני עדיפות, ולא יטפל בו בתקופה הראשונה לנשיאותו.
המקורות שלנו מוסרים, כי החלטה זו של המועמד הדמוקרטי התקבלה, לאחר שהצוות של מומחים מזרח תיכוניים שהקים הגיע למסקנה, כי אין היום אצל הפלסטינים שום גורם פוליטי רציני אתו אפשר להגיע להסכם.
כן קבע הצוות המזרח התיכוני של אובמה, כי הפלסטינים מפולגים היום בצורה כה עמוקה, עד שאין סיכוי כי בעתיד הנראה לעין יקום אצלם גורם אחראי, אשר יוכל לקבל אחריות ולעמוד בסיכומים מדיניים שיושגו.
לעומת זאת קבע הצוות המזרח התיכוני של המועמד הדמוקרטי, כי צריך לתת עדיפות לטיפול בנושאי הגרעין האיראני, ובסוריה.
אם כי אנשיו של הסנטור אובמאה, אינם אומרים שום דבר על הנושא בפומבי, מדווחים המקורות של תיקדבקה כי כמה מהם התבטאו לאחרונה, כי החלטה התקבלה לאחר שסקירה של כל פעולותיהם של הנשיאים ביל קלינטון, וג'ורג בוש בנושא הפלסטיני הראתה, כי למרות המאמצים הרבים ששני הנשיאים השקיעו בנושא, לא רק שהתוצאה הייתה אפסית, אלא שהיא הסיחה את תשומת ליבם מהנושאים המזרח תיכוניים העיקריים בהם היו צריכים לטפל, ופגעה במעמדם כמדינאים בינלאומיים.
דחיקתו של הנושא הפלסטיני מסולם העדיפויות של המועמד הדמוקרטי, אשר סיכוי בחירתו לנשיא התגברו בימים האחרונים, תביא למעשה לסיומו את המשא ומתן שהתנהל בין ראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. מלבד דברי הרהב של אולמרט, כי במו"מ הושגו הישגים רבים וכי שני הצדדים קרובים לסיכומים, המו"מ הזה לא השיג מאומה.
במקביל, מוסרים המקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה כי בפגישה של ראשי הפת"ח שנערכה ביום ה' 16.10 בעמן בירת ירדן, מתח אבו עלא, האיש אשר עומד בראש הצוות הפלסטיני המקיים מו"מ עם שרת החוץ והמיועדת להרכבת הממשלה ציפי ליבני, ביקורת קשה על הדרך בה אבו מאזן ניהל את המו"מ הפלסטיני עם ארצות ועם ישראל. אבו עלא האשים את אבו מאזן כי הוא הביא לכך כי במו"מ הפלסטינים לא השיגו דבר.

Print Friendly, PDF & Email