ירי הטילים על באר שבע, ותקיפות חיל האוויר על החמאס מצביעות על כך כי אנו נמצאים רק בראשיתו של סבב המלחמה הנוכחי ברצועה

לאחר שההפגנות ביום ו' 15.11 בוטלו על ידי החמאס כדי שלא לאפשר לג'יהאד להשתמש בהן כמכשיר לחידוש הירי על ישראל, ולאחר שצה"ל השקיע מאמצים ביום ו' להכריח את ראשי העיריות והמועצות המקומיות בדרום לסגת מעמדותיהם לפיהם נמשך מצב החירום, והכריז בפעם השלישית תוך 24 שעות על 'חזרה לשגרה מלאה', חודש ירי הטילים על ערים מרכזיות בדרום הארץ.

כמה דקות לפני השעה 02:00 לפנות בוקר בשבת לפנות בוקר 16.11,  נשמעו אזעקות ברחבי העיר  באר שבע וביישובי הסביבה. תושבים בעיר בה מתגוררים למעלה מ-220,000 איש, מדווחים על פיצוצים עזים שנשמעו ברחבי העיר. צה"ל הודיע, כי יורטו שני טילים שנורו מהרצועה לעבר העיר. כתוצאה מהירי ישנם מספר נפגעים, כולם מחבלות שנגרמו כתוצאה מריצה למקלטים, ונפגעי חרדה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: כאשר הג'יהאד נוכח לדעת כי המשך ירי הטילים ביום ו'  על יישובי עוטף עזה, כאשר נורו 10 טילים, איננו מצליח להעביר את המסר שלו לפיו הסיבוב המלחמתי הנוכחי עדיין לא הסתיים, הוא החליט להרחיב את טווח הירי לעבר ערים מרכזיות יותר בישראל.
כבר ביום חמישי 14.11 בלילה כתב תיקדבקה: 'צה"ל והדרגים המדיניים בישראל היו עסוקים מאוד ביום חמישי לצייר תמונת ניצחון בסיבוב הנוכחי עם הג'יהאד. הם היו כל עסוקים בכך עד שהם לא שמו לב כי המלחמה נמשכת'.
המשך ההתעלמות של הדרגים המדיניים והצבאיים ממציאות זאת, תביא רק לתוצאה אחת: המשך ירי הטילים ואפילו התרחבותו, כפי שהתרחש בלילה בבאר שבע.

התרחבות טווח הירי של הטילים, שפירושו לא רק חידוש הירי אלא התחלת שימוש בטילים ארוכי טווח יותר, דבר שהג'יהאד נמנע מלהשתמש בהם, מלבד בירי בודד לעבר תל-אביב  ביום ג' 12.11, באה זמן קצר לאחר שמנהיג החמאס איסמעיל הנייה התקשר בטלפון אל מנהיג הג'יהאד האיסלמי זיאד נחאלה בביירות ומסר לו את תנחומי החמאס על חיסולו של בהה אבו אל עטא. השניים סיכמו ביניהם לגביר את שיתוף הפעולה בין שני הארגונים מול ישראל.
כאשר הג'יהאד הבין, כי הוא הצליח להחזיר את החמאס בשיחה טלפונית אחת את החמאס אל 'ציר ההתנגדות', דבר אותו ישראל וצה"ל הציגו כהישג של המלחמה, הוא, או החמאס, ירו את הטילים לעבר באר שבע.
זו הייתה הסיבה מדוע בישראל התקבלה החלטה להפעיל בשבת לפנות בוקר, בפעם הראשונה בסיבוב הזה, את חיל האוויר שהחל תוקף מטרות של החמאס.
בכך ההישג היחיד של ישראל וצה"ל עד כה בסיבוב הנוכחי היה חיסולו של בהה אבו אל עטא.
בניגוד להישג הזה כל שאר ההתנהלות המדינית והצבאית של הדרגים הגבוהים בישראל מאז החיסול ועד לירי הטילים על באר שבע  מצביעה על ניסיון נואש לחזור לדפוסים ישנים לפיהם ישראל וצה"ל פעלו בשנתיים האחרונות ברצועה כאשר המצב הביטחוני מסביבה הולך ומחמיר.
עצם העובדה שישראל וצה"ל מצאו את עצמם בשבת בבוקר תוקפים את החמאס וירי הטילים על באר שבע הם הוכחה, כי הסיבוב הצבאי הנוכחי לא רק שלא הסתיים, אלא שהוא נמצא רק בראשיתו.
Print Friendly, PDF & Email