באשקלון ניסה יהודי לוקה בנפשו לחטוף את נשקה של חיילת. הוא נורה ונהרג. במערת המכפלה נורתה מחבלת שניסה לבצע פיגוע דקירה. קרבות אש בג'נין

למרות הפעולות של צה"ל, השב"כ, ומג"ב לנסות להכיל את גל הטרור הפלסטיני יום א' 10.4, היה יום עמוס במעשי טרור ובחילופי וקרבות אש עם הפלסטינים  בג'נין ובצפון השומרון.
ביום א' בערב ניסה יהודי לוקה בנפשו לשדוד את נשקה של חיילת באשקלון ולבצע בו פיגוע ירי. מפקד חטיבת בנימין בצה"ל אלוף-משנה אליאב אלבז, הבחין במתרחש וירה בו למוות לאחר שחשד כי מדובר במפגע.
קודם לכן במשך היום, ניסתה מחבלת לדקור קצין מג"ב ליד מערת המכפלה. הקצין נפצע קל. המחבלת נורתה ונהרגה.
ביום א' לפנות בוקר, פרצו כ-150 פלסטינים אל קבר יוסף ליד שכם. הם ניתצו את המצבה והעלו באש מספר חדרים.
במשך יום א' התחוללו קרבות אש בין יחידות מובחרות של צה"ל-חיילי שייטת 13,  אגוז, סיירת גולני ודובדבן ומחבלים פלסטינים בג'נין. החיילים ניסו לעצור את אביו ואת אחיו של המחבל  רעד חאזם שביצע את הפיגוע ברחוב דיזינגוף.
הלוחמים שזיהו מכונית בה נסעו שני אחיו של המחבל פתחו עליה באש, אולם האחים הצליחו להימלט. גם אביו של המחבל, שהוא קצין גבוה בדרגת תת-אלוף במנגנוני  הביטחון הפלסטינים, הצליח עד כה להימלט וכוחות הביטחון עדיין לא תפשו אותו.
פעולות של צה"ל היו גם בכל מרחב צפון השומרון כולל יעבד וקבטיה. הפלסטינים מדווחים על הרוג אחד ועל 20 פצועים.
ראש הממשלה נפתלי בנט אמר, ביום א', 'כי ישראל עוברת ממגננה להתקפה', על גורמי הטרור.
שר הביטחון בני גנץ חתם, ביום א' בערב על שני צווי מעצר מנהליים לשני אזרחים  ערבים ישראלים, תושבי קלנסווה וטורעאן, בעקבות המלצה מצד שב"כ. לפי הודעת לשכת גנץ, נגד עצור מנהלי תושב קלנסווה הוצא צו למשך ארבעה חודשים, בשל חשד בשב"כ כי בכוונתו להוציא לפועל 'פעילות ביטחונית חמורה' בתקופת הרמדאן. החשוד הביע תמיכה בחמאס, עמד בקשר עם פעילי הארגון ופרסם דברי שבח למבצעי הפיגועים האחרונים.
הצטברות האירועים האלה מצביעים על כך שישראל נכנסת לתקופה ארוכה של כמה חודשים בהם מתקפת הטרור תימשך.

Print Friendly, PDF & Email