בבגדאד נתפסו ערביים ישראליים הנלחמים בשורות אל קעידה.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה: בפעם הראשונה בחמש שנות המלחמה בעיראק נתפסו ביום שבת 17.3 בבגדאד, 2 ולפי כמה מקורות אחרים, 3 ערביים ישראליים הנלחמים בשורות אל קעידה. המקורות שלנו מוסרים כי אחד מהנתפסים הנמצאים עתה בחקירה של הכוחות האמריקנים הוא מהכפר מג`ד אל כרום, מערבית לכרמיאל. הערבים הישראליים נתפסו בקרבות שהתנהלו בסוף השבוע ברובע באב אל מואדהם Bab al-Moadham במרכז בגדאד ליד רחוב חיפה, (בתמונה), בעת שהאמריקנים תפסו את אבו קוטעדה אל פלסטיני, שהוא סגנו של המפקד הצבאי של אל קעידה בעיראק אבו איוב אל מסרי Abu Ayyub al-Masri.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים בלעדית כי שמו האמיתי של אבו קוטעדה אל פלסטיני, הוא מחמוד אל מאדי, והוא מאזור שכם.
קבוצת הערבים הישראלים שנתפסו ביחד אבו קוטעדה, היוו את חבורת הפיקוד האישית שלו. המקורות שלנו מציינים כי עם התגברות הפעולה הצבאית של הכוחות האמריקנים והעיראקים בבגדאד, במסגרת התוכנית הביטחונית של הנשיא ג`ורג בוש, הוציא אל קעידה את רוב המפקדים הבכירים וגם את המפקדים המקומיים בבגדאד אל מחוץ לעיר. לא ברור מדוע אבו קוטעדה ועוזריו הערבים הישראליים נשארו בעיר ולא הצטרפו לשאר המפקדים שעזבו את הבירה העיראקית. המקורות שלנו מוסרים כי בעוד שלשירותי המודיעין המערביים ולגופים הנלחמים באל קעידה, היה ידוע כי אבו קוטעדה נמצא בשורות אל קעידה כבר 15 שנה, מאז 1992, לא היה ידוע כי בשורות אל קעידה נמצאים גם ערביים ישראליים, וכי זו הפעם הראשונה שיש לכך הוכחה ממשית.
אבו קוטעדה התאמן שנים רבות במחנות אימונים של אל קעידה באפגניסטן ופקיסטן, ובסוף 2004 הגיע לעיראק כדי להלחם לצידו של מוסאב זרקאווי. בחקירה ראשונה של הערבים הישראלים שנתפסו איתו עולה כי הם יצאו את ישראל לפני שנתיים-שלוש בדרכם ללמוד במדרסות מוסלמיות בפקיסטן. שם הם גויסו לאל קעידה. ההנחה היא כי הם הגיעו לעיראק במשך השנה שעברה וכי לפני צאתם את פקיסטן ניתנו להם הוראות להתקשר עם אבו קוטעדה בעיראק ולהלחם באמריקנים לצידו.
ביום א` 18.3, פרסם ארגון על קעידה בעיראק הודעה האומרת כי ארגון הטרור מכחיש את הידיעות שנפוצו בבגדאד על מעצרם של מפקדים בכירים של הארגון בבירה העיראקית. אל קעידה לא ציין את שמות המפקדים שנתפסו.

Print Friendly, PDF & Email