בדמשק נפגעה מטרת חיזבאללה לאחר נחיתת מטוסים איראניים


( דמשק-יום ד' 7.12 לפנות בוקר-תמונה מרשתות חברתיות.)
טהרן, דמשק וביירות, אינן אוהבות בלשון המעטה, את ההגבלות שהצבא הרוסי בסוריה  מטיל עליהם לגבי הפעולות נגד ישראל.  לדוגמא, מוסקבה איננה מאפשר לא למשמרות המהפכה האיראנים ולא לחיזבאללה להציב כוחות ברמת הגולן הסורית מול גבול ישראל.
מוסקבה גם הזהירה גורמים אלה לבל יבצעו  מתוך שטח סוריה פעולות טרור בעומק  השטח הישראלי.
גם האיראנים, שמפקדם הגנרל קאסם סוליימני נמצא השבוע בסוריה, כשהוא מקדיש את כל זמנו (לפחות עד יום ד' 7.12), לסיורים אצל הכוחות הנאמנים לאסד בעיר חאלב, וגם הסורים וגם חיזבאללה נשמעים להוראות הרוסיות.
בשבועיים האחרונים, ככל שהמערכה בחאלב נטתה לטובתם, החלו הסורים, האיראנים וחיזבאללה, להרגיש לא נוח עם ההוראות הרוסיות שלא לפעול נגד ישראל.
למרות שהניצחון על המורדים בסוריים בחאלב הוא הניצחון הגדול ביותר של צבאו אסד, איראן וחיזבאללה, מאז פרוץ המלחמה לפני שש שנים ב-2011, הרי אחר הכול מדובר בתופעה בה כוחות מוסלמיים שיעיים כובשים עיר סונית.  כאשר הצבא של מי ששולט בדמשק כובש את העיר הגדולה ביותר בארצו שלו, למרות הניצחון, אין סיבה אמיתית לשמחה.
מסיבה זו צריכים נשיא סוריה אסד בדמשק, ומנהיג חיזבאללה חסן נסראללה בביירות, משהו שיסיח את דעת קהל הערבית מהמתרחש בחאלב.  מאחר והם אינם יכולים לתקוף את ישראל, כזכור לפי הוראות מוסקבה, הם מייצרים התקפות ישראליות עליהם.
ביום שלישי 6.12 הייתה זו התקפה על שלושה מחסומים של חיזבאללה בעיר אל-זאבאדני  הנמצאת מערבית לדמשק ליד הגבול הסורי-לבנוני.  כמה ידיעות דיברו על תקיפה אווירית, אחרות דיברו על תקיפה באמצעות טילים. הבעיה היא שאיש איננו יודע בוודאות באם התקפה כזו באמת בוצעה ומי עמד מאחוריה.  
ביום ד' 7.12, התמונה והמצב השתנו, מדובר  בפגיעה בשני מחסנים של חיזבאללה בנמל התעופה הצבאי של דמשק אל-מאזה El Mezza שם נחתו בימים האחרונים מספר מטוסים איראניים שפרקו מערכות נשק שעמדו כנראה להיות מסופקות לכוחות חיזבאללה בסוריה.
כל זה מעיד עד כמה  התמונה בסוריה בימים אלא משתנה במהירות. יום אחד מדובר  בתעמולה, ביום השני התעמולה הופכת למציאות.

 

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “בדמשק נפגעה מטרת חיזבאללה לאחר נחיתת מטוסים איראניים

 • ינו 25, 2017 @ 8:35 at 8:35
  Permalink

  תודה לאבא בשמיים.שומר עלינו מכל משמר !

  • ינו 27, 2017 @ 14:21 at 14:21
   Permalink

   אין עוד מלבדו הוא המלך היחידי אלוקי אברהם יצחק ויעקב

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות