בדרך לפסגה ההיסטורית בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג-און. הכול מוכן לעסקה הגרעינית של המאה!

אפשר וצריך להניח כי לא נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ולא מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און, היו עושים עתה את דרכם, כל אחד במטוסו לעבר סינגפור, שם ייפגשו ( לפי שעון סינגפור) ביום שלישי 12 ביוני בשעה 9:00 בבוקר, אם לא כל אחד מהם היה יודע מראש מה תהיינה התוצאות של מפגש זה.
זו הייתה הסיבה מדוע הנשיא טראמפ אמר בשבת בקנדה, כי כבר בדקה הראשו נה של המפגש ביניהם הוא ידע באם קים ג'ונג-און, הוא מנהיג שאפשר לעשות עסקים אתו, והמוכן לפרק את ארצו מנשקה הגרעיני.  טראמפ לא זקוק לדקת הפתיחה הזו, הוא ידע כבר בקנדה מה צפוי לו.
צוותים גדולים אמריקנים, צפון קוריאניים וסיניים, עבדו בימים האחרונים בארבעה מוקדים מסביב לשעון כדי שהנשיא טראמפ יוכל לומר את הדברים האלה.  הצוותים האלה פעלו בוושינגטון, בייג'ין, סינגפור, ופיונגיאנג.
אפשר וצריך להניח, כי לא היה נושא אחד שבו הצוותים לא הגיעו לסיכומים אמריקנים-צפון קוריאניים משותפים. המדובר  בפירוק הנשק הגרעיני של צפון קוריאה מצד אחד, ובעזרה כלכלית האמריקנית שתבנה את כלכלת המדינה הצפון קוריאנית ובערבויות האמריקניות לביטחון המשטר ועתידה הפוליטי של משפחת ג'ונג און בפיוניאנג.
שלא כמו בנושאים אחרים בוושינגטון, אין עדיין אפילו קצה אחד של הדלפה על מה באמת הוסכם בין שני המנהיגים.  אפשר וצריך להניח,  כי המנהיג השלישי היודע בדיוק על מה טראמפ וקים ג'ונג-און  הסכימו, הוא מנהיג סין צ'י ג'ינפינג Xi Jinping, הממלא במחזה היסטורי זה את תפקיד הדרקון שומר הסף.
ובכל זאת מה כן יכול להשתבש?  בהתחשב בטמפרמנט הסוער של שני האישים התעקשות ברגע האחרון של טראמפ או קים ג'ונג-און על פרט זה או אחר. קשה להניח שזה יקרה.
אבל בכל זאת תמיד כדאי וצריך לתת אפשרות לבלתי צפוי לקרות.

Print Friendly, PDF & Email